Yeni doğum yaptım, zor günler geçiriyorum

teşekkür ederimö.emzik alıyor ama 5-10 dakikada bir düşürdüğü için başında beklememiz gerekiyor o yüzden vermekten vazgeçtik.
Yanlis yapmışsın emzik çok büyük nimet inan bana. Alıyorsa ver mutlaka...seni emzik olmaktan kurtaracak o bu arada bende bir yıl ücretsiz izin aldım...Tek farkımız benim birde büyük var 8 yaşında masallah

Alıyor ama düşünce ağlıyor sabaha kadar başında durmamız lazım en fazla 10 dakika tutabiliyor birkac hafta sonra deniycem belki büyüdükçe daha rahat tutar

bence gunumuzde bir sorun var ya,

ben ilk cocugumun 40ini doldurdugu gunu hatirliyorum da, esimle oh oldurmedik cocugu hala yasiyor bak diyerek sevinmistik.

Etraktan herkes yok bebek icin su cok tehlikeli, bu cok tehlikeli, aman soyle emzirmeli, aman boyle tutulmali vs vs derken o kadar cok kurala maruz kaliyoruz ki kendi icgudumuzu dinlemeyi unutuyoruz.

Halbuki her anne cocuguna bakabilir.
evet bilincli bir anne cok daha iyi bakar da bilincli olucam diye bence cok kendimizi unutuyoruz.

Maddi durumunuz iyiymis, izin alip cocugunuza bakabiliyormussunuz. Sagliginiz sihhatiniz yerindeymis.
Aslinda dunyadaki bir cok insandan sanslisiniz.

Ben de ayni hisleri yasadim, ve farkina vardigimda cok uzuldum. Simdi daha kendime guveniyorum, hallederim diyorum. Hem halledemesem ne olacak. Cocuk icin anne mukemmel olmali diye bir kural yok ki. Biz elimizden geleni yapalim, imkanlarimiz olcusunde cocuklarimizi iyi yetistirmeye calisalim, ama insaniz, hata da yapabiliriz, cocuklarimizi sevdigimiz surece onlar da bunu anlayacaklardir.

Yani biraz rahatlayin ve surecten keyif almaya odaklanin.

Bebegim 6 gün hastanede kaldı ben kovit pozitif oldugum için ona geçmesin diye 6 gün sonunda geldiginde geceleri aglıyor sürekli aglıyordu, yeni dogan bebeklerin çogunda ilk 3 ay bu yaşanıyor normal ama hastaneden geldikten sonra onun böyle aglamasına çözüm bulamamak beni çökertti yemek yiyemedim o agladıkça oturup bende aglıyordum. 48 saat hiç uyumadan kucagımda emzirdigim oldu ilk zmanlar çok zor 10 insanın 8 i bunları yaşıyor geri kalan kısım için de yardım edeni çoktur diye düşünüyorum, benim yoktu ki ben tecrübeli biriyim 6 yegen büyüttüm herşeylerini yaptım bebek bakmayı biliyordum neyle karşılaşıcagım farkındaydım çocuk gelişimi okudum buna ragmen o ilk 3 ay sizin gibi hissettigim çok oldu ama bu geçiyor inanın.. lohusa psikolojisi başka o an insan yapabilecek olsa bile başaramazmış gibi geliyor kötü hisler peşinde oluyor insanın. Hepsi geçici 3 ay sonunda herşey rayına oturmuş olacak bebegin çok aglaması gaz problemi olabilir damla kullanın gaz msjı yapın rahatlar kendiniz için de soguk vs demeyin bebeginizi kanguru sling vs bişeye koyup çıkın bi müzik dinleyip yürüyüş yapın, aralıkta dogum yaptım o sogukta bile çıktım dışarı bebegi kanguru ya koyup üstünden battaniye örtünce hiç üşümez korkmayın. kendinize motive edici şeyler düşünün bunu yaşayan tek siz degilsiniz çok kişi var bebegine bakmak istemeyen onu kucagına alamayacak kadar lohusa depresyonu yaşayanlar var.. bu anların tadını çıkarmaya çalışın insan özlüyor zor da olsa özlüyor, o minik elleri gün gün avucunun içinde büyüyecek ve sen bu güzel ana şahit olacaksın ben hep emerken severdim ellerini bazı geceler uyurken hala seviyorum, koynuna al uyu ben sarılıp uyurdum kucakta olunca uyuyordu biraz şimdi 15 aylık artık ona da izin vermez kendi döne döne yatmak ister. herşey geçici bu günler zorda olsa ilerde arayacak özleyeceksin onun için kıymetini bilip tadını çıkarmak için herşeyi yap. Bide bebekler çevrelerindeki negatif enerjiyi algılar ve huzursuz olurlar senin bu negatif durumu üstünden atman lazım ben mesela bazı geceler kucakta gezdirip uyusun diye çabalarken psikolojik olarak kötü hiseettigimde kulaklığı takar sevdigim bi müzik açardım o moralimi düzeltince bebekte huzursuz durum azalırdı

