YENİ EVLİYİM AMA SANIRIM BİTECEK

Kavgalar neden çıkıyor? Kim başlatıyor?

Aslında ne o ne ben başlatıyoruz diyebilirim bir anda konuşurken bir şekilde konu sertleşip kızgınca konuşma üslubuna geçince başlıyor sanırım . Yani ben yada o çıkarıyor diyemem konu açılıyor sonra o söylüyor sonra ben derken bir bakmışız tartışıyoruz

burda dışarı çıkmazı saatten sıkıntılı makyaj işi olmaz dediğiniz gibi okumak kendimi geliştirmek ve üniversite sınavı beni oyalar birde makyaj hesabıma makyajla ilgili şeyler paylaşmam gerek .

Konuştuğunuz her konuda zıtlaşıp kavga mı ediyorsunuz? Yoksa belirli bir kavga konusu mu var?

Ayy bende sana katiliyorum ama yasi 25 ya ve hayata bakis acisi sen gibi olsa zaten bu sekilde yapar mi? Yapmaz ... daha sevgi odakli helede doguda tek basina hayat sartlari kendine gore degil daha cok ilgi beklemesinde ben birsey gormuyorum ama yuzune kusmasi yanlis, trip atmasi yanlis bunlarin hepsi issizlikten isi gucu olup aksam eve oda yorgun argin gelse bu sefer yemek yaoiom bari sofrayafa sen tabak koysanda cikcak bizimkisi boyle basladida... yahu bu zaman kadar bu sofraya birlikte tabak bardak koyardik gidim esek gibi calisayim o gitsin ayaklarni uzatsin yorgunum desin.. valla bazi seylerde esler arasinda zamanla rayina oturuyor... oyle istedigin hersey olsa hemencecik o zaman n anlami olurdu yasamanin olgunlasicak, dikkat ettim para konusu hic acilmamis buda guzel bisi demekki ne bilim ihtiyaclarini karsilayabiliyor kendine bakabiliyor demekki kizcagiz.. aman neyse herkes mutlu olsun sevgiyle dolu yeni yillar hepimizin olsun... ama biz biz olalim kendi ayaklrimizin istunde durup sevgi istiyorsak kendininiz gosyerin efenim beklemeyin.. yok adamda boyke bisi demekki.. zamana birakin... adami sizi uzecegi o radde getirmeyin bir yil deneme sureci olarak degerlendirin bosanmayi gitmeyi eskiyi kotu seyleri agiza alip iliskiyi sakiz gibi harcamayin!!! Azicik akilliyiz biz kadinlar oyle dusunuyorum.. ve yolunu bulacagini dusunuyorum

Boşanırmısın devammı edersin bilmem ama lütfen ezik gibi davranma kocana.aşkından ölsen belli etme.malesef erkekleri yönetmek taktik işi.bisüre umursama bakalım tepkisine bak.eğer senin umursamazlığın onu rahatsız etmiyorsa boşan.

Yıllarca eğitim almış uzman doktorlar bile birkaç seans görmeden tanı koymaya çekinirken siz maşallah şakır şakır neredeyse reçete yazacaksınız.

Konuştuğunuz her konuda zıtlaşıp kavga mı ediyorsunuz? Yoksa belirli bir kavga konusu mu var?

Her konuda zıtlaşmıyoruz ama belli başlı konularda da zıtlaşmalarımız oluyor aslında gerçekten aşılmayacak konular olduğunu düşünmüyorum sadece karşımdaki üslup ve tavır beklentim dışında olduğu icin kabullenemiyorum belki de. Birde fazlaca yüceltmiş olmak da var sanırım bir insana fazla değer biçince de biraz uzaklaşıyor .

Onu dünyanın merkezine koyduğun müddetçe ego larını kaşıyacaksın.. Sen adama nefes aldırmamışsın. Özlemesine bile fırsat vermiyorsun? En güzeli Tedavine başla kendine başka uğraşlar bul..

Olayın sebebi şu : sen hayalindeki adamla evlendin...Uzak mesafe iliskisinde oyle olur. Kafanda cok hos bir adam yaratırsın, yanyana olunmadıgı için beklentiler de düşük oldugundan her sey harika gibi gozukur ..Karsındaki insanı gerçek manada tanımadan evlenmen birincisi...Yanyana vakit geçirip haftada 3 kere bulussaydın evlenmeden ayrılacaktın aslında.

