Yaş farkı...

ilk önce benimde nişanlımla aramda 15 yaş farkı var buna hiç takılmadım..çünkü;bikere tecrübe var yaşanmışlık var kızınız daha genç olduğu için onu mutlu edebilmelmek adına daha çok çaba sarf eder daha çok mutlu eder artık hayatta yaşayacağını yaşamış hayatttan alacağını almıştır benim nişanlım böle demiyorum tabikide ama sadce düşüncem bi düşünün kendi yaşıyıyla evlendiğini ve çok ama çok mutsuz olduğunu peki bu yükü kaldırabilcekmisiniz adam iş güç sahibi kariyeri var yaşatmasını yaşamasını biliyor kızınıda seviyor daha ne istenir ki burda ki annelere soruyorum daha nasıl bir damat istenir hee yaşı büyük olsun hayatta ne olacağı belli olmaz sırf yaş yüzünden kızınızı mutsuz etmeyin derim ben ama şuna katılıyorum evlilik için erken ama bi nişanlılık dönemi geçirsinler daha bi yakından tanısınlar birbirlerini belki babamız bile sever bence siz ortada olun ne kızınıza destek veriyomuş gibi görünün nede eşinize destek veriri gibi görünün bir müddet ortada kalın bakalım neler olcak inşallah hayırlısı olur kızınız ve sizde çok mutlu olursunuz...

aslolan ruh uyumudur,mizaç uyumudur,beyin uyumudur..
mesleki tecrübeme,çevreme,gözlemlerime dayanarak söylüyorum ki,
hayatta hiçbirşeyin garantisi yoktur..
herşey '' dengi dengine '' görünebilir en başında
ama bir anda işin rengi değişebilir.
bence iki yetişkin ruhen uyum sağlıyorsa,
birlikte zaman geçirmekten keyif alıyorsa,
karşı cinsten almak istediği doyumu alabiliyorsa,
gerçek sevgi varsa,
evlilik için yeterlidir.
yıllar ilerledikçe sorunlar tabi ki olabilir.ama bu her evlilik için geçerli.
birinde yaş sorunu olur,diğerinde aldatılma,bir başkasında maddiyat,
bir başkasında sağlık vs..
kısacası,her ikiniz de istiyorsanız gerçekten,bu iş olur..
çok da güzel olur..
bu arada geç evlenmeye karar verdiği için kart zampara olarak nitelendirme yapan arkadaşa
sadece şunu söylemek istiyorum;
insanların kalitelerinin göstergesi çok başka detaylardadaır arkadaşım..çok başka..

çok talihsiz bir açıklama üzgünüm fakat çok çocuksun özelini anlatmışsın bir çok kişiyle çıkıp yorulan sanırım 43 yaşındaki bey değil sensin durulmak istiyorsun kaçıyorsun sığınıyorsun. bu zamana kadar olan çoğu yorumda bi madur gibi gösteriliyordun oysa asıl kurtarılması gereken erkek arkadaşın bu mutsuz bi evlilik olabilir mi bilmiyorum fakat eden bulur unutma ilerde birşey oldumu geri dönemezsin çünkü çok garanti konuşuyorsun esnek ol biraz. erkek isterse 100 yaşında olsun yine aynııııı

bu arada başlığı açan annene şunu yazmak isterim kızını hiç karıştırma gidip bu beyle konuş sıkıntılarını çünkü kızın seni dinlemicektir..

Merhaba;
Gerçekten içinden çıkılması çok zor bir durum.. sadece bir tanıdığımın yaşadığı bu şekilde bir durumdan naçizane örnek vermek istiyorum.. aralarında yine yaklaşık 10 - 15 (net hatırlamıyorum) yaş farkı vardı.kız 19 yaşında oğlan 35 yaş civarındaydı.. kızın ailesi inanılmaz karşı çıktı. kesinlikle olmaz deyip sorunu kökünden hallettiklerini düşündüler.. ama kız bi süre sonra evden kaçtı. ve yaklaşık 1.5 sene ailesini hiç aramadı.. aileside onu aramadı...1.5 sene sonra elinde bir bebekle ağlayarak geri döndü... tabii o 1.5 sene içerisindede yaşadıkları cabası, o konulara hiç girmek istemiyorum..Allahtan anne baba kabul ettiler kızlarını, olması gerekende buydu zaten ama her zaman bu durum geçerli olmuyor maalesef.. diyeceğim şudur ki her ne olursa olsun kızınızın yanında olun.. kararlarını biçimlendirmesinde yardım edin.. herhangi bir kızgınlık anında kesin, sert, daha sonradan toparlanması zor olacak sözler söylemenin pek doğru olduğunu düşünmüyorum..ona nekadar onun yanında olduğunuzu hissetirirseniz meydana gelebilecek muhtemel tehlikelerin zarar derecelerini hem kendiniz için hemde kızınız için azaltabilirsiniz. zaten yazdıklarınızdanda ne kadar düşünceli ve fedakar bir anne olduğunuz anlaşılıyor..Allah yardımcınız olsun..

