Yaşlanınca kayınvalidenize bakar mısınız?

Melek gibi bir anneniz varmış ne kadar ince ruhlu keşke karşılık vermeseydim demiş çok etkilendim aynı rahmetli teyzem gibi dedeme en çok o baktı 8 ay sonra kendisi de koronadan öldü

Çook çiğ lafları,beni zor durumda bırakışları,evladıma gelme buraya deyişleri var...
Buna rağmen ihtiyaç olsa bakarım.
Çalışıyor olursam da bakıcı tutar gene bakarım...

Omurgalı durmak mı helal olsun ölecek durumdaki kadına bakmadı, gururlu kızmış mı diyecekler siz bu dünyanın yalan olduğunu unuttunuz galiba
Ölecek duruma gelene kadar çenesini dilini tutsaydı:)
İyi ve kötü insan olmak bizim elimizde.
Banane o kötü olmayı secti ise kötü bir sonu da haketti demektir. Herkes tercihlerinin sonucuna katlanmak zorunda.

Iyide öyle bir cevap vermissinizki sanki ben cevabimi siz boyle boyle olmalisiniz demişim gibi. Genel bir soru gibi sormussunuz, genel cvp verdim. Yoksa bakan bakar bakmayan bakmaz beni ilgilendirmez.
Estağfurrullah öyle düşünmedim ben. Doğrusu söyle, 13 sayfadır yazışıyoruz biz burada. Epey duygusal şeyler de yazıldı, ben de yazdım. tartışmalar da oldu (saygı çerçevesinde) beyin fırtınaları da yapıldı. vicdan muhasebeleri de yapıldı. yani konu artık ilk sorudan epeeey bir ilerledi. Duygusal olarak da ben de hayatımla ilgili çok şey paylaştım geçmiş yorumlarda yani babamla ilgili yaşadığım zorluklar falan. Ben çoğundan haberdarsınızdır diye düşünerek cevap yazdım. Gayet dostane samimi bir duyguyla yazdım.. Şimdi farkettim ki 13 sayfayı okumadıysanız benim cevabım da bayağı ilginç gelmiştir yani. Ne olur kusura bakmayın. Teşekkür ederim bu arada değerli yorumunuz ve paylaşımınız için.

Ay evet okumamistim, sizde kusura bakmayın . Hayat hepimizi farkli sınıyor malesef. İnşallah sıkıntılarımızı unutturacak guzellikler nasip eder Rabbim cumlemize. Sevgiyle kalın ‍♀

Yani bakamam sanırım
Kendi saglik sorunlarim var zaten
Babamin son zamanlarında yaninda olmaya çalıştım ama annem ve erkek kardeslerim bile zorlanirken ben bakamadim acikcasi
O yuzden anca yemegini falan yaparim, ilaclarini veririm ama fazlasını yapamam
Benden annesine bakmayi sart kosan adamla evlenmeyi on kez düşünürdum sanirim

Ayetlere beğeni yaptım yoksa yazınıza beğeni yapamam kaynananız iyi insanmış bakarsınız ne kaynanalar var ayrıca gelin bakmak zorunda da değil evlatlarına düşüyor bakmak gelin hem kendi anasına babasına bakacak hem kaynanaya kaynataya

Biz k.v ye nöbetlese bakıyoruz.6 kardeşler eşimin ailesi.Hepimizde 40 ar gün kalıyor.Ama birlikte yaşayamazdım tek çocuk olsaydı eşim bakıcı tutup evinde baktırir arada yoklardım

Annem her sene 3 ay babaannem ve dedeme baktı. Babamdan çok çok iyi baktı. Hatta her ikisi de vefat etmeden önce Ayşe, Allah senden razı olsun. Kendi evlatlarımız böyle bakmadı dedi. Babama da evlatlarından çek diye Beddua ettiler. Çünkü babam bizi nasıl azarlıyorsa onları da azarlıyordu. Hatta bir kere dedeme öyle bağırmış ki, komşular adam öldürüyorlar diye polis çağırmış.

Şimdi biz babamla görüşmüyoruz. Korkunç bir adamdı. Zamanında biz dışında kime iyi davrandıysa, annemi kimlerle aldattıysa onlar baksın. Babaanne ve dedem anneme de ALLAH BİZE YAPTIĞIN İYİLİKLERİ EVLATLARINDAN GÖSTERSİN derlerdi. Biz şimdi el birliği ile anneme sahip çıktık. Babamdan boşandığı için maddi her şeyini biz karşılıyoruz. İlerde de Canım anneme bakarım. Eş tarafı da eşin sorumluluk alanında. Bu konuda büyük konuşmak istemem. Neyle sınanacağız belli değil ama ben eziyet gören yaşlının bedduasının nasıl tuttuğunu gördüm. İleride şartların neler göstereceğine göre hareket etmek lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…