Yeni işe girdim ve çok sorguluyorum istediğim hayat bu mu diye ,başlamadan pes edicem gibi

Klasik muhasebe işi ne bekleniyor :)
ayrıca bence o kadar da yoğun bir meslek grubu değil 3 yıl yapmış biri olarak. Şuan başka iş yapıyorum ama hiç biri birbirinden daha rahat değil çünkü iş hayatı böyle :KK43: :KK70: :KK70:
hoşgeldin aramıza hanımkızzz :KK70:

Merhaba ben daha yeni üniversiteden mezunum ve kendimi geliştirip muhasebeyi öğrenmek için bir muhasebe bürosunda işe girdim ve daha 2 gün oldu aslında önceden az çok biliyordum düzeni fakat ilk defa ciddi bir adım atmaya çalıştım. 8.30-18.30 ARASI saatlerde ofisteyim. Yani daha çok evrak düzenliyorum sıralıyorum iş oldukça ama buralardan başlamak lazım farkındayım sadece önceden kendime vakit ayırırdım tüm gün benimde spora gider yemek yer kendime arkadaşlarıma zaman ayırırdım şimdi yok yani o kadar zorlanıyorum ki uyanırken kendime vakit bile ayıramıyorum hele erken kararınca hava daha kötü oluyor. Bilmiyorum kızlar sorguladım çok ekrana bakarak bu mu istediğim hayat daha rahat bir meslek daha rahat bir ortam isterdim ama bilmiyorum da işte kendi işinin patronu olmadan o zor gibi e mali müşavir olmam içinde birilerinin altında çalışmam lazım kısacası gün 2 ve bne pes etmek üzereyim
istediğin ortamı sağlayabilmek için öncesinde bu sıkıntıları çekmen lazım canım :)

Muhasebe işi böyle, farklı bir alandan mı devam etsen?

Bir zaman sonra iş duzenıne alışır, aksam sporuna gidersin. turkıye de böyle calısmayan yok gibi, herkes 08.00-17.00 çalışıyor , bu duzene ayak uyduruyor.

Hoşgeldiniz gerçek dünya sanırım bircogumuz icin gerçek bu .Birde kendinize ilerde zaman ayırdığınız yere bakın.Oda orada.Ama oraya gitmek için kendinizi zorlamalisiniz.Bu nerde olursaniz olun bu şekilde olacak iş insanlar istediklerimiz yaptiklarimiz vazgectiklerimiz vazgecmeyio sonuca ulastirdiklarimiz.Belkide yenmeniz gereken şey sabır dir .Belkide bu alanda daha çok irade gerekir size.Bilemem
Sadece masa başı herhangi bir işin sizi bundan daha fazla zorlayıp zorlamayacagi meçhul.Hedefiniz varsa herşeyi ona göre ayarlamak zorundasınız..Yada ya tutarsa diye girişimci de olabiliriz.Sonuclarina katlanacaginiz seçimler yapın sonunda bazen sonuçlar bizi daha istemediğimiz işlere de mecbur edebiliyor.Bir işte yetkin olmak için karar veren olmak için bazen en dip yerden bile başlanabilir.

Merhaba ben daha yeni üniversiteden mezunum ve kendimi geliştirip muhasebeyi öğrenmek için bir muhasebe bürosunda işe girdim ve daha 2 gün oldu aslında önceden az çok biliyordum düzeni fakat ilk defa ciddi bir adım atmaya çalıştım. 8.30-18.30 ARASI saatlerde ofisteyim. Yani daha çok evrak düzenliyorum sıralıyorum iş oldukça ama buralardan başlamak lazım farkındayım sadece önceden kendime vakit ayırırdım tüm gün benimde spora gider yemek yer kendime arkadaşlarıma zaman ayırırdım şimdi yok yani o kadar zorlanıyorum ki uyanırken kendime vakit bile ayıramıyorum hele erken kararınca hava daha kötü oluyor. Bilmiyorum kızlar sorguladım çok ekrana bakarak bu mu istediğim hayat daha rahat bir meslek daha rahat bir ortam isterdim ama bilmiyorum da işte kendi işinin patronu olmadan o zor gibi e mali müşavir olmam içinde birilerinin altında çalışmam lazım kısacası gün 2 ve bne pes etmek üzereyim
Yol yakınken başka sektöre geçmeni tavsiye ederim. Yükselmek zor yıllar geçsede aynı sıkıcı iş.