İkincisi de sevgi görüp sahiplenmek adına mantığı devre dısı bırakıp işini gücünü istanbulu bırakıp doğua gitmen..bu da ayrı depresyon sebebi...Senin bu büyük değişikliğe adaptasyon sağlaman için karsındaki adam büyük destek olması lazım, oyle bi mutlu edecekki sen doguda oldugunu bile unutman lazım ama karsındakinde o potansiyel yok zaten...Anlamadığı gibi seni daha da uzecek kelimeler sarfediyor...

Baba evine donemem demişsin, mesleğin var, ist dan tekrar iş bulup ev de tutabilirsin....Ailen sana evlenme demiş ama sen şimdi bile bunun saçmasapan ayırma çabası oldugunu dusunuyorsun...Sen şimdi bari çocuk yapayım dersin, hiç donemezsin veya elinde cocukla iyice ailene muhtac olursun...bari bisüre cocuk yapma

Inan cogu evlilikte sevgi ptircigi seklinde degil. 4 yil flort ederek evlenmistim. Sandim ki hep oyle olacak. Sevdigim adamla evliydim ve artik hep yanimda oyle flortteki gibi olacak. Evlendik hic de evlilik bekledigim.gibi degildi. Ve baktim ki ben tipli annem gibi olmustum. Hani masallarda kurbagayi opunce prens oluyor ya, ben evlendim adami optum kurbagaya donusmus gibiydi. Ilk yillar iktidar savasi gibiydi biraz da. Surekli kavga. Belirli bir sebep de yok. O eve gelince elinde kumanda oylece tv karsisinda vakit gecitip karnini doyurup sonra da tek kelime etneden uyuyordu. Ben sandim ki bu sadece bizde boyle. Meger cogu evliliklerde oyleymis. Tek bildigim onu tum hayatin yapmaman gerektigi. Yano onu hayatinin merkezinden cikar. Merkeze kendini koy. Onu da merkeze yakin bir yere. Kendin icin birseyler yap. Oncelik kendin olsun. Oyalanacak birseyler bul u
Ya da gelecegin icjn birseyler yap. Zamanla rayina oturur. Daha cok yenisiniz. Ona da kisisel alan birak. Senin de kisisel alanin olsun. Surekli mic mic olmak yerine ayri ayri birseyler yaptiginiz zamanlar da olsun. Sana saygusizlik yapmasina izin verme. Saygi biterse sevgi de bitiyor cunku.

İnanın çok üzüldüm okurken bazen kendi ilişkimden kareler gördüm . Duygusal ve sevgi ilgiye aç insanlar ancak sizin derdinizi hayata yeniden başlamak her zaman zor görünür ama adım attığında gerisi gelir çocuk olsaydı daha zor olurdu bence her şey sizin için

Sizce anlattıklarım düzelir gibi şeyler mi ? Gerçekten yazdıklarınızda umut oldunuz diyebilirim birazda olsa inancım oldu
Tabiki düzelir. Seviyordur ama belli edemiyordur,etmesini bilmiyordur. Eşim de beni cok sever ama dile getiremez ama hissederim. Bende bu konuda biraz cekingenim
Illa canim.cicim demek olmak gerekmiyor. Ama surekli kusup aglayip kendinizi odalara kapatmayın
Burda bize yazdigin gibi al karsina konus. Zamanla hersey yoluna girecek

Adamda net bir hata göremedim tatlım yazdıklarında..Senin eksik duyguların yüzünden yaşadığın ızdırabın sorumlusu o değil öncelikle orada bir anlaşalım.Evlilik demek erkek kadını alır kollarının altına bir yavru gibi sever güzel sözler söyler etrafınsa döner demek değil ne yazık ki.Bir problem yaşadığınızda onun gelip sana şefkat göstermesini beklemek yerine,hiçbirşey olmamış gibi birşeyler yapman görmezden gelmen sorunu körüklememen daha mantıklı olur.Kendimi saldım demişsin,bu adamı kendine böyle mi çekeceksin? O seni böyle mi tanıdı? yoksa bakımlı neşeli kendine saygısı olan bir kız olarak mı? Bir arkadaşa katılıyprum,terkedilme korkuların yüzünden hep odak noktan bu. Ve unutma Beynimiz korkulan şeyi gerçekleştirene kadar o yolda çalışır,yüzleşip bu yükten kurtulmak için! Önce korktuğun şeylerden arınman lazım,adam senin baban değil bakıcın değil..hayatınız ortak..

