Asiri sinirli,yapayanliz bir hamilelik 😔

Hamile kaldığınızı öğrenmeniz bile 4-5 hafta sonra oluyor yani eşiniz öğrendiği gibi kendini pavyonlara kumar masalarına mı attı ? Çocuğu istemiyor muydu neden böyle yapıyor ?

Öf tamam. Kadın bir hata yapmış. Belki kocasının ne olduğunu biliyordu da düzelir diye yaptı ( ki konu sahibi de dahil hepimiz biliyoruz düzelmeyeceğini ama işte insan umut ediyordur elbet), belki kocası bir anda değişti. Şuan konunun bu olduğunu asla düşünmüyorum.

Şuan oturup ağlanacak vakit değil. Gelecekte ne yapacağını planlamalısın. Bu çocuk doğunca ne olacak? Bu adama katlanmayı mı göze alıyorsun yoksa başka bir çıkar yol mu arayacaksın? Şuan bunları düşünüp karar vermen gerek. Yoksa ağlamak, kavga etmek sana bir şey getirmeyecek.

Ortada iki çocuk, babaları manevi olarak yanlarında değil, anneleri ruhsal olarak sağlıklı değil. Bunu çocuklarına yapamazsın. Kaya gibi bir anneye ihtiyaçları var.

Merhabalar kizlar,16 haftalik hamileyim. 16 haftalik hamileligimin 16 haftasi aglayarak gecti,artik piskolojim cigirindan cikmis vaziyette. Bebegime karnimda bir sey olacak diye korkuyorum ictigim sigara doktugum goz yasindan :KK43:. Esimle cok mutlu bir iliskimiz vardi, ikinci evliligim ilk esimden bir kizim var 4 yasinda. Esimle gayet iyi anlasiyorlar o yonden sikinti yok. Yaklasik bir senedir cocugumuz olsun diye ugrasiyoruz. En sonunda mucize bir bebegimiz oldu cok sukur. Ama ben hamile kaldiktan sonra esim cok degisti. Cok ac kaldim. Esimin kumar sorunu var her gece pavyona gitmsye basladi ben is yerinde cocugumla kayinpederimle kalirken o her gece alemden cikmamaya basladi. En sonunda cezaevine girdi. Ben her gun agliyorum tabii bu esnada laf soyleyince benim bebege guvendigimo bir taraflarimin kalktigini her seyi ona zehir ettigimi igrenc bir kadin oldugumu cekilmez oldugumu surekli dile getirmeye basladi. Artik cildirip cildirip ona saldirmaya basladkm ve bu durumdan cok utaniyorum. Bebegime bir sey olacak diyr aklim cikiyor her gece agliyorum. O iyi bir sey yapsa bile gozume batmaya basladi her aeyden suphelenmeye basladim. Yaptiklari yapmacik geliyor. Boyle hamilelik gecirenleriz varsa bebeginiz dogdu mu? Karnimda olmesinden cok korkuyorum onu cok seviyorum. Ondan pisman drgilim vardir allahin bir bildigi dedim kabul ettim. Burada anlatamayacagim cok agir seyler yasiyorum. Kendime zarar vermekten korkmaya basladim. 4 yasindaki kizim surekli bunlara maruz kaliyor ve o zamanda igrenc bir anneyim diyr kendimi sucluyorum. Ailem yok. Gidecek yerim yok. Lutfen kirici yorumlar yapmayin cok hassasim.. Be kadin karnindakini gectim evde 4 yasinda bir kiz cocugu var. Nelere maruz kalan. Belkide bilmedigin nelere maruz kalinan. Bir şey pesinde kosmanin alemi nedir bu kadar ? Niye bes para etmeyen kumarbaz pislik herife o küçücük kiz cocuguni perisan ettiriyorsun? Senin kayinpederin kim ya senin eski evliliginden olan kiz cocugunla ayni isyerinde kaliyor? Allahim ne olur ya evde dort yasinda kiz bir yegenim var o dogdugundan beri babamin sesini dahi olcturuyorum adam kedi gibi oldu.bu cocuklae cok hassas beni sen ilgilendirmiyosun zateb benim suan aklimda tamamen o sabi var.o herifte insallah cezaevinde kalsinda en azindan yarin oburgun boyleleri colugumuza cocugumza rast gelmesin

Öf tamam. Kadın bir hata yapmış. Belki kocasının ne olduğunu biliyordu da düzelir diye yaptı ( ki konu sahibi de dahil hepimiz biliyoruz düzelmeyeceğini ama işte insan umut ediyordur elbet), belki kocası bir anda değişti. Şuan konunun bu olduğunu asla düşünmüyorum.

