Yeni evli çifte aile terörü

Doğrusu da bu kesinlikle. Annemin geniş bir okul arkadaş grubu var. Hepsi 68-70 yaşlarındalar. Çoğunun eşi öldü bazıları boşandı. Arkadaşlarıyla kardeşleriyle tutunuyorlar hayata. Bir arkadaşı aynı böyle evlenince kopmuş. Şimdi yapayalnız kalınca tekrar gruba girdi. Ama aynı samimiyeti kuramadılar. 30 senede mesafe girmiş tabii aynı olamaz ki… sorsak eminim pişmandır.

Kocasını kaybedince intihar etmeye kalkan insan gördüm ben. Hayatında başka anlamlı bir şey yoktu çünkü. 40 sene tek bir insanla ömür geçirince o gidince arkasından gitmek istiyorlar işte.

Günlerdir şu foruma kafa dağıtmak için girip bir şey yazmadan çıkıyorum ama bu nedir ya? Bu ne biçim mesaj allah aşkına sinirden ellerim uyuştu?
5 yılın sonunda evlendim, henüz 7 aylık evliyim ve 10 günden fazladır evime 10 dk mesafedeki babam ve kardeşimle kalıyorum çünkü annem canıyla cebelleşiyor.
Eşimin bir yerlerde "biz mi histinilik ittik? Ölümlü dünya, çiçiği birnindi yini ivliyim" diye bik bik konuştuğunu duysam bundan sonra benimle ilgili göreceği tek şey avukatım olur. Saniyesinde siler atarım.

Pembik gelinliğinizin de bi sınırı olsun ya. O sınır birinin evlat, kardeş acısı olsun bari. Eşiniz de sizin gibi düşünüyorsa tam birbirinize göresiniz ama sizin gibi düşünmüyorsa umarım gerçek yüzünüzü görür bir an önce.
İnsan vefat eden kişiyle duygusal bir bağı olmasa bile eşini sevdiği için böyle konuşamaz.

Çilek geçmiş olsun, umarım annen şifa bulur en tez zamanda.

Valla hayat öyle bir şey ki hık diye gidersiniz ama arkanızdan aynı lafları söyler birisi. Bir anneyi düşünmüyorsanız bile bari oturun da aynı şey benim de başıma gelebilir diye düşünün. Ölüm herkese eşit uzaklıkta. Asıl size ayıp. Edep edep.

Ağzınıza sağlık var ya öyle güzel yazmışsınız ki Allahım sizi sevdiklerinize bağışlasın. Helal valla.

Yahu var ya ne yazacağımı bilemedim. Tamam rahatsız olabilirsiniz sık sık aranmaktan ama orada bir anne kızını kaybetmiş. Ayıp ya ayıp. Ne kadar hafife almışsınız, ölüm ya bu.

Bakın size ibretlik bir hikaye anlatayım bizzat yaşadık.

Annemi kanserden kaybettik. Henüz yeni vefat etmişken dayımın hanımı bizi çok kırdı. Ölenle ölünmüyor dedi sıyrıldı. Ama biz içimizde affedemedik kardeşlerimle. Yeni haberini aldık. Yenge hanıma da kanser teşhisi konmuş. İşte hastalık, ölüm böyle şeyler hanımefendi. Sizin yeni evliliğinize gençliğinize falan bakmaz!
Bence söylediklerinize dikkat edin.

Çok geçmiş olsun bizzat dua edeceğim. Allah şifa versin.

14 yıldır bu sitedeyim aktif olarak ve İlk kez bu kadar duygusuz bir mesaj okudum . İnsani hisleri olan biri bu cümleleri nasıl bu kadar rahat yazar diye düşünüyorum . Asla böyle bir eşe sahip olmak istemezdim . Eşinize üzüldüm .

Niye eşimle biz mi öldürdük saçmalamayın lütfen
Neden sizin gibi düşünmediğim için mi sığ oluyorum ? Saygınız olsun .
Hanım hanım! Bazı şeyler evrenseldir, dünyadaki herkes tarafından kabul edilmiş, tartışmaya açık olmayan kurallar vardır!! Birinin yakını vefat ettiyse saygılı olunur. Nokta. Olmak ZO RUN DA SI NIZ.

Tartışmaya açık bir konu değil bu. Çok kibirli, çok bencilsiniz.

Bir de halimden yeni evliler anlar diyorsunuz. Sanki bu bir hastalık da, yaşamayan bilemezmiş gibi.

Kadının yavrusu ölmüş, canından can gitmiş, siz hala yeni evliyim kocamla vakit geçiremiyorum ( kibar biçimde söyledim yoksa anladı herkes) derdindesiniz!!!

Kocanıza bakarken hiç mi utanmıyorsunuz şu cümleleri kurmuş olduğunuz için??

Ama Allah çok büyük, bir şekilde şu cümleleri kurduğunuzu bildirecek eşinize. Demedi demeyin.

Sinirlerim tepeme çıktı gece gece.

Gerçekten yazdıklarınız biraz tuhaf geldi açıkçası 1.Eşimin ablası vefat etti diyorsunuz gelen giden oldu falan bunlar zaten normal şeyler bir düğün birde ölüm de insanlar toplanır mutluluğu ve acıyı paylaşmak için..Kv her gün her dakika sizi arayıp konuşmak istemesi belki kızının acısını hafifletmek içindir günümüzde gelinine değer verip aramak isteyen oda benim kızım diyen kaç kv kaldı allah aşkına söyler misiniz??Aramasından mutluluk duymanız gereken yerde bunaldığınızı dile getirmişsiniz,şöyle düşünün ya kv her gün oğlunu arayıp sizin için eşinizi fitleseydi bu hoş olur muydu?? Benim kv yok seneler önce vefat etmiş 3 tane görümcem var isterdim arayıp halimi hatırımı sormalarını ama hepsi birbirinden bi haber. 2.Babam bana çok düşkün her gün aramamı ister demişsiniz, açıkçası kendi şahsıma konuşacak olursam annemi babamı sabah akşam aramazsam içim hiç rahat etmez hatta akşam görüntülü arama yaparım..Çok sıkıldıysanız eğer aramalara cevap vermeyin yada meşgule atın,böle ufak tefek meseleleri buraya konu açıp da cevap beklemenizi tuhaf karşıladım doğrusu iyi günler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…