Yeni evliyiz gırtlağımıza kadar borçluyuz ona rağmen eşim ailesinin mutfak giderlerini karşılıyor.

bayanlatte

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2024
100
76
27
Kızlar merhaba düğünümüz olalı 1 ay oldu ve aylık 50 bin küsür ödememiz var, evimiz kira, evde televizyon masa dahil bir çok eksik var. İkimizde çalışmamıza rağmen zorlanıyoruz. Düğünde takılan takıları eşimin ailesi aldı.Borçlarını kapatıcaklarmış . (Eltimin düğününde takıları ona vermişler). Normalde böyle şeyleri dert etmem sonuçta onun ailesi. Ama biz bu kadar borçluyken , bize haksızlık yapılmışken eşimin onlara yardım etmesini hazmedemiyorum. Durumları da kötü değil ayrıca. Yeni evli olduğumuz halde bunun tartışmasını yaşıyoruz. Bende çok üzülüyorum bu durumda olmamıza ama kendimi durduramıyorum. Ne yapmam gerekiyor sizce

Altınları benim olarak görmüyolar ki
ayy saçmalamayııınnn ben de malesef esimin iyi niyetine kurban gidip altınlarımı borç olarak verdim ama tl olarak ve 1 sene içerisinde ödediler. haliyle hayrını göremedik. su an esim verdiğim 12 bileziği bana yapacak baska sansı yok. biz borca girince şükür esimin gözü açıldı da ailesiyle arasına mesafe koydu. sakın maasınızı vermeyin. kendi basina halletsin madem bu kadar gönlü zengin

Üzgünüm ama böyle şeyleri dert etmek zorundasınız. Siz dert etmezseniz ve bunu belli etmezseniz eşiniz de ailesi de sorun olmadığını düşünecek tecrübeyle sabit. Siz kendi ailenize yardım ediyor musunuz da eşiniz bu kadar borcunuz varken ailesine yardım ediyor? Size mi güveniyorlar? Ayy sinirlendim valla gıcık oluyorum şöyle ailelere.

Hayır etmiyorum. Üstelik eşim şehir dışında çalışıyor onun olmadığı zamanlar ailemin yanında kalmama rağmen borcumuz var diye aileme yardım etmiyorum

Çakal bir abisi vardı eşinizin değil mi? hatırladım.

Altınlarınızı vermekle hata etmişsiniz, ne borcu kapatacaklar ki, sizin düğününüzün borcu mu? Eşiniz sanırım kendi bir aile kurduğunun ayrımında değil. Önce kendi ailesini düşünmeli. Mutfak masrafı dediğiniz tam olarak ne? Mesela yemeğe gittiğinizde ekmek, kola, yoğurt gibi günlük ihtiyaç ne ise onları mı alıyor; yoksa aylık tüm mutfak ihtiyaçlarını a’dan z’ye eşiniz mi görüyor?

merhaba, esiniz hala evli oldugunu idrak edememis zannedersem. evlendi ve onun ailesi artik siz ve gelecekte olabilecek evlatlarinizdir kendi ailesi ikinci planda olmali ve tabi bu sizin icinde gecerli. oncelik her zaman esiyle kendi yuvasinda olmali,esinizin ailesi bana cok art niyetli geldi.

Çakal bir abisi vardı eşinizin değil mi? hatırladım.
nelerrr olduuu esim her seyi babasına anlattı, babası altından ettiğiniz zararı da karşılayacak abin falan dedi

esim de abileriyle olan ortaklıktan çıktı abisi esime hakaret etti sırf ortaklıktan çıkmak istedi diye falan

son bir haftadır çok karıstı ortalık.. çok eğleniyorummmm

Hayır etmiyorum. Üstelik eşim şehir dışında çalışıyor onun olmadığı zamanlar ailemin yanında kalmama rağmen borcumuz var diye aileme yardım etmiyorum
Çünkü sizin aileniz halden anlıyor, sizden bi talepleri yok. Ben demiyorum ki kimse ailesine bir şey yapmasın evlenir evlenmez bağı kopartsın ama herkesin şartları farklı. Eşiniz hangi dilden anlıyorsa o dilden konuşup artık evli olduğunuzu idrak ettirmeniz gerekiyor.

Bu halde niye evlendin?

Ay helal olsun öyle kp ye valla ya. Öpesim geldi ellerinden amcamın
Karşılasın tabi zararınızı. Enayi mi sanmış o sizi.
Hakaret mi? Ayy seviyesiz. Belliydi onun zaten böyle tip olduğu.
Eşin üzülmesinde yaşananlardan dolayı. Onunda keyfi yerindeyse, ohhhh sefan olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…