Yenidoğan bebeğim.

Sunshine1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
8.944
8.418
26
Merhabalar kızlar. 40 günlük kızım var. Sarılıktan ötür 1 ölçek mama başlamıştı doktorumuz. Troid sorunumuz çıktı kilo alımı durdu derken kesemedik meğersem tiroidden kaynaklı alamıyormuş. Şuan 5 kilo oldu haftada 250 300 350 gram aldığı için doktorum kes mamayı gerek yok dedi çünkü normalde 4 ölçek mama yerine 3 4 saatte ben 1 ökçek takviye yapıyordum. Gelelim derdime. Bebeğim uyumuyor. Saatlerdir uğraşıyorum uyumuyor uykuya dalmıyor napıcağımı şaşırdım. Kaynanamda sürekli doysa uyurdu bı çocuk dediği için sinirimden 2 ölçek mama verdim az önce yine uyumuyor. Nasıl uyur bu çocuklar ?
Emzik veriyorum yoruluyor atıyor almıyor. Vermeden sallıyorum ağlıyor kundağı bozmak istiyor. Kumdağını açıyorum eli yüzü durmuyor ağlamaya başlıyor. Memede mayıştırıyorum koyuyorum ağlıyor bazen memede uyuyor uyanmıyor bazen memede de açıyor gözleri.
Ben tükendim artık hiçbirşey yapamıyorum. Kucağımda emzikle mayıştırıyorum koyuyorum kalkıyor. Emziği atıyor uyurken uyuyor sanıyorum gidiyorum bakmışım uyanmış gözler fıldır fıldır. Ooo diyorum uyumuş gözler kapalı emzik ağzında tamamdır 2 dakka sonra dönüp duruyor açıyor o gözleri kapatan mayışan kızdan eser yok. Karanlık odaya getirdim aynı altını aldım aynı sıcaksa diye üstünü örtmedim aynı. Hani bu bebekler sürekli uyuyordu ? Esnemekten ağzı kopacak ama yinede dalmıyor uykuya. Sütüm mü yetmiyor desem sağıyorum tam doluyken 70 ml çıkıyor emerken bebek daha fazlasını çeker. Yetmese çişimiz kakamaz fazlasıyla hemde kilp alımı fazla yüzde 80 snne sütü olmasına rağmen. İnanın şaştım napıcağımı. Heryeri kıpır kıpır. Kemiklerim sızlıyor artık.

başka bir doktordan tavsiye almanızı öneririm,birde bu aylarda kolik oluyor bebekler,sürekli huzursuz oluyorlar ağlıyorlar,kolik müzikleri var internette bir deneyin derim benim kızım hemen susuyordu,oğlanda pek işe yaramadı.

Kv çok biliyorsa kendi emzirsinde doyursun karnını böyle kadınlar beni delirtiyor. Siz hiç takılmayın kv nin söylediklerinize çok mama bebekte kabızlığa neden olabiliyor ve 40 günlük daha kuzunuz bir düzeni olmaya bilir kucağınızda duruyorsa ve vaktiniz varsa ve bedeniniz müsaitse bugün kucağınıza dursun. Her bebek duracak diye bir şey yok ağrısı olur gazı olur zamanla alışıp anlayacaksınız. Kendizi hiç üzmeyin bu zamanlarının tadını çıkarın

Tiroid sorunu için ne yapıldı? Gazı vardır bebegın , sıcaklıyordur birsürü sey var uyumaması için sadece açlığa bağlamayın.
Ne bileyim psikolojim bozuldu karnı doymuyordur diyip durdukları için. Tek kat üstündeki ev de 25 derece falan. Yapıştı bana yatırınca ağlıyor. İlaç başladılar lakin batikon kaynaklıymış. Aman diyip bebeklerinize kullanmayın. Osurdu baya kakasınıra yaptı gazını çıkarıp yatırdım ama yine uyumadı.

Doğduğunda beri mi böyle yoksa sonradan mı oldu?
Benim oğlum kolikti ağlar ağlar uyumaz sonra ağlamadan uyumaz hiç uyumazdı. Ben de derdim hani yenidoğan uyurdu diye. Şuan 5 buçuk yaşında akşam kaçta yatarsa yatsın sabah 6.30 kalkış saatidir onun.
Bunun gibi bir şey mi yoksa sonradan mı oluştu bu uyumama.