En kısa sürede bile kendine zaman ayır, depresif dönemlerde şahsi fikrim instagram insanı daha da mutsuz ediyor. Kim ne giymiş onun vücudu diğerinin tatili derken o lohusalık üstüne üstüne geliyor
Instagramda o tarz seyler pek dikkatimi cekmiyor özentim de olmuyor genelde bebeklerle ilgili sayfaları doktorları yemek sayfalarını takip ediyorum yemek yapmak yemek videosu izlemek bana iyi geliyor genelde

Alıyor ama düşünce ağlıyor sabaha kadar başında durmamız lazım en fazla 10 dakika tutabiliyor birkac hafta sonra deniycem belki büyüdükçe daha rahat tutar
Emzik ilerde meme reddi yapabiliyor bu defa bide onun zorluğu olur doktora sorup versen daha iyi

Aslinda ben de yeğenlerime baktım tecrübem var hayatta cok zorluklarla da çok karşılaştım. Hem tarlada bağ bahcedw çalıştım hem de okudum mücadele ettim o yüzden de niye bunun üstesinden gelmekte zorlanıyorum diye de düşünüyorum. Teşekkür ederim

Doktor cok da önermedi aslında.
Emzik bana göre düşünüldüğü kadar anneye yardımcı bişey degil olmasa da oluyor benim oglum hiç almadı zaten vermek istemedim kıytırık bişey alıp denemiştik ileride bırakması daha zor ve emzik kullanan çogu bebekte arkadaşlarımın meme reddi oldu uzun süre emmesi durumunda çene yapısı için zararlı ben olsam alıştırmam

Annem biz hic böyle seyler yaşamadık o kadar yokluk, rezillik, iş güç, eş ailesi vardı dogum yapıp sabah tarlaya giderdik ahırda hayvan bakardık ama bu duyguları yaşamadık şimdi her şey bir garip diyor. Dediginiz gibi çevreden gelen sesler de baskı kuruyor kendi sesimizi duyamıyoruz kendimizi dinleyebilsek belki daha kolay atlatacağız

Almaz ki ben kizimda emzigi kaybetmiştim iki gün sonra aldım tutmadı emzigi bi defa...büyük nimet kaybetmişim haberim yokmus
Oda kötüymüş surekli başında durulmaz tabi

AYnı şeyleri bende hissettim sürekli ağlamak istiyordum ağlıyordum da tuvalete bile gidecek zamanım olmuyordu keşke anne olmasaydım ben yapamıcam bakamıcam çok zor nasıl geçicek diyordum ama zaman o kadar çabuk geçiyor ki şimdi 5 aylık oldu o düşüncelerimin hepsi gitti bitti iyi ki anne olmuşum iyi ki Allahım bana bi evlat nasip etmiş diyorum ilk zamanlar çok zor oluyor ama biraz büyüyünce o ağlamalar azalıyor anneyi babayı bilip gülümsemeye başlıyor çok mutlu oluyorsun oyun oynamak istiyor onunla oynayıp mutlu oluyorsun zaman geçiveriyor hemen bide lohusasın onun için böyle geliyor sana bir iki ay dayan hepsi geçicek rabbim yardım etsin evlatlarımıza sağlıklı hayırlı ömürler versin isteyen herkese bu güzel duyguları yaşamayı nasip etsin inşallah

Hızlıcq okudum hiç eşinizden bahsetmemişsiniz. Umarım olabildiğince yanınızdadır ve sorumlulukları paylaşıyordur.

