10 yıllık uzun bir hikaye......

Sana haksızsın demiyorum, haklısın sonuna kadar. Ama o da belki kendince haklıdır. Ben de yeğenlerim yüzünden çok azarlandım. Onlar da çocuktu ben de öyle. Ama onlar torundu, torun sevgisi başkaydı işte. Bi de ablan kırılmasın üzülmesin mevzusu vardı. Çok kırıldığım şeyler oldu benim de ama büyütmemeye çalıştım içimde. Şimdi koca genç kızlar oldular ikisi de toparladılar biraz. Senin ki de büyüyecek, anlayacak o zaman hatalarını.

çocukluğu yediğim dayakları hepsini geçtim...büyüyünce kıyaslaması sürekli kontrol etmesi onun yanında birine yakışıklıymış diye yorum yapmaktan çekiniyor olmam zor..çünkü 13 -14 yaşında ve herşeyin farkında inanın.Ablam bigün bana;
senin yaşadığın sıkıntıların sebebi anne ve baba..ben boşanmasaydım sende bunalrı yaşamazdın.onlardan hesap sor dedi....
bense babam kalp hastası.hep sustum hep sustum....

peki senin atanıp başka bir ile gitme şansın yok mu. gidip kendi hayatını kursan. ne okudun düşük mü bölüm puanların kpssde

ben mimarlıkta okuyorum...okul yıllarında aileme zaten çok hasret kaldım..kötü şeyleri aşmak onlarla olmak..bilmiyorum öyle karışıkki..
benim biriyle görüşüp sağlıklı bi ilişki kurup başlangıç yapmaya gücüm yok..evlilik için görüşmek isteyenler oluyor yok diyorum.
psikolojim bozuk geceleri dayaklarla ilgili kaburslar görüyorum halen...ben mutsuzum başkasını nasıl mutlu edebilirim...

tüm bu kısıtlanmış duygulardan okuldada teklif edilmeye cesaret edilmeyen ciddi ağır hanfendi kız gibi görünüyormuşum..
ben herşeye geç kalmış gibi hissediyorum kendimi.

ben mimarlıkta okuyorum...okul yıllarında aileme zaten çok hasret kaldım..kötü şeyleri aşmak onlarla olmak..bilmiyorum öyle karışıkki..
benim biriyle görüşüp sağlıklı bi ilişki kurup başlangıç yapmaya gücüm yok..evlilik için görüşmek isteyenler oluyor yok diyorum.
psikolojim bozuk geceleri dayaklarla ilgili kaburslar görüyorum halen...ben mutsuzum başkasını nasıl mutlu edebilirim...

tüm bu kısıtlanmış duygulardan okuldada teklif edilmeye cesaret edilmeyen ciddi ağır hanfendi kız gibi görünüyormuşum..
ben herşeye geç kalmış gibi hissediyorum kendimi.

evlilik anlamında demedim tatlım. kendine bir ev tutarsın işine gider gelirsen. senin bir hayatın olmuş olur
yanı sıra terapilere de katılırsın zamanla her şey düzelir
senin o evden uzak kalman, unutman gerek. aynı evin içinde çok zor o iş