Normal yazılmış ama bana 10 saat çalışma süresi aşırı fazla geldi
Bence normal memuriyette bile 8.30 17.30 çalışıyorsun yazan kişinin öğlen molası da mevcut yani 8.30 ya da 9 saat çalışıyor bence biraz tembel iş çıkışı iş yerine yakın bir salonda sporunu yapıp ardından sosyalleşebilir. Haftalık izni 1 gün mü 2 gün mü belirtmemiş eğer 2 gün ise 9 saatten haftada 45 saat çalışıyor

Bence normal memuriyette bile 8.30 17.30 çalışıyorsun yazan kişinin öğlen molası da mevcut yani 8.30 ya da 9 saat çalışıyor bence biraz tembel iş çıkışı iş yerine yakın bir salonda sporunu yapıp ardından sosyalleşebilir. Haftalık izni 1 gün mü 2 gün mü belirtmemiş eğer 2 gün ise 9 saatten haftada 45 saat çalışıyor
Benim hep kulağımda çınlayan çalışma saati sabah 9 akşam 5. Böyle olunca bayağı fazla geldi bana. 2 gün tatili varsa iyi olabilir belki ama 1 gün varsa bence çok süre

Memurlardan yatabilen rahat. İşten anlıyorsanız, Herşey üzerinize yükleniyor, eziliyorsunuz. Örnek ben 🤣 öğle arası çıkamadım. Evde de bilgisayar açtım 🤦
😂😂😂 o konuda çok haklısınız. Ben hafta sonu bile işe gidiyordum yetişsin diye yatanlar da hap yatıyodu. Parasal açıdan daha tatmin edici olur. Belki konu sahibi de yatar 😅😅

😂😂😂 o konuda çok haklısınız. Ben hafta sonu bile işe gidiyordum yetişsin diye yatanlar da hap yatıyodu. Parasal açıdan daha tatmin edici olur. Belki konu sahibi de yatar 😅😅
Yaptığım işi özelde iyi para ile yapıyorlar da. .. 40 yaştan sonra kurulu düzeni bozup farklı yere de gidemiyorum. Şükür deyip oturuyorum 🤣

Muhasebe alanında o kadar çok rakibiniz var ki anlatamam.
Yarın sizin yapmakta zorlandığınız işi yapabilecek 200 kişi bulunur en azından. İlk iş deneyimimde satış elemanı olarak başlayıp muhasebe öğrendim. Zor da değildi,kendi mezuniyet alanım olmamasına rağmen. Sıradan bir orta zekalı olarak ben öğrendiysem herkes de öğrenir ve sizin işinizi elinizden alır yani.
O yüzden saatlere alışmaya bakın. Deneyim kazanınca siz iş seçersiniz. Şu anda seçen değil seçilen olmak durumundasınız.

Mesleğe ilk başladığımda ben de çok sorgulamıştım ama benim işim çok zor, stresi ve sorumluluğu çok yüksek bir iş. Mezun olur olmaz 22-23 yaşındaki gençlere öyle sorumluluklar veriyorlar ki inanamazsın. Şükredin masada oturduğunuza yani. Ama size şunu söyleyebilirim genç kızlık geride kaldı artık. Bunu kabullenmeye çalışın. Sanırım iş hayatına başladıktan sonra bir daha hiç öncesindeki mutluluğu, kafa rahatlığını yakalayamadım. Çünkü hayat böyle, bu bir tercih değil zorunluluk. Şimdi mesleğimde 6 yıl kıdemim var. Serbest çalıştığım için kendi isteğime göre iş yoğunluğumu ayarlayabiliyorum, beni boğmayacak düzeyde iş alıyorum. Ama bu şekilde de getirisi az oluyor. Yani önceliğiniz paraysa çok çalışacaksınız tek yolu bu. He ama ben daha az kazanıp daha çok huzur istiyorum diyorsanız da kendi büronuzu açacaksınız ve o zamana kadar biraz bu sürece dayanacaksınız. Ama emin olun kendi işini yapmanın yükü öyle ağır ki çünkü tüm sorumluluk sizde. Keşke mesai yapıp ayın sonunda maaşımı alıp keyfime baksaydım diyeceksiniz muhtemelen

