Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Off listelerim cok uzunn ya. Bebe ne gunduz uyuyor ne gece uzun bi sure uyanik oldugum icin surekli yeme ihtiyaci hissediyorum

Canim bilmiyorumki zaten sütüm yok gibi geliyo bana hic dolu dolu olmadi
Off listelerim cok uzunn ya. Bebe ne gunduz uyuyor ne gece uzun bi sure uyanik oldugum icin surekli yeme ihtiyaci hissediyorum
Canım listelerin uzun da bence emziren bir anne olarak çok az besleniyorsun.ben bu listede bulgur dışında süt yapabilecek bir besin göremedim.kırmız et falan tüket bari.çok karışmak da istemiyorum ama burda şuana dek tesadüf mü yoksa beslenme biçimi mi bilmem Doğum yapan kimsenin sütü yok ve hepiniz diyet usulü besleniyorsunuz.kafanız rahat değil,hep dönüşünüz ‘offf kilo ‘ oluyor.ya en azından şu ilk 6 ay kiloyu takmayın,zaten takılacak bir kilonuz yok.oturup hamurişi,tatlılara gömülün demiyorum size.ama lütfen sebze,protein bolca tüketin,korkmayın.maalesef ben de sizlerin yeme biçiminden etkileniyorum,Doğumdan sonra yemek takıntım olmamalı.ama sanırım beynimize burda kodlama yapıyoruz.az yemeliyiz diye.asıl kodlama süt,süt,süt olmalı Doğumdan sonra.

Son düzenleme:
Ben tatildeyim kızlar otelde 2 kişilik yemenin hakkini veriyorum inşallah totatlde 10 kgya tamamlayıp dönmem
Valla ben de olsam hakkını verirdim.geçen hafta sonu biz de 1 günlüğüne dışardaydık.valla başlangıç menüsünden girip ara sıcaktır salatasıdır ana yemeği tatlısı kahvesi içecekleri...çatlamadan çıktım neyseki başlangıç menüm sarımsaklı ekmekti sen düşün,bildiğin kaşarlı pizza,pide gibi bişeydi,enfes...gerisini sen düşün.pişman değilim.yemesem şimdi çok üzülürdüm
O hafta dikkat etmedim +1 geldi,sonra dikkat ettim gene +1. Eeee aman iyi ki yemişim yane

Aynen öyle bazı anları iyi değerlendirmek lazım ama kendimi hiç begenmedigim döneme girdim bu hafta ekstra sistim heryerim genişledi bu ay çok kilo aldım ya sen tam hedefte gidiyorsun 4 kg çok iyi canım kızlarla aynisin

Kızlar emzirmeyle ilgili küçük bı dipnot kizimda bende öyle yapmadım her iki göğsü aynı anda veriyorsunuz ben öyle yapmiyodum kadın doğum hemşiresi ark söyledi bir sonraki beslemede diyelim tek göğüs verdiniz en son bıraktığı göğüsten başlıyorsunuz ordaki yağlı sütü asıl besleyici sütü alıp sonra 5 dk sadece sonra asıl dolu göğse geçmek lazimmis

Ben tatildeyim kızlar otelde 2 kişilik yemenin hakkini veriyorum inşallah totatlde 10 kgya tamamlayıp dönmem
Benden tavsiye bebek gelmeden tadini çıkar yeme konusunda cok abartma ama her zamanki gibi azda yeme bazen kilo gelecekse yeswnde yemesende geliyor bende yazin tatil düşünüyorum ama vebekle yapabilir miyim bilemiyorum

Yaa sen de mi mama veriyosun benim gibi ama limonlu su egzama gibi şeyler yapabilir bebekde hatta bizim kız 2 gundur acayipdi uyumadi yuzunu gozunu parcaladi surekli
Ilik suyla tampon yaptim o yuzden yedigime ictigime dikkat etmek zorundayim turşu limon acı sonra bakliyatlar yemiyorum süt ve yumurtaya da dikkat etmem gerek ama geriye ne kaliyor ne yiyecem ki

Çiğköfte yemiyorummmmm çiiiköfte.o yediğim zamanlarda 57yi gördüm.1 haftadır yemiyorum,sanırım çok su tutuyordu,o gitti.inşşşş getirmezler gene!

