Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Sabah : 1 uzun dilim tam buğday ekmeği arasına inçe peynir,1 çeri,çay
Öğle : 5 ızgara köfte,ayran
Ara : 1 kase çilek
Akşam : yarım fırın levrek,fırında 3 elma dilim patates,salata
Ara :2 çatal ıslak kek,çay

Kuzum seni ele almamız lazım evet çok ekmek tok tutan bişi diil o anlık tutuyor ama hızla insülini yükselttiğinden daha çabuk acıkmana sebep oluyor. Badem ceviz türü şeyler bulundur onlarla takviye yap. İlla tatlı hamurişi yiceksen bile bi sürü sağlıklı tarif var. O paketli gıdaları yemek yerine evde yapıp buzluğa atabilirsin. En azından katkı maddesi içermemiş olur.şimdilik bu kısmı düzeltelim istersen. Bi anda çıkarman zor olabilir çünkü

Bu gidişle çiğ köfte doğurcan ben de yumurta

Kızlar tatlı ihtiyacınız için şöyle bişi yapıp yiyebilirsiniz. Diyet yaptığım dönemde çok iyi geliyordu bana.
1 yumurta ve iki çorba kaşığı kakaoyu rondodan geçirin. İçine Ceviz badem fındık hangisi varsa, kayısı, incir, üzüm hangisi varsa bunlardan ekleyin birer avuç. Yrm çay kaşığı karbonat üstüne bir iki damla limon . Yine rondo. Karışınca düzgünce kaşık yardımıyla yağlı kağıda top top atın. 7-8 dk da pişiyor 180 derecede. Ben buzluğa atıyordum her gün iki tane yiyordum. Hem besleyici hem enerji değeri yüksek hem de zararsız. Yapcam yine arada aklıma tatlı düşerse yiyeyim diye. Daha çok olsun daha doyurucu olsun derseniz yulaf ezmesi de ekleyebilirsiniz. İçine ama süt fln ekleyin biraz o zmn

Bence ev yapımı borekte yenılır ya bol sovusle zaten yemesende gelecek emın ol o kılolar
Valla bu bnm ikinci bebiş. İlkinde yedim 15 aldım 18 verdim. Bunda yemiyom hedefim 12 kg maksimum. Yine 18 versem ne güzel olur. Ama sırf üç kg farketcekse yemek daha mantıklı tabi ya aslında bnm derdim o diil. Çocuğumda alerjiker oldu. Laktoz intoleransı ve kolik vardı. Beslenmeyle çok ilgisi olduğunu söylüyorlar. Anne bağırsak problemi yaşıyorsa çocukta da olur dedi dr. Bnm bu problemi yaşamam için unlu şekerli şeyler yememem lazım. Onlrı yiyince kabız oluyorum yemezsem hiç sorun yok. En büyük amacım bebekte rahat etmek yani. Sonra kilo

O zaman sıze yorum yapmayım sız baya deneyımlısınız Ben Allaha sukur hıc kabız olmadım hergun muz yedıgım halde. Sızın gıbı bende hamur turu pek yemıyorum canm ıstemıyor. Meyve cok tüketıyorum hergun ıkı elma bır muz ve ya kıvı. Aslında hamılelıkte daha ıyı beslenmeyı ogrendım. Sızden ogrencez artk deneyımlı hamıslerden takıpteyım

Kahvaltı: Bir zeytinli poğaça,yarım domates,3 zeytin,az tereyağı beyaz peynir,7-8 patates kızartması ve çay

Ara: Bir portakal,2 ceviz

Akşam yemeği: Tantuni olucak Bir süredir aklimdaydi.
Ara: Süt

Kizlar doktorun tartisini baz alıyor musunuz? Giydiğim kıyafete,kahvaltıda yediğim ictigime göre,dun normalde toplamda 2,2 kilo almisken onun tartisinda 3 kilo artışında görüldüm ve öyle kaydediyor tabi Ama bence kendi tartimi ve aç karnına baz almalıyım
Doktorda kilo alma hızın yavaşlayacak,canının istediğini yememezlik yapma.Ama çokta fazla kiloya da izin verme dedi,hadi bakalim

Ve kızım olucakmis

Hayırlı olsun cnm kızın. Valla bende doktorda fazla çıkmamak için sabah aç karna gidiyorum bir de an hafif kıyafetlerimi giyiyorum 450 gr oynuyor böylece. Yoksa bi kez akşam gittim üstündekilerde ağırdı 2,5 kg farketti. İlk öyle başlangıcı yazdığından adam beni kilo almadım sanıyor

Çok sağol canım ay senin olay iyi olmusev tartısı güzeldir ya, sabah yemeden gitsem istifra ediyorum diye yedim içtim
Farklı kıyafetlerle gittim bir de ayakkabı ağır kesin ondan,yoksa 2,2 kiloma sukrettim ben
Ama haftaya güzel beslenme menüleriyle gelicem inşallah :)

Kızlar konumuzdan bıraz farklı ama benım hamılelık lekelerım olustu goz altında krem onerınız var mı bır gun gunes kremı surmeden cıktım beyaz tenlıyım kucuk cıllerım var. Daylong onerdı bı arkadasım üzgünüm dısarda güneste yürümeyı cok sevıyorum nasıl olcak bılmıyorum

Ben esmer olduğum için henüz leke olmadım canım krem tarzı şeyler kullanmayı bıraktım hamilelikte. Ben de çatlak formülü bulmaya çalışıyorum karnım henüz catlamadi ama bacak bel ve kalçada eski catlaklarim var kilo alınca sirittilar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…