YILAN DİLLİ KAYNANA

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Asivesisman103

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2022
482
1.950
42
Arkadaşlar baslik icin lütfen kızmayın sadece içimden geleni yazdım. Konumu paylasiyim tecrübeli annelerden yardım rica ediyorum.
Benim annem ve babam ben bebekken ayrılmışlar ben babamı hiç görmedim . Annem ben 12 yaşında iken evlendi. 12 yaşa kadar anaanne yanında kalabalık bir evde büyüdüm. Çocuklukta dış ortamdan çok zorluk çektim ( ozamanlarr boşanan kadın cevreden pozitif bir tehlike gibiydi , çocukta onun meyvesi vs) . Yani çok fazla çocukluk travmam var .
Babamla(üvey) genel olarak problemim yok . Okuttu büyüttü Rabbım razı olsun vs. Ama ailesi çok çok büyük travmalar yaşattı psikolojik olarak. Ben bunları ne anneme ne babama anlatmadım hala.
Neyse asıl konuya geliyim benim k.v üvey olduğumu biliyor. Ve ara ara bunu bana karşı kullanır. İşte baban mirasını kendi şeyinden düşene verir( yani kendi oğlu) sen avcunun yalarsın falan . Ben tepki gösterince ay ben cahilim yaşlıyım der ağlar . Bu arada üvey babamın 4 tane evi var .herseyi bende hak sahibi olayım diye annemin üzerine yapti. Ama bunu k.v anlatmadım ne münasebet ona ne? Ben annesinin söylediklerini eşime hiç anlatmadım. Ama son 10 gündür bana sürekli ;baban kendi torununun yüzünü görünce seninkilerin suratına bakmayacak vs demeye başladı.( kendileri çocuklarıma çöp almadı ama annem babam sürekli alır maddi manevi yanımızda) . Babam çocuklarım için ölüyor resmen) Ben ona bunu söylediğinde bak anne üzülüyorum ve evin içinde sarhoş gibi geziyorum diye söyledim. Tabi yine ağladı ben cahilim oğluma söyleme vs diye. Yine eşime anlatmadim. Ama 2 gün önce yine aradı çocukları göreyim diye görüntülü aradı. ( ya ne güzel küsmüştü kendi kendine barıştı) . Sonra kardeşinin bebeği dogdumu dedi bende evet diyince. Ayyy babanda kendi torunu oluyor toruna doyar diyince 11 yaşındaki oğlum duydu ve şok oldu. İlk önce kendisinin benim üvey çocuğum olduğunu sandı çünkü babamla iletişimim çok çok iyi hatta annemden iyidir. Oğlum benim üvey olacağıma hiç ihtimal vermedi. Ben üstü kapalı anlattım ama çocuğun resmen ruh hali değişti. ( babama çok düştün). Bugün babam arayınca dede sen bebeği daha çok seviyorsun dimi ben zaten senin torunun değilmişim keske kalbinin içini görsemde beni nekadar sevdiğini görebilsem diyince babamın şeker 400 e çıktı ve eşimi arayıp bağırmış çağırmış annene söyle ya çenesini tutsun yada ben tutarım kızımdan ve torunlarimi üzecek tek birsey daha yaparsa kötü olur vs demiş. Eşimde annesini aramış bağırmış . Annesi hanfendi yerlere yatmış yine hasta numarası çok yapar beni aradı bende artık yılların birikimi ağzıma geleni saydım küfür dahil. Resmen çocukluk travmalarım geri geldi hersey gözlerimin önünden geçiyor ,kalbim çok hızlı atıyor.Bir insan niye birini bile bile bukadar üzer anlamıyorum. En çokta oğluma üzülüyorum resmen benim geçmişim yüzünden o da üzülüyor bu dünyada en çok dedesine güveniyordu ne hissediyor anlamıyorum. Yaşında 11 aslında ama bir anda 2 yaşında çocuğa döndü. Huyu değişti huzursuzluk yapiyor. Sizce bir pedagog yardimimi alsak. Çok uzun oldu ÖZÜR DİLERİM

Son düzenleme:
Ayy kayınvaliden tam bir manipüle kadın! Olan çocuğa oluyor böyle durumlarda tıpkı sizin çocukluğunuza olduğu gibi. Kayınvalidenizle aranıza mesafe koyun

ya resmen hüznünüzü içimde hissettim. Babanizin sevgisini en iyi siz hissetmişsiniz, baskalarinin üvey lafinin hic bir önemi yok. Hayatinizdan çikarin o kadini. Sizi üzmeye hiç kimsenin hakki yok. Ifsa olunca aglayip sizlamayi bilen insanlar bir zahmet çenesini tutmayi ogrenecek. Oglunuzun gozyasi kayinvalidenizin gozyasindan daha önemli, ona bunu yaşatmamaliydi.