Şuan oturup ağlanacak vakit değil. Gelecekte ne yapacağını planlamalısın. Bu çocuk doğunca ne olacak? Bu adama katlanmayı mı göze alıyorsun yoksa başka bir çıkar yol mu arayacaksın? Şuan bunları düşünüp karar vermen gerek. Yoksa ağlamak, kavga etmek sana bir şey getirmeyecek.

Ortada iki çocuk, babaları manevi olarak yanlarında değil, anneleri ruhsal olarak sağlıklı değil. Bunu çocuklarına yapamazsın. Kaya gibi bir anneye ihtiyaçları var.
Hayir o isler oyle duyguyla ilerlenmiyor. O evde bir kiz cocugu var.ve adamin hareketleri normal degil. Niye bunlara maruz kalsij o cocuk

Ben konunun sigara kısmı ile yorum yapmak istiyorum. Benim son bebeğim plansız, istemeden oldu. Ben, sigara kullanan birisiyim. Hem plansız, hem geç öğrendim gebeliği (ihtimal yoktu) bu sırada sigarayı kesmemiştim, bilmiyordum. Artı olarak sigara bırakma irademde yok, hazırlıksız yakalandım.

Öğrenince birden bırakmak kolay olmadı giderek azalttım mesela günde 1 paket içerken yarım, 3-5 ve kestim. Tamamen bitmesi 1 ayı buldu. Zaten yaklaşık iki aylıkken öğrendim, yani 3 ay sigara geçmişi var.

Oğlum doğduğunda akciğerinde sıvı vardı kuvezde kaldı bir süre. Gırtlak yumuşaklığı vardı, yanına reflü eşlik etti. Hastaneden çıktıktan sonra üzerini değiştirirken kustu ve boğuluyordu ambulans çağırdım. Önce 112 nin talimatları ile nefes aldı, sonra ambulansta müdahale edildi.

Kemik geliştikçe, gırtlak gelişir dedikleri için sürekli özel besledim (ek gıda dönemi) tam yutamadığı için yemekten nefret etti ve şu an 4 yaşında gırtlağı düzelse bile, yemeklerden nefret ediyor.

Ben, bilmeyerek bile olsa hep kendimi suçladım, vicdan azabı çektim ve halen içime oturuyor. Sülalede olmayan bir şey, benim çocuğumda oldu ve tek sebebi sigara gördüm.

Siz, 1 senedir çocuk planlamışsınız ve halen sigara mı içtiniz? Ben, bilmediğim halde kahroldum, siz bilerek bebeğe zarar veriyorsunuz!!!

BURDAN GEBE İKEN SİGARA İÇİP, BİR ŞEY OLMAZ DİYENLERE SESLENİYORUM. CAHİL CAHİL DAVRANMAYIN, OLUYOR ARKADAŞIM!!!

E varmış işte 16 haftada yoldan çıkmamış ! Kızınızı aynı eve koydugunuz adam da pavyoncu. Oradaki kadınlar hangi şartlarla çalışıyor biliyorsunuzdur ve bu kadınlarla içki içmeye para veren adamla kızınız aynı evde! Babasınin yerinde olsam kötü hayat şartları gerekçesiyle sizden velayeti alırdım. Tabi seçimleriniz böyleyse ilk baba da buna benzerdir !
2 tane kelime soylemisim paragraflarca yazi yazmissiniz hanimefendi iste kadinin dusmani yine kadin. Siz benim hayatimin ne durumda oldugu bu duruma nasil geldigini nereden biliyorsunuz ki bu yorumlari yapiyorsunuz? Belki kizimin babasi vefat etti sizin ne haddinize ki boyle yorumlar yapmak ? Hayat sartlarimin kotu oldugunu nereden biliyorsunuz. Her kadinin basina gelebilir ayrica diliyorum ki sizin basiniza gelmesin. Benim yavruma dil uzatmak velayeti alirdkm demek senin gibi ucuz insanlarin haddine degil isine bak sen