Uyumayan bebek de uyumuyor canım.Benimde oğlum kg alımı iyi olunca mama vermedik hiç.Annem doymuyor ondan uyumuyor diye sürekli emzirmemi söylerdi.Oda gaz yapardı oğluma.Uyutur yerine koyardım anında uyanırdı sizin bebeğiniz gibi.Bu durum aylar sürdü ama geldi geçti şuan 1 bucuk yaşında mışıl mışıl uyuyor.Seni cok iyi anlıyorum yaşarken zorlanıyor insan ama tadını çıkar diyeceğim herkes gibi çok çabuk büyüyorlar :)

Bacım müzik dua falan hak getire uyumuyor uyuyor sanıyorum göz kapalı bi bakmışım atmış emziği kalkmış ya da kafayo çeviriğ açıyor gözü.

Kendi doyurdu zaten. Kafasına göre mamayı arttırıp vermiş aç bu çocuk diye.

Ağlicam sinirimden. Mama verdim gazıda çıktı yine uyanıyor. Uyanıyır hemen ne oluyorsa açıyor gözleri. 1 saat sürüyor mayışıyor sonra birden mayışmamış gibi. Bazende uyuyor yormadan. Gece uykusu nasıldı ? Bazen slikomnla emziriyorum doymuyormu dedim ama as önce tenimde emdi 2 memeyide mememde uyudu geri uyandı.

Memede uyumak ilk 3 ay her bebeğin hasret duyduğu ve hakkı olan bir durum. Beni de çok zorlamıştı ama memede uyurdu oğlum. Tavsiye ederim ikiniz de rahatlarsınız biraz

2 haftadan sonra oldu. Sarılıktan uyanamazdı şimdide uyumuyor. Kolik değil ağlama krizleri yok takılıyor öyle kendi kendine gülüyor ediyor emiyor ama uykuya dalamıyor. Ayakları hep karnına doğru.

Memede uyumak ilk 3 ay her bebeğin hasret duyduğu ve hakkı olan bir durum. Beni de çok zorlamıştı ama memede uyurdu oğlum. Tavsiye ederim ikiniz de rahatlarsınız biraz
Canım ama sırtım falan çok ağrıyor çok yorgunum ve uykusuzum. Taşımıyor kollarım.

O yaşt auyumuyorlar işte o yüzden yenidogana bakmak zor. Ne demek kaynanama sinirimden mama verdim yaa. Allah'tan korkun da doktorunuzu dinleyin . Gazi vardır. Ayrıca ilk iki sene uyuyamıyoruz diyor tüm anneler siz ne bekliyordunuz pardon.

Sütün az sütün yetmiyor doysa uyurdu diye tepemde öttüğü için aç kalıyorsa diye verdim. Nasıl uyutucam inanın bilmiyorum. Şı yöntemle uyuyor da diyemiyorum her anı ayrı.

Sakın izin vermeyin önünü alamazsınız
Gitti komple şehir dışında zaten. Gözleri kıpkırnızı oldu çocuğumun esnemekten çenesi çıkıcak uyuyup uyanıyor. Hırıltısı var gibi burnunu serum yaptım ama ondan mı kalkıyor bilmiyorum/

Uyumayan bebek uyumuyor ben 6 ay uykusuz gezdim zombi gibi 40 kiloya düstüm yemek temizlik çok ağladım uykusuzluk başıma vurunca
4 .Aya kadar hep ağladı uyanık kalsa aglamasa yine sıkıntı yok 6.aydan sonra düzeldik
Doktor doktor gezdim bişe yok diyorlardı
Komşularım sağolsun idare ettiler sürekli bi fikirle ellerinde bitki çayıyla gelirlerdi onlarıda uyutmazdık en zor dönemimdi
2. Bebeğim oldu karnıma agrılar giriyordu agladı aglıcak susmayacak diye ödüm kopuyordu ama tam tersi karnı temiz, altı tok olsun yeter ki hiç aglamadı kendi kendine uyurdu
Sana bu sürecte bol sabır diliyorumm Rabbim kolaylıklar versin her cocuk farklı bunun bi doğrusu yok bu böyle olmalıdır diye onlar bizi yönlendiriyor

Anne kokusu ve güveni istiyordur.doydugundan eminsiniz herşeyi denemişsiniz demek ki sizin kucağınızda uyumak istiyor.benim bebeğimde öyleydi.6 ay mememde uyudu.2 sene gece gündüz emzirdim. Yanımda uyudu. Özellikle ilk aylarda kendilerini hala anne karnında gibi hissediyorlar,memede uyumak güvende hissettiriyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…