Yeni işe girdim ve çok sorguluyorum istediğim hayat bu mu diye ,başlamadan pes edicem gibi

Sadece bu meslekte degil, ozel sektorde maalesef cogu kisinin calisma saatleri bu sekilde.
Kendinizi motive edecek seyleri gun icerisine koymaniz gerekiyor. Mesela ise basladiktan iki saat sonra bi kahve alin masaniza, yaninizda her zaman okumayi sevdiginiz bir kitap olsun, kisin bitki caylari belki atistirmalik bir seyler yapip goturebilirsiniz. Bunlar cok basit gibi gorunuyor ama inanin cok faydasi oluyor. 10 saati kucuk molalar ile bolmus oluyorsunuz.
İs yerindekilerle bag kurmaya calisin. Bir is yerinde en onemli sey anlasabildiginiz, sohbet edebildiginiz kisilerdir. Yaslari ya da cinsiyetleri fark etmez.

Welcome to gerçek hayat şekerim 😬 çalışma hayatı böyle birşey . Biraz tecrübe kazanıp para biriktirmeye bak , çok canını sıkarsalar ayrilirsin ama en azından 6 ay geçir . Piyasa kötü

Çalışma saatleri fazla ama muhasebecilik böyle sanırım. Biraz deneyim kazanmaya bak. Ben olsam sonrasında kurumsal bir firmaya falan girmeye çalışırdım. 8-5 hibrit çalışma yapan bir yer bulsan tadından yenmez. Ama önce biraz işi öğren.

24 yıldır bu mesleğin içindeyim...Sevmeyenin yapabilecegi bir iş değil..Hele ki bürolar şirketlere göre çok daha zorlayıcı oluyor.Simdi yenisiniz diye çalışma saatiniz uygun bile..İş ogrendiginizde hele ki vergi günleri daha da uzayabilir süreler.Siz iş öğrenmeye bakın.Mali müşavirlik için zaten süreç ortada .

Merhaba ben daha yeni üniversiteden mezunum ve kendimi geliştirip muhasebeyi öğrenmek için bir muhasebe bürosunda işe girdim ve daha 2 gün oldu aslında önceden az çok biliyordum düzeni fakat ilk defa ciddi bir adım atmaya çalıştım. 8.30-18.30 ARASI saatlerde ofisteyim. Yani daha çok evrak düzenliyorum sıralıyorum iş oldukça ama buralardan başlamak lazım farkındayım sadece önceden kendime vakit ayırırdım tüm gün benimde spora gider yemek yer kendime arkadaşlarıma zaman ayırırdım şimdi yok yani o kadar zorlanıyorum ki uyanırken kendime vakit bile ayıramıyorum hele erken kararınca hava daha kötü oluyor. Bilmiyorum kızlar sorguladım çok ekrana bakarak bu mu istediğim hayat daha rahat bir meslek daha rahat bir ortam isterdim ama bilmiyorum da işte kendi işinin patronu olmadan o zor gibi e mali müşavir olmam içinde birilerinin altında çalışmam lazım kısacası gün 2 ve bne pes etmek üzereyim
Hoş geldin yetişkinlik.
Çıkıs saatiniz gayet makul bir saat.Arkadaslarınıza vakit ayırabilirsiniz spora da gidebilirsiniz.Maddiyat olmadan söylediklerinizin olması çok zor. 7 aylık bir bebeğim var , akşama kadar ev işleri bebek derken hiç oturacak zaman olmuyor.Buna rağmen eşim eve geldikten sonra bebeği ona devredip akşam 9 da spora gidiyorum.Ki istediğin şeyleri yapman için 6 buçuk çok güzel bir saat senin için.Ha kendini geliştirmek istediğin iş suan çalıştığın iş mi bunu biz bilemeyiz buna sen karar verebilirsin ancak

Zamanla alışacaksın biraz zaman ver kendine ofis ortamı işini severek yaparsan kendini daha da mutlu hissedeceksin.
Muhasebe ofisi zaten devamlı bir yoğun çalışma gerektiriyor mükellef sayısına bağlı tabi.
Beyanname zamanları daha çok yoğunluk olacak o bu sefer kendini işten soğutursun

kız kardeşim bu kafada , gidip kafasını bazen patlatmak istiyorum..
bi zorlayın kendinizi nolur, hayalin ressamlık ise eyvallah
ama mesleğin bu ise lütfen yap, sıkıl, zorlan yap.