sizin bu yaşadıklarınız kardeşler arasnda hep yaşanan şeyler..
bizde abimle çok kavga ederdik o beni döverdi annem gelince kaçardı o snra bide annem döverdi nedir sizdn çektgm diye:) şuan gülüyorm o an çok aglasamda..
kendimdn 15 yaş kücük bi kız kardşm war ramazanda sahurda tw nin önüne geçtm die aglamşti o 3 yaşndaydı o zaman ve babm sahurda beni dövmüştü aglatiyosn çocugu die..bende ugrasiyodm gercktn huzursz etmk icin kardşmle ilqi onda die inkar edemem..babamın dawranişi nrmal yada dogrumu asla bunu kabul edemem ama yargilayamamda cnkü herkes cocuk gelism uzmani yada psikolog dgl dogru davranşi bilsin
aslnda bu kural artk..aile de kim kücükse direk o şımartılıyo..
aileniz yigeninizi pofpoflamış bûtn olay bu..bence sizde bunu içten içe kıskanmışsınız..eger ki ailenin de en küçügü sizseniz bu durum normal ztn..
konunuzu okudugumda ablanizin mektplastqi kisiyi ckarn konu sadece yiqeninizle ilgli..
hayattaki mtsuzlugunuzu onun warliqina baglamşsnz resmen..
o zaman biz kavga ederk büyüyen kardşler düşman mı olmalıyız birbirimize..
hamileym bendn 15 yaş kück olan kardşm suan 9 yaşnda ve kabullenemedi benim cocugum olacaqni..tam 2 ay senin kardşn dgl yiqenin oluck bunu anla artk die anlattm..bna artk herks onu sevicek kimse beni sewmiycek hatta eniştem bile onu sevicek ddi bırakın annemi babamı..ama hc usanmadan anlattm cnkü dogmamş bi bireye içten ice düşman oluyodu..şmdi kıyaft bakiyo isim arıyo yiqenim diyo benimsedi..
size zamaninda bu duyguyu benimsettiren olmamş bence bütn sebebi bu..
kendi kendnizi iyileştirin yıpratmayın brakn kıskansn sizi dha iyi dgl mi özendiqi siz olun..
bi gün bi hediye alın gelin ona..
dısarı cıkın birlikte..
Adım atan siz olun ikinizinde gercek samimi bi adıma ihtiyacı war ..geçmişi unutn ve adımınızı atın artık:KK66:

Bence yeğenini çok şımartmışsınız. Şu an yaşı kaç? Ben bunda hatayı ablanda buldum. Evli barklı adama da ilgi duyması ayrıca yanlış. Okulunu bitir, ondan sonra ne yaparsan yap. Değil mi ama?

evlilik anlamında demedim tatlım. kendine bir ev tutarsın işine gider gelirsen. senin bir hayatın olmuş olur
yanı sıra terapilere de katılırsın zamanla her şey düzelir
senin o evden uzak kalman, unutman gerek. aynı evin içinde çok zor o iş

evet haklısınız diğer ablamda annemde aynen sizin dediğinizi söylüyor...mesleğin güzel kendi hayatını kur geçmiş kötü anıları unut..yepyeni başlangıçlar yap...
Anneme diyorum zamanında niye destek olmadın bigün elimi tutup kızım demedin...Anneminde ayrı dert oda babamdan dayaklar yemiş bu yaşına kadar...
Ben kimi suçlasam sonuç yok...herkes kendince haklı...
Herkesin derdi kendisine fazlasıyla yetiyor gibi..

sizin bu yaşadıklarınız kardeşler arasnda hep yaşanan şeyler..
bizde abimle çok kavga ederdik o beni döverdi annem gelince kaçardı o snra bide annem döverdi nedir sizdn çektgm diye:) şuan gülüyorm o an çok aglasamda..
kendimdn 15 yaş kücük bi kız kardşm war ramazanda sahurda tw nin önüne geçtm die aglamşti o 3 yaşndaydı o zaman ve babm sahurda beni dövmüştü aglatiyosn çocugu die..bende ugrasiyodm gercktn huzursz etmk icin kardşmle ilqi onda die inkar edemem..babamın dawranişi nrmal yada dogrumu asla bunu kabul edemem ama yargilayamamda cnkü herkes cocuk gelism uzmani yada psikolog dgl dogru davranşi bilsin
aslnda bu kural artk..aile de kim kücükse direk o şımartılıyo..
aileniz yigeninizi pofpoflamış bûtn olay bu..bence sizde bunu içten içe kıskanmışsınız..eger ki ailenin de en küçügü sizseniz bu durum normal ztn..
konunuzu okudugumda ablanizin mektplastqi kisiyi ckarn konu sadece yiqeninizle ilgli..
hayattaki mtsuzlugunuzu onun warliqina baglamşsnz resmen..
o zaman biz kavga ederk büyüyen kardşler düşman mı olmalıyız birbirimize..
hamileym bendn 15 yaş kück olan kardşm suan 9 yaşnda ve kabullenemedi benim cocugum olacaqni..tam 2 ay senin kardşn dgl yiqenin oluck bunu anla artk die anlattm..bna artk herks onu sevicek kimse beni sewmiycek hatta eniştem bile onu sevicek ddi bırakın annemi babamı..ama hc usanmadan anlattm cnkü dogmamş bi bireye içten ice düşman oluyodu..şmdi kıyaft bakiyo isim arıyo yiqenim diyo benimsedi..
size zamaninda bu duyguyu benimsettiren olmamş bence bütn sebebi bu..
kendi kendnizi iyileştirin yıpratmayın brakn kıskansn sizi dha iyi dgl mi özendiqi siz olun..
bi gün bi hediye alın gelin ona..
dısarı cıkın birlikte..
Adım atan siz olun ikinizinde gercek samimi bi adıma ihtiyacı war ..geçmişi unutn ve adımınızı atın artık:KK66:

hediye almak dışarda bi yerlere gitmek oyunlar oynamak hepsini yaptım...benim yaşadığım sizinkinden çok farklı bu kardeş değil yeğen ve yediğim dyaağın şiddeti öldüresiye...neyse..

evet haklısınız diğer ablamda annemde aynen sizin dediğinizi söylüyor...mesleğin güzel kendi hayatını kur geçmiş kötü anıları unut..yepyeni başlangıçlar yap...
Anneme diyorum zamanında niye destek olmadın bigün elimi tutup kızım demedin...Anneminde ayrı dert oda babamdan dayaklar yemiş bu yaşına kadar...
Ben kimi suçlasam sonuç yok...herkes kendince haklı...
Herkesin derdi kendisine fazlasıyla yetiyor gibi..

git kurtar kendini. sen o evde çalışsan bile kendine ait bir alanın olmaz. işten gelsen kafanı dinleyemezsin edemezsin
yeni mekanlarda bulun ferahlık var derler
annen napsın onca derdin içinde. abinde erkeğim söverim döverim havasındadır
ablan zaten belli piskoloji gitmiş baya
bu saatten sonra her şey süt liman olsa da geçmiş unutlmaz
aklın varsa git kurtar kendini. yepyeni bir hayat kur kendine. başka bir fırsat bulamayabilirsin:KK34:

git kurtar kendini. sen o evde çalışsan bile kendine ait bir alanın olmaz. işten gelsen kafanı dinleyemezsin edemezsin
yeni mekanlarda bulun ferahlık var derler
annen napsın onca derdin içinde. abinde erkeğim söverim döverim havasındadır
ablan zaten belli piskoloji gitmiş baya
bu saatten sonra her şey süt liman olsa da geçmiş unutlmaz
aklın varsa git kurtar kendini. yepyeni bir hayat kur kendine. başka bir fırsat bulamayabilirsin:KK34:

Evet artık mezun oluyorum ve bunu yapmak zorundayım..burda yazınca biraz eskilere döndüm ama bazı şeyleri aştım..alıştım...
şuan tek düşündüğüm annem ve babam.

25 yaşındasın çalışıyorsan ayrı eve çık geçmişe sünger Çek zaten yiğenin çok küçük çocuk iyi bir eğitim almamış babasız büyümüş yazık böyle şeylerle hayatını ziyan etme sevgili bul kendine

iPod touch 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben bunları yaşamış olsaydım,sizin kadar sabır gösteremezdim..:KK53:
yeğenin duyguları belli mazallah ilerde daha tehlikeli boyutlarda olabilir sizin fiziksel özelliklerinizi kontrol ediyor kıyaslıyor hatta çocuk olmasına rağmen laf çakıyor..onun yanında birine yakışıklı demeye çekiniyosunuz...
E o zaman yarın öbür gün evlenseniz eşinizi yada sevgilinizi tanıştırmaktan çekinir insan..
En doğrusu mesafe koymak zaten sizde onu yapmışsınız.
Babasız büyüdüğü için düşünürsünüz tabii ama içli dışlı olunca tehlike çanları çalacaksa size uzak durmaktan başka yapacak bişey kalmazki...