ben yazsam bi kac degisiklikle evlilivimin ilk yini bu sekilde yazardim galiba :) biz kadinlar sevgimizi belli ediyoruz duygusaliz deli gibi herseyleriyle ilgileniyoruz sonra ayni seyi bekliyoruz gormeyincede bizi sevmiyorlar diyoruz. benim esimde sevmesem evlenmem cumlesini kanit zannederdi sevgisine. tabiki karar senin ama ortada cikan sorunlardan dolayi soylenmis kirici cumlelerden baska bi sey yok. benm esimde ben aglardim o uyurdu ben aglardim o tv izlerdi simdi bi cok sey degisti evet belki hep biz mi cabalamaliyiz diyebilirsin ama ben cabaladim pismanda degilim simdi kussem hemen yanima gelir derdini anlatir 3 gun kusen bi adamdi sebepsiz hemde. ben onun tavrini kabullenmedim her defasinda uygun zamanlarda konustum zaman gectikce duzeldi. madem bu kadar hayatini degistirdin biraz beklentini azalt anlayisli olup kendini ifade et bi kadin icin hayal kirikligi gibo ama genede tum evlilikler boyle alisma surecine cok inaniyorum ben.
ayrica ben su mantigi anlamiyorum onun icin annemin evini biraktim sehrimi biraktim fan onun icin degil ki sen onunla evlenmek istedigin icin vazgectin bunlardan onun gonlu olsun diye evlenmedigine gore boyle seylerle kendini doldurma.

Dogu gercekten de hem birey hem de cift olarak asiri zor bir psikoloji gezecek yer yok rahat hareket imkanin asiri kisitli calistigi isyerinin psikolojisi ve isin zorlugunu eve yansıtma durumu derken bi bakmisiz ki yavas yavas yipranmaya baslamisiz... dogu gorevi insallah bir an once biter kendinize el isi tarzi hobiler edinseniz ?

Öncelikle umutsuz depresif ruh halinden çık..Değişik kitaplar al mutlulukla alakalı kişisel gelişim kitapları romanlar vs..İngilizce öğrenin sitelerden veyahut gelistirin..Evde spor yapmaya başlayın..Makyaj hesabınızla ilgilenin..İki yıl uzun bir süre değil bitecek..Siz bu sürede kendinizi en iyi şekilde geliştirmeye bakın..Bunları yaptıkça ozguveniniz yerine gelicek ve bu da aile hayatınıza pozitif olarak yansıyacak..

muhtemelen tarzı bu zaten. yapıcı değil yıkıcı bir tutumu var kavgalarda. şimdi beraber yaşarken karşınıza çıktı.. sonuçta şimdiye dek daha sanaldınız birbirinize.. yazarak anlatmaya üşendiği şeyleri şimdi rahatça döküyor..

Merhaba,
Evlilikten beklentinizi bu kadar yüksek tutmayın. Evliliğin bir standarti yok. Eşiniz kusken ayrı da yatabilir, trip attığınızda yanınıza gelip gönlümüzü almayadabilir... Herkesin sevgisini gösterme şekli farkli. Belki bunlara takılmaktan adamın size olan sevgisini fark edemiyorsunuz.
Belliki adam dizin beklentilerinizden boğulmuş, boşvermiş..
Rahatların biraz ve kendi hayatınıza odakların. Herşey yerine oturur zamanla.

Yazdıkların yeni evlenmiş çift durumları. Ben de yaşadım oluyor. Sonra düzeliyor. Ama konuşursanız düzeliyor.

Adamı biraz kendi haline bırak kendine bak. Dışarı çık saçına başına bak spor yap yürüyüş yap kitap oku keyif yap yani. Adam benle konuşmuyor da konuşmuyor diye düşüne düşüne kendini yıpratma. Bunları adama nispet yapar gibi yap demiyorum çünkü ilişkide nispet inat ego bunları hayatından çıkarman gerek. Kendini mutlu etmek için yapacaksın.

Kocan da senin iyi niyetini görünce gerçektem bir insansa kendisi zaten geliyor. Ama insansa...

Onu da vakitle anlarsın

O içerde gidip rahat rahat uyuması falan insanı gıcık ediyor biliyorum ama sallama emin ol o da üzülüyor aslında ama erkekler duyguları konusunda neden böyle inan hala anlamış değilim.

Çözülmeyecek sorunun yok gibi görünüyor anlattıklarından.
Sadece kendi problemin olan terkedilme korkusu konusunda kendi kendine çalışmalısın.

Serhat Yabancı'nın bütün kitaplarını oku ve youtubedaki bütün videolarını izle
erkekler marstan kadınlar venüsten kitabını muhakkak oku. Bu kitaplar çok iyi bu durumlar için. Üzülme düzelecek❤

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…