Yeğenim için doğum hediyesi

Düğündeki 10 gr bileziğin karşılığının illaki doğumda verilmesi gerektiğini düşünmüyorum açıkçası. Tabiki bütçeniz var ve içimden geliyor yapabilirim diyorsanız takın ama bebeğe 10 gr altın takmak çok da gerekli değil diye düşünüyorum.
Ben yeğenim doğduğunda çeyrek taktım ama yanında bir valiz dolusu kıyafet, oyuncak vs almıştım. 3 yaşına geldi hala giyiyor
Bir şeylerin karşılığı diye düşünmeyin, yeğen bu, içinizden nasıl geliyorsa öyle yapın.

10 gram diye biliyorum bilezik

Bilezik eş değeri ne olabilir acaba gerçekten altın işlerinden anlamıyorum
O zaman bir tane cumhuriyet altını alın,7 gram o.Anneye de bi hediye alın (çiçek olmasın zaten solacak gidecek işine yarayacak bişey olmalı bence) sonra hakları kalmaz ödeşmiş olursunuz.Ben bu konulara çok dikkat ederim çünkü.

Öncelikle butçenize bağlı tabii ki ama benim yeğenim olsaydı kız ise bilezik veya tam, erkek olsaydı tam takardim en az. Anneye de en azından bir buket çiçek veya güzel aparatiflerden oluşmuş bir hediye kutusu yapabilirsiniz.

Bende ablam evlenirken iken öğrenci idim ilk yeğenimde çalışmıyordum da birşey takmadım ama işe başladığım süreçte her ay nerdeyse giym ihtiyacını aldım. İkinci yeğenimde bende evlenmiştim ve düğünümde 15 gr bilezik takıldı. İkinci yeğenimde çeyrek taktım ve koca bir sepet hediyelik kıyafet ve oyuncak filan aldım.
Sizde içinizde kalmasın diye buna benzer birşey yapabilirsiniz zaten yeğen için sonrasında da bol bol birşeyler alınıyor şuan tam eş değer birşey yapmasanızda olur

Hediye kıyafet alanlar aynı paraya eş değer altın alsın ya. Ben hiç sevmiyorum başkasının zevkiyle bir şey giymek giydirmek bilemiyorum.

Bence zie takılan bileziğe göre bir şey ayarlayın. Çok ince bir bilezik anneye, bebeğe de gram çeyrek neyse. Bilezik yatirimlik işçiliksiz olsun.

Bilezige es deger hediye bakmaniz cok sacma abiniz evli barkli calisan birymis tabiki kardesinin dugunumde bilezik takmasi cok normal ama siz ozaman evde ve ogrenciydiniz taki takmamaniz cok normal ne yapacaksiniz bebege 10 gramlik hediyemi alacaksiniz boyle kiyaslamalara girmek aklima gelmez bir burda gordum kurus kurus alacak verecek hesabi yapanlari. Ben en buyugum kardeslerim tabiki bana bisey takmadilar cunku ufaktilar e ben onlara bilezik tabiki yapacagim ve karsiliginda hicbisey beklemem ne alaka? Yarim altin takin yengenize de Cicek alin bukadar yeterli

Yarım altın takılır bence

Sana kaç gram bılezık taktı? Aynı atar takıcaksın hatta bıraz daha fazlasını

Bilezik kaç gram bilmiyorum ama ona eş değer bir şey takmaya gerek yok. Ben olsam tam altın takardım. Yarım da olabilir. Anneye de güzel bir çiçek ve çikolata. Arkadaşımı ziyarete gittiğimde şu tarz bir şey götürmüştüm. Hem doğal ürünler, hem şık kutulu, hem de süt artırıcı özelliği var. Lohusa anne için güzel bir fikir bence.

Eklentiler

• IMG_1065.png
    329,6 KB · Görüntüleme: 15
Bence eksikleri varsa önce onlardan alsanız daha iyi. Kızımın bi halası bebek arabasını almıştı ve giyecek bir şeyler 5 6 takım gibi. Daha 20 haftalıktı. Diğer halası da puset ve örtüsü falan filan ve yanında bi çıngırak seti almıştı doğuma yakınken onlar eksikti diye. Ve künye takmıştı.

Aslında tam olarak dert değil bu ama başka bir başlığa yazdığımda görülmüyor, cevap verilmiyor. O nedenle buraya yazıyorum.
Rica ediyorum kurallara uyun ve konuları doğru bölümlere açın, uygun bölüme açtığınızda yorum gelmiyorsa bdvye konu açmak yerine duvarınıza yazsanız akışta görüneceği için birçok üyeden aksiyon alırsınız.

Bu şekilde özenle paketlenmiş kuruyemişler, sağlıklı atıştırmalıklar ilk defa görüyorum çok mantıklı geldi bu şekilde hediye götürmek. Çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…