14 yaşındaçocuk olması fikirlerimi değiştirmeye yetmedi benim. Ben hiçbir şekilde muhattap olmazdım nasıl aile bu ya hepsi birbirinden beter. Yeğenimle ben de olsam konuşmazdım. Ne hali varsa görsün. Bunca şey yaşadıktan sonra ben olsam kendi paramı kazanmaya başlayınca o evde durmazdım.

sonuna kadar okudum çok mühim bişey gibi anlatmışsınız
insanlar o zamanda size demiş çocuk bu diye
kusura bakmayın yaptıklarınız biraz çocukça
benim yeğnimde beni kıskandı uzun bir süre hayranlıkta vardı
siz de onu kıskanmışsınız onlar gelince tahtınızı kaptırmış gibi düşünmüşsünüz
ben yazdıklarınızdan bunu anladım
tuhafsınız bence yardım alın

sonuna kadar okudum çok mühim bişey gibi anlatmışsınız
insanlar o zamanda size demiş çocuk bu diye
kusura bakmayın yaptıklarınız biraz çocukça
benim yeğnimde beni kıskandı uzun bir süre hayranlıkta vardı
siz de onu kıskanmışsınız onlar gelince tahtınızı kaptırmış gibi düşünmüşsünüz
ben yazdıklarınızdan bunu anladım
tuhafsınız bence yardım alın

verdiğiniz öneri çok güzeldi sağolun...yaşadığım onca sıkıntıdan sonra benden 10 yaş küçük yeğenimi kızskandığımı söyleyebildiyseniz size zaten sözüm yok.benim derdim ne sizin dediğinize bakın Allah aşkına...
Babasız büyüyen bi çocuk şımarıklıktan yemediğim dayak kalmıyor..kıskançlık bunun neresinde..
Ayrıca bazı arkadaşlar yazmışki; sen bi adım at o annesinin etkisinde kalmış vesaire..
Ben koskoca 10 yıldan bahsediyorum.Ablam bile şuan bana hak verip mahcubiyetini dile getirirken sizin teşhisiniz can sıkıcı sadece...
geçen bu yıllarda yeğenimle arkadaş gibi olmak oyunlar oynamak hediyeler almak banyosuna kadar yaptırmak ablamın aylarca bana teslim etmesi doğum günlerinde ona özel pastalar yapmak hepsini yaptım...yediğim dayakları ablamın yaşattıklarını unutup...
Ama yaşamayan bilemez.Sizn yeğeniniz sizi kıskanırken özenirken size çocuk olmasına rağmen laf vuruyormuydu?yada olmayacak sinsice tavırları varmıydı...benim kastettiğim özenti değil herşeyimle kıyaslamadan bahsediyorum.Bana ailemden herkesin uzak dur boşver çocuk ama aklı beş karış havada dediği noktadaydım ben...Neden hayatımı bu şekilde bi yeğenle içli dışlı geçireyimki.Ben yakın oldukça patavatsız olan bi yeğenden kimseye hayır gelmezdi.

verdiğiniz öneri çok güzeldi sağolun...yaşadığım onca sıkıntıdan sonra benden 10 yaş küçük yeğenimi kızskandığımı söyleyebildiyseniz size zaten sözüm yok.benim derdim ne sizin dediğinize bakın Allah aşkına...
Babasız büyüyen bi çocuk şımarıklıktan yemediğim dayak kalmıyor..kıskançlık bunun neresinde..
Ayrıca bazı arkadaşlar yazmışki; sen bi adım at o annesinin etkisinde kalmış vesaire..
Ben koskoca 10 yıldan bahsediyorum.Ablam bile şuan bana hak verip mahcubiyetini dile getirirken sizin teşhisiniz can sıkıcı sadece...
geçen bu yıllarda yeğenimle arkadaş gibi olmak oyunlar oynamak hediyeler almak banyosuna kadar yaptırmak ablamın aylarca bana teslim etmesi doğum günlerinde ona özel pastalar yapmak hepsini yaptım...yediğim dayakları ablamın yaşattıklarını unutup...
Ama yaşamayan bilemez.Sizn yeğeniniz sizi kıskanırken özenirken size çocuk olmasına rağmen laf vuruyormuydu?yada olmayacak sinsice tavırları varmıydı...benim kastettiğim özenti değil herşeyimle kıyaslamadan bahsediyorum.Bana ailemden herkesin uzak dur boşver çocuk ama aklı beş karış havada dediği noktadaydım ben...Neden hayatımı bu şekilde bi yeğenle içli dışlı geçireyimki.Ben yakın oldukça patavatsız olan bi yeğenden kimseye hayır gelmezdi.