şuraya kadar haklıydınız burdan sonra fena halde haksız oldunuz bi anda. Bunu yapmasaydınız keşke. Hiç hoş değil.

Düşünsenize saygı duyuyorum ama yine olsa yine yapardım. Çünkü ben 3 beyin ameliyatlı bir anneyim bunu bana bilerek yapıyorsa en kötüsü de kendi torunlarına daha kötüsünü hakkediyor. ( bu tamamen benim fikrim sizin düşünceniz saygı duyuyorum ). Şimdiye kadar bana söylediklerine sustum hatta eşime bile anlatmadım annesine kızmasın diye ama eğer çocuğumu üzerse sonuçlarına katlanır

şuraya kadar haklıydınız burdan sonra fena halde haksız oldunuz bi anda. Bunu yapmasaydınız keşke. Hiç hoş değil.
Yani kraliyet soyundan gelsem bile beni ve oglumu boyle fitne laflarla üzen kişiye bende kufur ederim. Saygi hakedene verilir bana gore ki konu sahibi oglu uzulune kadar kimseye bir sey soylemeden icine atmis cok uzuldum. Kadinin haksiz oldugunu hic dusunmuyorum ben kisasa kisas gibi olmus daha cok.

İnanın ki kısasa kısas bile olmadı günlerdir kalbim 4 mevsimi yaşıyor. Evim, işim, eşim , çocuklarım herseyim var ama kendimi yağmur altına bırakılmış kedi yavrusu gibi sahipsiz ve kimsesiz hissediyorum. Çocukken babalar günü olunca sokakta duvar dibine siner annem görmesin diye sessiz sessiz ağlardım. Yada okulda törenlerde babalarıyla gelen çocukları görünce üzülürdüm aynı şeyleri yaşıyorum. Öğleden önce gülüyordum şimdi ağır depresifim resmen dengem altüst oldu

yaptığınız her şeyi hak etmiş keşke daha fazla yapsaydınız. bu ne terbiyesizlik bu ne had bilmezlik ya böyle bir dünya mı var ona ne yani miras sana kalmayacaksa ona ne dedesi daha az seviyorsa da ona ne allahım ben bile sinirlendim. eşine de rest çek sizi bir daha yüz yüze getirmesin.

Eşim neden daha önce anlatmadım diye kızdı benim telefonumdan engelledi annesini. K.v cok rol yapar yalandan bayılır, numaradan kafasını sarar vs . Daha doğrusu hastayım kafam huzursuzluk çekmiyor

Eşim neden daha önce anlatmadım diye kızdı benim telefonumdan engelledi annesini. K.v cok rol yapar yalandan bayılır, numaradan kafasını sarar vs . Daha doğrusu hastayım kafam huzursuzluk çekmiyor
sen anlattıkça aklıma yaprak dökümü cevriye geldi. yapacağını yapar, söyleyeceğini söyler bir şey oldu mu ayılır bayılırdı. seninki de aynı öyle allahından bulsun. o küçücük çocuğun kalp sızısı döner dolaşır bulur ama onu sen merak etme.

Üç beyin ameliyatlı geçmişinde yaraları olan bir anneyle ne uğraşır dururlar bu insanoğlu nasıl can verecek hayret! Hiç canını sıkma ayılan bayılan kim olursa olsun kimsenın senın yaralarını kanatmasına ve ne çocuğuna ne sana yenı travmalar yaşatıp yeni yaralar açmasına sakın izin verme uzaklaş sınır koy herkes haddini bilsin küfürde kullanma bunlar hep başkalkıncı olur sonra sana. Herşey gönlünce olsun inşallah bundan sonra...

Gerizekalı kadın bunu söylemek onamı düştü. Çok kötü olmuş üzüldüm vallahi. Geçmiş olsun. Daha da yüz verme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…