Hoş geldin yetişkinlik.
Çıkıs saatiniz gayet makul bir saat.Arkadaslarınıza vakit ayırabilirsiniz spora da gidebilirsiniz.Maddiyat olmadan söylediklerinizin olması çok zor. 7 aylık bir bebeğim var , akşama kadar ev işleri bebek derken hiç oturacak zaman olmuyor.Buna rağmen eşim eve geldikten sonra bebeği ona devredip akşam 9 da spora gidiyorum.Ki istediğin şeyleri yapman için 6 buçuk çok güzel bir saat senin için.Ha kendini geliştirmek istediğin iş suan çalıştığın iş mi bunu biz bilemeyiz buna sen karar verebilirsin ancak
Yazdığıma beğenmedim atan arkadaşlar tam olarak neyi beğenmediniz ? Türkiye’de çalışma şartlarını göz önünde bulundurursak makul bir saat bir absürtlüğü yok.Özel sektör kamuda işe giremedikten sonra maalesef durum bu.İster işçi ol ister işveren ol işveren bu saatte çıkabilirse öp başına koy.Öyle kurumsal bir yerlerde iş bulabiliyor olsa zaten muhasebede işe girmiş olunmaz demek ki konu sahibi için suan girebileceği iş bu şekilde.begenmediğiniz tam olarak nedir oturun o zaman KPSS’ye çalışın belirli mülakatlar ve sınavlardan geçin 5’te çıkabilirsiniz bu şekilde.Ya da kurumsal bir firmada tecrübe edinip iş bulacaksınız.Sartlar bu maalesef biz ne yazsak da değişmeyecek

Sanırım iibf mezunusun. Niçin guy olmayı vs düşünmüyorsun
Guy sınavlarının içeriğinden bilginiz var mı ? KPSS alan baslı başına çok ama çok zor bir sınav.Öyle kolayca yüksek puan alınmıyor insanlar kaç yıl bu sınavlara çalışıyor bu sınavdan yüksek puan almayı başarırsanız gk gy ile beraber daha sonra guy sınavı açılırsa sınavınızın geçerli olduğu süre boyunca bu sınava girebiliyorsunuz ki alımlar oldukça düşüktür açılmama ihtimali de oluyır hadi bu sınavı da geçmeyi başardınız daha sonra mülakattan geçebilmek kalıyor geriye.Söylendiği gibi kolay süreçler değil

mali musavir olmak istedigine emin misin? coooook uzun bir yol egitimleri var, sinavlari var, stajlari var. simdi nasildir bilmiyorum ama 2013 yilinda o zamanlar yakin oldugum bir kız stajerlik yapiyordu. yanlis hatirlamiyorsam birkac yil zorunlu stajerlik ve uc kurus bir paraya calisiyorsun, (calistigin buroya gore) herkesin iş kitledigi bir pozisyondasin. oyle "gidiyorum ben" falan diyemiyorsun cok kati kurallari olan bir staj. arkadasim delirir delirir bize anlatirdi. orada calisan cogu kisiden egitimli olduğu icin alayli-liseden on lisanstan gelmis muhasebecilerin egosuyla ugrasirdi. herkes kendilerinin angaryasini ona kitlerdi falan.
bir de (yanlışım varsa bilen biri duzeltsin cok hakim degilim) once sinava girip sonra kazanirsan staja baslamiyorsun. once staja basliyorsun sonra sinava giriyorsun. ve asiri zor oldugu soylenen bir sinav. ve birkac giris hakkin var. oyle kpss gibi bir omur sansini deneyemiyorsun. yeterli surede kazanamadiysan onca staj ameleligi falan da çöp oluyor. sifirdan tekrar staja baslaman gerekiyor 3 sene!!
yani bilmiyorum, neden boyle asiri zor ve zahmetli ama staja girmek icin bile sinava girdigin, stajdan para kazanmayi birak neredeyse bir asgari ucreti parayi senin odedigin, devamli denetlendigin bir süreç.
benim arkadasim sonradan kazandi etti ama omrunden ömür gitti. en son baskasinin yaninda calisiyordu. normal bir ucret kazaniyordu. oyle asiri asiri - bunca emege degecek bir kazanci da yoktu.
tabii simdi otuzlarinin basinda. bu meslekte genclikte cekip zamanla olgunlastikca kazaniyrosun. belki kırıklarının basinda kendi ofisini acar, cok daha iyi kazanır bilemeyecegim.
ama cok zor.
eger nazliysan, zora gelemiyorsan sakın sakın bu yola girme.

bu ise katlanmak icin de bence kendine 1 sene hedefi koy. de ki bu bir senede ben muhasebeciligin cogu seyini ogrneicem. birinci senem dolunca yillik iznimde harika bir yurtdisi tatili yapacagim sonra da daha insani sartlarda bir is arayacağım.
her seyi sana gostersinler diye talep et, bir seyi ogrendiysen diğerini de ogrenmek iste. en azindan bilgin olsun sonraki is basvusurunda ismi anilirsa "evet biliyorum yapmıştım" de birkac cumle kurabil. kullanilan programi iyice ogren falan. cok bunalinca tatilin icin bilet falan al, otel bak. hayatini bosa yasadigin hissi azalacaktir. donunce de aktif bir şekilde is ara. baska pozisyonda bile çalışsan muhabesebe bilgin belki seni one gecirir.

X