Benden tavsiye bebek gelmeden tadini çıkar yeme konusunda cok abartma ama her zamanki gibi azda yeme bazen kilo gelecekse yeswnde yemesende geliyor bende yazin tatil düşünüyorum ama vebekle yapabilir miyim bilemiyorum
Öyle yapıyorum canım yaparsın bence sadece yolculuk zor olabilir emzir koy bebek arabasına ama Eylül sonu daha uygun olur nem azalir Ekim'de bizzde yeniden gelebiliriz

Sabah: İki tatlı kaşığıyla muzlu parfe
Kahvalti:3 dilim ekmek,biraz patates kızartması,9 zeytin,yarım domates,bir küp beyaz peynir,3 küp kaşar,bir yeşil biber

Ara:Bir küp tahin helvası,bir kaşık muzlu parfe
Ara:ballı limon,fındık biraz

Akşam: yarım tabak ispanakli mantar sote,bir kase tarhana,çok az yoğurtlu kabak

Ayva

Khaleesi21 bu ekran görüntüsünü almıştım atmayı unutmuşum bizim hafta tablosu ben çok üstüne çıktım ya bütün motivasyonum bitti S _sushico_ canım sen 30 a kadar kaç kg almistin

Eklentiler

• Screenshot_20190412-171149.jpeg
    79,2 KB · Görüntüleme: 47
Khaleesi21 canım mesela şuan emziriyo olsan nasıl beslenirdin? Bir günlük menü gibi yazar mısın merak ettim
Valla nasipse canımnne isterse onu yiyeceğim ancakkkk bir günde olmazsa olmazlarım şunlar olacak : günde 1 bağ dereotu bitecek,bol marul,mevsiminde yeşillik ne bulursam sofradan eksik olmayacak.günde en az Yarım lt boza,2 bardak ısırgan çayı,2 bardak anason-Rezene-kimyon tohumu karışım çayı,2bardak şekersiz komposto,2 bardak humana içeceğim.şu an sen şanslısın,köylü pazarlarında otlar doludur.pişirmeden çiğ yenenlerden al,bolca ye.ben Temmuzda nasipse doğuracağım,o zaman otlar olmayacak.günde 3 ana öğün mutlaka yerim.kırmızı et bende çok süt yapmıştı, mutlaka 1 öğün yerim.haftada 1 balık.her gün 1 saat tempolu yürüyüş.bunlar oğlumda ilk 5 ay yaptıklarım süt için.planım gene aynı,aksilik olmazsa.yürüyüşü en çok 3 ay yapabildim yalnız.içtiklerimi hiç azaltmadım.o kadar uğraşımdan sonra bile süt 20-30 gün sonra tam anlamıyla geldi.
İçeceklerden yer kalırsa da yerim artık

Valla canım çok güzel listelemişsin . Ah birde vakit bulup yiyebilirsin inşallah ben eşim gelince ancak yiyeniliyorum ve afedersiniz yatana kadar şişene kadar yiyiorum :))) o açlık krizi ile ne bulsam ağzıma atıyorun

Cok haklisin canim 1 ay annemde kaldim ne bi ise elimi surdum butun misafirlerim agirlandi yardimci yatili abla vardi suyum bile ayagima geldi sut yapici ne varsa annem yapti aldi moralim iyiydi esimle iyiydik surekli yatiriyolar dinlen diye annem cik bi dolas dedi hep hava al vs vs. Yani sutum iyi olsun diye ne gerekliyse vardi ama olmayinca olmuyor. Mama baslamak zorunda kaldik bebege cunku bir kere bile gogsum sutle sertlesmedi. Az yemeğe çalışmıyorum sadece zararli yersiz kilo yapici seylerden uzak duruyorum. Masada faydali ne varsa en cok ondan yemege çalışıyorum.bebegin nasibi neyse o kadar yolluyor Rabbim

Sen elinden geleni yaptıysan düşünecek bir şey yoktur canım.mamada öcü değil sonuçta ve mamayla büyüyen bir sürü çocuk var.onlarla anne sütü alanlar arasında da hiçbir fark yok.hiiiççç takma öyleyse süt konusunu.moralin nasıl iyiyse öyle yap.

canın o kadar yemek istiyorsa harikaymış.ben aç kalıyorsun diye düşündüm.valla ben sürekli açım da o bakımdan

Yemekle en cok o haftalarda insanin basi belaya giriyor.. tam hazirliyorum guzel guzel yicem bebe uyanıyor emzirirken veya susturmaya calisirken ne yiyebilirsem onu yiyorum ;D bu cocuk yemek yiyecegimi ve uyuyacagimi anlıyor her zaman iyi niyetle yazdiginin farkindayim tabiki birbirimizde yanlis gordugumuz seyleri yorumlamak icin listeler yaziliyor, tesekkur ederim

Kahvalti:
Siyez unlu eksi mayali ekmek (ev yapimi)
O ekmege bi güzel bal kaymaklar
Zeytin- s.peynir-domates bikac dilim sucuk 1 dilim pastirma 1 bardak süt
Ara
Bir avuc kuruyemis"genelde icinde leblebi cig badem çiğ kaju vs. Var"
Ogle aksam bir:
Koca iki tabak manti-salata -cay bardagi kadar gazoz
Cayin yanina bikac kuruyemis
Pazar günü dolayısıyla hicte ornek olmayan bir menu :) arada lazim mantiyi cok severim hele ondan hic kisamadim ama en azindan tatli yemeden gunu kapatabildim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…