Yeni işe girdim ve çok sorguluyorum istediğim hayat bu mu diye ,başlamadan pes edicem gibi

moonbina

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2024
17
6
Merhaba ben daha yeni üniversiteden mezunum ve kendimi geliştirip muhasebeyi öğrenmek için bir muhasebe bürosunda işe girdim ve daha 2 gün oldu aslında önceden az çok biliyordum düzeni fakat ilk defa ciddi bir adım atmaya çalıştım. 8.30-18.30 ARASI saatlerde ofisteyim. Yani daha çok evrak düzenliyorum sıralıyorum iş oldukça ama buralardan başlamak lazım farkındayım sadece önceden kendime vakit ayırırdım tüm gün benimde spora gider yemek yer kendime arkadaşlarıma zaman ayırırdım şimdi yok yani o kadar zorlanıyorum ki uyanırken kendime vakit bile ayıramıyorum hele erken kararınca hava daha kötü oluyor. Bilmiyorum kızlar sorguladım çok ekrana bakarak bu mu istediğim hayat daha rahat bir meslek daha rahat bir ortam isterdim ama bilmiyorum da işte kendi işinin patronu olmadan o zor gibi e mali müşavir olmam içinde birilerinin altında çalışmam lazım kısacası gün 2 ve bne pes etmek üzereyim

Daha yeni mezun olmuşsun buna rağmen işte bulabilmişsin. Böyle böyle CV doldurursun,tecrübe edinirsin kendine. Pes etme hemen. Mobbing baskıya falan uğramıyorsan çalışma saatlerin gayet normal.

Sabret pes etme.

Eşim mali müşavir kendi ofisi var. İnan çok çalışıyor :) böyle mesaili değil hele bi vergi dönemleri falan oluyor telefonlar gece 12 ye kadar devam ediyor. Eşim 32 yaşında. Bence mesleğin ne olduğunu bilmeden o instagramdaki gibi olacak sanıyorsun ama çoğumuzun öyle değil. Sizin nesil belki çalışmayı reddede reddede düzeltir sistemi zira biz köpek gibi çalışıyoruz afedersin

Malı müşavir olmak kolay mı sanıyorsun? Hadi oldun diyelim daha az mı çalışacaksın saniyorsun? Gerçek dünya hayalin gibi değil ki olması gereken işleri yapıyorsun zaten, biraz daha alışınca bankaya, belediyeye müşteriye gönderdiklerinde daha çok şikayet edeceksin gibi hissettim. İki günde pes etmek için okumadigini düşünüyorum. İstersen bir daha düşün

şu an belki yapılan işleri anlamadıgın için sana zor geliyor
zaman geçtikçe ve anladıkça kolaylaşacak
tempoya da alışacaksın
2 günden karalar baglama hemen
yeni mezun olarak iş bulabilmen şu devirde büyük bir nimet
sen işi öğrenmeye bak sonra başka yerlerde iş kovalarsın

Bunlar hep o plaza da çalışıp çoğu zaman dışarı da alışveriş yapan kızların hayatını diziye dönüştüren yönetmenler yüzünden oluyor Ha bir de influencerlar var sadece çekimle dünya para kazandığı için işi gezmek olan. Yani işin aslı acı gerçek dediğimiz olan sabah 8 akşam 6-7. Eğer ki kpss olmadıysa kendi işini kuramadıysan böyle rutin bi hayatta çoğu insan mutsuz da olsa geçinmek için mutlu olmaya çabalıyor.

3 ay oldu işe başladım 8.30-17.00 çalışıyorum ama bir saat de yol gidip geliyorum daha yeni yeni alışmaya başladım ilk iki ay o kadar zor geldi ki ağır iş olmamasına rağmen ölüyordum hatta takviye vitamin falan aldım kanıma baktırdım bi sıkıntı mı var diye ama şu an çok şükür biraz daha iyiyim belki zamanla daha da kolaylaşır diye umut ediyorum

Kapitalist düzen… Keşke ülkemizde bu kadar çok çalışmanın karşılığını en azından maddi olarak alabilse herkes. Kendinizi geliştirmeye çalışın, yeni bir düzen oluşturun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…