işim çok zor çok yorucu 2 de cocuğum var
ama para güzel geliyor, yapıyorum

--------------------------------

kendi işimin patronu olmadan önce 5 yıl ön muhasebe yaptım
sanayi de 50 erkeğin için,
tek kız konuşacak tek kimse yoktu.

ama ona buna el açmamak, bi şey alırken acaba dememek cok keyifli

Sadece bu meslekte degil, ozel sektorde maalesef cogu kisinin calisma saatleri bu sekilde.
Kendinizi motive edecek seyleri gun icerisine koymaniz gerekiyor. Mesela ise basladiktan iki saat sonra bi kahve alin masaniza, yaninizda her zaman okumayi sevdiginiz bir kitap olsun, kisin bitki caylari belki atistirmalik bir seyler yapip goturebilirsiniz. Bunlar cok basit gibi gorunuyor ama inanin cok faydasi oluyor. 10 saati kucuk molalar ile bolmus oluyorsunuz.
İs yerindekilerle bag kurmaya calisin. Bir is yerinde en onemli sey anlasabildiginiz, sohbet edebildiginiz kisilerdir. Yaslari ya da cinsiyetleri fark etmez.

çok doğru. kafayı kuma gömüp şikayet etmek yerine, keyifli hale getirecek yöntemler deneyin.
Masanıza sizi motive edecek şeyler koyun. kuruyemiş, kuru meyve, bitki çayları vs. Bir hedefiniz mutlaka olsun, mesela güzel bir kahve makinası alacağım deyin, veya bilgisayar, tablet, şık bir saat, her ne seviyorsanız. Sevdiğim o ayakkabıyı alıcam veya birikim hesabıma atıcam gibi. 1 saat öğle yürüyüşü mesela, spor niyetine.

Eğer aileden varlıklı değilseniz, sosyalleşmek, yeni yerler görmek, temiz düzgün giyinip ortam yapmak için her zaman paraya ihtiyacınız olacak. Ve para, parayı çekecek. Bunu yaşayan daha iyi biliyor.
Açıkçası kendinizi motive etmeyi öğrenin. bu çok önemli. Zamanla çalışma ve yaşama isteğiniz artacak.

Ve evet, çoğu meslek sahibi çalışan, çok çalışmaktan şikayetçi, ama bakıyorum hepsinin altında son model araba.
İnsan şükretmeyi unutuyor çoğu zaman.

Gercek dünyayla tanismissin
Genclerde hep duyuyorum calisma hayati cok zor, hayat bumu falan bir soklamalar..

Pes etme, cabala hayat cunkü tamda bu.
Kendi kendinin patronu olsanda bir sürü derdin sıkintin olacak.
Basarilar

Merhaba tictoctan ve oradan buradan kolay para kazanmaya özenen z kuşağı genci.
Çalışmak böyle birsey canım ne sandın çalışma saatlerinde gayet iyi hiç izin günsuz 15 günde bjr jzjn yapıp 14 saat çalışmak var haline şükret o ben değilim ben anaokulunda drama öğretmeniyim ama bu rahatlığa gelene kadar cokkk çalıştım senin gibi 14 yıl kadar.sonra hayal ettiğim öğretmenliğe kavuştum sonradan eğitim fakültesi okuyarak.eger hayalin varsa sevdiğin işi yap yoksa eziyet gelir sana sevdiğin işi ve eşi bulursan hayat cennet o cenneti yaşıyorum şu an tavsiye ederim hiç geciktirme hayalin varsa adım at.

İyi şeyler öyle havadan pat diye düşmüyor insanın önüne dişini sık bende muhasebecıyım saatlerımız hemen hemen aynı pes etme hemen. Dışarda bir sürü işsiz iş arayan insanlar var sabırlı ol

ekmek aslanın midesinde artık.

gerçek hayata hoşgeldin.

asıl yoğunluğun işi kapıp vergi dönemi geldiğinde sabahlayacaksın bile

bunları baştan kabullen

şimdi evrak diz , evrak tak en kolay işlerdesin.

X