kesinlikle lafımın arkasındayım 10 yaş küçük bir çocuk için yediğiniz dayak için içinizde büyük bir hınç var
neyse yeğninizden uzak durun sizin psikolojinizi bozmasına izin vermeyin yoksa naparsınız okulda
valla ergen olan yeğniniz ama ergen gibi davranan yine siz
buraya konu açıyorsan duymak istemediğin yorumlarda gelecek

Bende küçükken başkaları yüzünden dayak yedim. Ortada küçük bir çocuk var ve sen ona gösterilen ilginin aynısını istemişsin. Torun sevgisi her zaman başkadır. Bende 21 yaşındayım, 7 aylık yeğenim var. O geldiğinde annemlerin gözü kimseyi görmüyor. Hele de allah korusun ablam boşanıp gelseydi o çocuk göklerden inmezdi. Babasının eksikliğini hissetmesin diye. Çocuk diyip geçebilseydiniz, ee kız çocuğu beni örnek alıyo, beni taklit edebiliyo deseydiniz şu anda bu durumda olmaZdınız.

gözümde chuky canlandı biran, bence bukadar etkilenmenizin sebebi sizinde o dönem özel bir dönemde olmanız belki şuan olsaydı ablanızın evinize gelmesi boyle bakmayacaktınız olaya,sizde ailenin diğer uyeleri gibi yaklaşacaktınız hatta belki küçük kardeşiniz sizin o zamanki davranışlarını sergilese ailesi ayrı bir çocuk için sizde tepki göstereceksiniz.

küçüklükte özellikle erhgenlik döneminde kafanızda kodladığınız karakterlere bakış açınızı değiştirmek çok zor gerçekten, ama ilişkiyi minimum seviyede devam ettirmeniz sizin için daha sağlıklı, aynı evde bu şekilde yaşamak sizin içinde zor çünkü, bakış açınızı değiştmedikçe asla düzelemeyecek bir durum ne yazık ki.

o eve geldiğinde kendine rakip olarak gördü belki de sizi, bir teyzeden ziyade kendi yaşıtı bir çocuk gibi yaklaştı,yaptığı şeyler hep çocukluk çünkü, kıskanmalar kıskandırmaya çalışmalar bunlar büyük insan davranışları değil ki. bazen affetmek kendinize yapabileceğiniz en iyi şey oluyor. onu affetmek kendiniz için yapabileceğiniz tek şey

Son düzenleme:
Bence sizin degil ailenin geri kalaninin bir psikologa ihtiyaci var. Bu ne ya herkes bir tuhaf. Isinizi elinize alin kimseye de eyvallah etmeyin. O abla yegen bozuntulariyla da samimi olmak zorunda degilsiniz. Ben olsam yuzlerine de bakmam suclulukta hissetmem. Hele o yegeni yetistiren abla da gram akil yokmus.

Hevesle upuzun konuyu okudum.tam cevam yazacaktimki telden sizin alintiniz yuzunden telefonun ekrani bitti.ya yapmayin allah askina.su yazilari alintamanin ne anlami var.tel ile girenleride dusunun artik!

Hevesle upuzun konuyu okudum.tam cevam yazacaktimki telden sizin alintiniz yuzunden telefonun ekrani bitti.ya yapmayin allah askina.su yazilari alintamanin ne anlami var.tel ile girenleride dusunun artik!

Ben de telden giriyorum. :KK1:

Telefonunuz sorunluysa ben ne yapayim yani?

Ayrica konuya ilk yazan, konu sahibinin konuyu silme ihtimaline karsi altinti yapar. Eger uzun geldiyse konu sahinine kizin bana degil...

kesinlikle lafımın arkasındayım 10 yaş küçük bir çocuk için yediğiniz dayak için içinizde büyük bir hınç var
neyse yeğninizden uzak durun sizin psikolojinizi bozmasına izin vermeyin yoksa naparsınız okulda
valla ergen olan yeğniniz ama ergen gibi davranan yine siz
buraya konu açıyorsan duymak istemediğin yorumlarda gelecek

yorumunuza fazla takılmıyorum merak etmeyin...
Ben şu yaşıma kadar hep yaşının üzeri sorumluluk alan biri yaşından olgun davranan biri olarak gösterilmişimdir...
tanımadığınız için burdaki yazıya göre 'sen busun şusun tuhafsın diyebilmekse sizin karakteriniz..çokta önemli değil..

X