Hamile kaldığınızı öğrenmeniz bile 4-5 hafta sonra oluyor yani eşiniz öğrendiği gibi kendini pavyonlara kumar masalarına mı attı ? Çocuğu istemiyor muydu neden böyle yapıyor ?
Cok istiyordu sozde ama bilmiyorum belki de cocuk olduktan sonra artik gidemez gevsekligi ustune gelmis olabilir. Mahalle kahvesine giden her erkegin kumar oynayabilme potansiyeli var. Cunku esimi orada dusurdu arkadaslari

Hemen hamile kaldıktan sonra değişti dimi NORMALDE kesin mükemmeldi !Bu adamdan neden hamile kaldınız diye Linç yiyeceğinizi bildiğiniz için böyle demişsiniz belli. Ne diyelim çocukları Allah kurtarsın sizlerden
Umarim Allah sizin gibi kotu kalpli iyilik yaptim zannedip tatmin olan insanlardan kurtarsin. Kurtaj olmak istemekte olmak istememekte ozellikle 1 senedir defalarca dusuk yapmisken benim kararimdir. Dertlesmek istedim ama siz harika mukemmel anneler oldugunuz icin esleriniz mukemmel asla sadakatsiz olmayan insanlar oldugu icin hayatin bir takim gerceklerini kaldiramamis olabilirsiniz. Bir narsistle yasiyorum sizin lincleriniz beni asla etkilemiyor

Tesekkur ederim 🥰 su an bebek dogana kadar hic bir sey yapamam su an ki halimizden daha beter surunuruz en azindan karnimiz doyuyor kapiyi kapatinca cocugumla biz yanliziz. Ayrica kizim uvey babasini asiri derecede seviyor. Esimde ayni sekilde kizimi acayip seviyor. Kizimin kendi babasi olmadigi icin esimi baba olarak biliyor. Ne yapacagimi bilmiyorum. Allah buyuk ne diyim

Eşim çok değişti cümlesini anlamakta zorlanıyorum kusura bakmayın.
Anlayamayabilirsiniz zaten o yuzden bana kafalari yedirtti anlayisla karsiliyorum. Bana karsi dunyanin en anlayisli en sevecen insaniyken en ufak kavgada bana S***** G** (Defol) diyebiliyor degisik biri. Bende anlayamiyorum.

23 yasindayim. Esimin firmasinda muhasebe muduruyum. Maddi durumumuzdan yana hic bir sikinti yok ama hic biri benim degil. Su kapidan ciksam 1 kurusum yok yani.
Müdüre hanım, eşinizin pavyon parasından azıcık kesip kendinize ait bir hesapta biraz para biriktirin
Muhasebe elinizden geçiyormuş ne de olsa

2 tane kelime soylemisim paragraflarca yazi yazmissiniz hanimefendi iste kadinin dusmani yine kadin. Siz benim hayatimin ne durumda oldugu bu duruma nasil geldigini nereden biliyorsunuz ki bu yorumlari yapiyorsunuz? Belki kizimin babasi vefat etti sizin ne haddinize ki boyle yorumlar yapmak ? Hayat sartlarimin kotu oldugunu nereden biliyorsunuz. Her kadinin basina gelebilir ayrica diliyorum ki sizin basiniza gelmesin. Benim yavruma dil uzatmak velayeti alirdkm demek senin gibi ucuz insanlarin haddine degil isine bak sen
Tamam.

Anlayamayabilirsiniz zaten o yuzden bana kafalari yedirtti anlayisla karsiliyorum. Bana karsi dunyanin en anlayisli en sevecen insaniyken en ufak kavgada bana S*** G (Defol) diyebiliyor degisik biri. Bende anlayamiyorum.
Muhasebe müdürüyüm yazmışsın bi yerde Muhasebe iş konusunda geniş yelpazesi olan bir meslek. Yani Muhasebe müdürlüğü yapacak kadar muhasebeye hakimseniz iş bulmakta zorlanmazsınız.
Özetle bu hayatı çekmek zorunda değilsiniz

X