Hergün 3,4 saat gelebilecek birini bulun maddi sıkıntı yoksa, o süreçte dinlenin duş alın bi yürüyüş yapın bakım filan kitap okuyun uyuyun bunlar sizi hayata bağlar

giderek başka başka anlamlarda zorlaşacak ama siz de güçleneceksiniz. ve en önemlisi alışacaksınız. evet artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. kolay gelsin.

Öncelikle bebeğinizi Allah bağışlasın .ne mutlu size ki annelik duygusunu tatmışsınız.ben 23 yaşındayım yedi ay önce doğum yaptım.tam da sizinki gibi zor bir hamilelik süreci geçirdim.korona yasaklar eşimin bana vakit ayırmaması uzakta olan annemi görememek vs zor geçen bir dokuz aydan sonra sezaryen oldum canım çok yanıyordu ama bebeğime kavuşmanın sevincini yaşamıştım.siz şu an lohusalık sendromunu yaşıyorsunuz.bu her yeni doğum yapan kadında oluyor.ama hamileyken zor günler geçirmişseniz daha da zor geçiyor bu kırk gün.ben de sizin gibi zorlu bir kırk gün geçirdim ruh halim çok dengesiz olmuştu bir mutlu bir ağlak bir sinirli karman çormandım yani ama kırkımı çıkardıktan sonra hiçbiri kalmadı kuş gibi hafifledim Ameliyat ağrılarım çok geç iyileşti ama her acıdığında ben bebeğime bakıp mutlu oluyorum inanın kırktan sonra herşey çok daha rahat çok daha güzel olacak.size en yakın kişi eşiniz herşeyinizi onunla paylaşın ve ondan destek alın hepsi de geçecek inşallah

Eşimden bahsettim aslında. Sabah 8 de işe gidiyor aksam 6 da geliyor cumartesi öğleden sonra ve pazar günü çalışmıyor çok yoruluyor gece o da bakıyor ilgileniyor

Bir de zaten gündüz uyuyor yani dediklerinizi yapma fırsatım oluşuyor mesela bugün duş aldım çamaşırları serdim yemek yaptım tv'ye baktım. sadece dışarı çıkamıyorum ama önümüzdeki günlerde bebek arabasına koyup çıkmak istiyorum en azından annemlere gidebiliriz 1km kadar anca evleri. Gece pek uyumuyor tabi gündüz uyuduğu için

Geç yaşta çocuk doğurdum ondan zor mu geliyor diye de düşündüm ama siz de olmuşsunuz. Sezeryanım sızlıyor bebeğin kontrolleri oluyor hastaneye gidiyoruz ama illa birisi olması lazim ben taşıyamıyorum pusetle beraber baya ağır oluyor bir de arabada birisinin tutmasi lazım. Normal dogum olsaydı işim daha kolay olacaktı. Eşim yardımcı oluyor geceleri biraz da o bakıyor manevi olarak da destekcim ama yoğun çalışıyor o yüzden gündüzleri hic yok hastaneye babam görümcem abim kim denk gelirse onlarla gidiyorum.

Eşinizin geceleri bebepe bakması çok güzel öncelikle, yoğun çalışmasına rağmen.

Uykusunu düzene koyup gündüz gezmelerine başlayınca baya kolaylaşacaktır. En önemli nokta uyku. Ben uyku eğitimi vermedim, içime sinmedi. Ama bu annnenin ve babanın vereceği karar, asla yargılanmamalı.

Ve şuan 4 yaş oldu ama hala uykular harika değil. Ben pişmanım uyku eğitimi vermediğime. Yaşlandığımla kaldım inanın. İnş herşey sizin için iyş olur

Gececek geçiyor ..Hem öyle çabuk geçecek ki anı olarak kalacak .Elbet yorulacaksiniz uykusuz kalacaksınız bunu hepimiz yaşadık .Hiç unutmam birgün Facebook sayfama uykusuzluktan ölümde ilk ben olurdum yazmıştım.Maalesef hasta da olacak keşke olmasa ama bebekler böyle büyür.Sorunlar çok büyüyüp içinden çıkılamaz hal aldığında doktora gitmenizi tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…