Yenidoğan bebeğim.

Çişli bez sayısı 5 i buluyorsa doyuyordur canım.Bence açlıktan değildir bu durum.Gece uykusu o dönemler 2 bucuktan 5 e kadar ağlamıştı iki hafta kadar kolik dönemiydi sanırım.Ondan sonra 10 bucukta uyuturduk güç bela bazen arabayla gezdirirdik uyusun diye.3 saate bir uyanırdı sabah yine gaz sancısı başlardı güneş doğarken.Gaz dönemi çok uzun sürdü bizim malesef.Gece uykularımız hala düzene binmedi bu sefer de diş çıkarıyor ve sık uyanıyor.Bende sinirden ağlar söylenirdim eskiden hala bile söyleniyorum bazen.Ama bünye alıştı sanırım bide büyüdüğünü gördükçe az kaldı bebekliği diye hüzünleniyor insan.Uyku konusuna çözüm bulamayanlardan akışa bırakanlardanım artık ben :))

Merhaba doktora göründü mü bebeğiniz mama içiyorsa bazen gaz yapıp bebekleri rahatsız ediyor olabilir benim kızımda da öyle yapmıştı doktor gaz damlası verir rahatlar bebeğiniz siz doktora görünün bence

Mama ilac gibidir gerektigi dozda gerektigi kadar verilir kafaniza gire azaltip arttirmayin kv niz konussun dursun mama icince uyumalarinin sebebi agir gelmesi bizler nasil hamur isi yiyince uyuklariz agir gelir onun gibi düsünün.Kilosu masallah cok iyi benim de kizim 2 aylik o da 5 kilo doktor mükemmel diyor her gitmemizde mama ya da sütünüz yetersiz olsa 5 kilo olamazdi.Bazi bebekler uyumazlar her iki cocugu da alerjik ve uykuyu sevmeyen bir anne olarak cok iyi anliyorum hele ki ilk cocugum haliyle ilk anneligimde uyumadiginda cinnet seviyesine gelirdim cildirirdim nerede yanlis yapiyorum diye.Emin olun bunlar gecici bu günler gececek uyumuyor mu birakin uyumasin bazi cocuklar uykuyu sevmezler diye kabul edeceksiniz 2 aylik bebegim sabah 8 de bir kalkti yarim saat önce uyudu mikirdaniyor simdi uyanacak mesela eskiden olsa oturur aglardim simdi ise akisina biraktim.Bizler kendimizi de paralasak olacagina variyor her sey hic yipratmayin kendinizi uyumasi icin gerekli ortami (ısı alt degisimi karin toklugu vs) saglayin gerisini cocugunuza birakin her cocuk ayni olmaz.Benim cocuklarimin uyumama sebebi alerjik olmalariydi mesela bu tarz bir durum acisindan degerlendirildiniz mi ? Mukuslu kaka asiri gaz asiri aglama kanli kaka vs var mi ?

Canım ama sırtım falan çok ağrıyor çok yorgunum ve uykusuzum. Taşımıyor kollarım.
Evde seni gözleyecek birisi var mı? Eğer varsa yan yat bebeği de yanına yatır memeye temas ederek uyuyun. Ama biri sürekli sizi gözetlesin. Uyuyakalırsın Allah korusun. En kötü sırtını duvara yasla emzirme minderine al bebeği öyle uyuyun. Geçecek bugünler

Kız ne 5 i her emme sonrası dolu bezi saat başı emiyor zaten. Gece düzene oturttum baya gündüz böyle. Kucağıma aldım şimdide beni seyreder ses çıkartıp konuşmaya çalışıyor. Fön makinesi sesi açtım mayışma falan yok

Kimse yok tek bakıyorum

Hayır yok beni seyrediyor bir de ıkınmaya çalışıyor kıpır kıpır kucağımda.

Yaaa öyle anlatmışsınız ki gözümün önünde canlandı resmen ne güzel kokuyodur çok tatlıdır o şimdi yerim onun gözlerini
Tiroid ile ilgili bi şey bilmiyorum bu arada. Sadece bebiş sevmeye geldim

Uyumayan cocuk uyumuyor maalesef buna bir şey yapamıyorsunuz
Ama güzel olan şu ağlamıyor diyorsunuz ağlamaktan perişan olup uyumazdi benim kızım inanın bu çok daha zor

Size tavsiyem bol bol okuyun annenin de nazarı çok değer mümkün mertebe kendinize dikkat edin ayaklarınızı sıcak tutun birde mutlaka destek alın bebeğe gün içerisinde bakıp sej uyu diyecek biri olmalı yanınızda Allah yardımcınız olsun sağlıkla büyütün

Hayır yok beni seyrediyor bir de ıkınmaya çalışıyor kıpır kıpır kucağımda.
O zaman sizin kokunuzu istiyor kucakta olmak istiyor ayni durumu yasiyor ve cok iyi anliyorum insanin kollari sirti dayanmiyor gecenlerde kanguru aldim belki ise yarar diye ciyak ciyak agladi durmadi Denemediyseniz bir deneyin derim belki o sekilde durur siz de biraz olsun nefes alabilirsiniz.

Onuda denicem. İyice bağımlı oldu krize giriyor uzaklaşınca benden. Millette kucağa alıştırdın diyor. Uzaktan mı emziriyim napıyım

Cümlemizin canım sağol

Yaaa öyle anlatmışsınız ki gözümün önünde canlandı resmen ne güzel kokuyodur çok tatlıdır o şimdi yerim onun gözlerini
Tiroid ile ilgili bi şey bilmiyorum bu arada. Sadece bebiş sevmeye geldim
Ekşi ekşi okuyor teyzesii. Ağlarken de anne sesi çıkarıyor sanki. Sezeryan yaptım ama yinede çocuğumla bağım var ey duy sağlık bakanı

Hırıltısı burundan mı yoksa ciğerden mi ?

Sütün az sütün yetmiyor doysa uyurdu diye tepemde öttüğü için aç kalıyorsa diye verdim. Nasıl uyutucam inanın bilmiyorum. Şı yöntemle uyuyor da diyemiyorum her anı ayrı.
Gak meme guk meme yapın. Atak dönemidir. Yanına uzanıp öyle emzirin. Kvyi de evden sepetleyin. Yada ağzına emzik tıkın sussun. Bebeğe emzik de vermeyin. Zeki bebe boş boş emziği ne yapsın ... Ağlıyorsa kolik müziği açın uyur ozaman. Sağlık kontrollerini yaptırın. Bişi yoksa Dünyaya adapte olamadığı için oluyor.

Emzik almıyor süt damlatıyorum o kokuyla anca. Atıyor zaten diliyle de itiyor. Kaldırdım konuştum kucağıma aldırdım gezdirdim pusette ağladı kucağıma aldım tamam dur dedim koydum salladım şimdşde mutfakta uyudu. Ya kızım yemek yapcaktım uyanırsın diye ne ses çıkarabilirm ne de taşıyabilirim neden böyle yapıyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…