özel kısımlardan bir parça alıp olayı anlatmamın nedeni; insanların daha çok şey bilerek yorum belirtmeleridir! kurtarılması gereken derken neden kurtarılması gereken? onun karşısına çıkan genç ve belki de benden güzel kişiler de var ve ben biliyorum. onun şimdiye kadar evlenmeme sebebini de ben biliyorum, ailesiyle olan bağlarım neticesinde çok ta iyi biliyorum. hayatta herşey şans değil ama evlilikte biraz da şans var, ben elle tutulur şeyleri öne sürerek konuştum. ama şans kimden yana olur bilinmez elbette....

saygılar..

Kızınızın yazdıklarını okuduktan sonra bir anne olarak Allah yardımcınız olsun diyorum..Kızınızın fikrini değiştirmeniz mümkün görünmüyor. Allah iyi yazılar yazsın..

Son düzenleme:

çok teşekkür ederiz değerli yorumlarınız için..
bende bunu demek istiyorum işte bu işler biraz şans işi, herkes oturur değerlendirir, olumlu yönler bi tarafa konur, olumsuz yönler bi tarafa konur ve karar verilir..
işte benim olumlu yönlerim fazla olduğu için bu seçimi yaptım. ama sonradan ne olacağını kimse bilemez, bu genç birisi olsa da bilemeyiz, orta yaşlı yada yaşlı olsa da bilemeyiz...

ayyy evet yaaa süper yazmışsın ağzına sağlık :)
yok yoruldum walla

yazdıklarınıza kısmen katılıyorum ancak tespitlerinizin doğruluğu tartışılır
tartışılır çünkü;saydığınız meziyetlerin yaşla ilgisi olduğunu düşünmüyorum ve inanmıyorum
bu tamamen karakterle alakalı
nice 40 ın üstünde adam hala komşunun tavuğunu gözlemekte
yani, demem o ki kadına saygı,değer ,eşe sadakat yaşla doğru orantılı giden bi durum değildir
anne-baba tarafından bakınca yaş farkı bana göre de sorun
ama sizin tarafa geçtiğimde aradığım özelliklerin mevcut olduğu biri var karşımda
ve neden olmasın dedirtiyor
mutluluklar dilerim...

bende aynen katılıyorum size ama şöyle ki benim istediğim özellikler bu adamda karşıma çıktığı için olsa gerek :)

özellikle '''aradığım özelliklerin mevcut olduğu biri var karşımda
ve neden olmasın dedirtiyor''' şu cümleniz işte herşey burda gizli zaten....

Hayatim tabiki bilemeyiz, evliligin hicbir garantisi yoktur, herkes düz mantik yapiyor burda, aranizdaki yas farki büyük bir ucurum, simdi olmazsa bile bir 5 - 10 sene sonra bunu sende anlicaksin....benneyaptımki

Esinle bir yere gittigin zaman size yönelen acayip bakislardan rahatsizlik duyabilirsin, annenin ve babanin bu evliligi cani gönlüden desteklememesi yarin öbür gün ailevi sorunlarin olmasini yol acabilir, cocuk ve aile planlamasinda sorun yasayabilirsin, esinle senin arkadas ortamlarin ve ilgi alanlarin cok farkli olabilir....bunlar hepsi varsayim tabiki ama yasina uygun birinle muhtemelen yasamayacagin sorunlar....

Egri oturalim dogru konusalim burda kibele arkadasimizin yazisina tepki gösterildi lakin bence toplumun büyük bir bölümü aynen onun gibi düsünecek.....hatta cuvaldizi kendimize batiralim, böyle asiri yas farki olan bir cifti disarda gördügmüz zaman aklimizidan neler geciyor acaba....Parasi vardir adamin bak aldi genc kizi!! Sirf parasi icin onunla beraberdir bu kiz, nesini begencekki!!!

Allah icin konusalim arkadaslar!! Tabiki toplum ne der nasil tepki gösterir diye evlenilmez lakin yarin öbür günde o tepkilerden banane diyebiliyorsan, hic durma güzelim evlen, madem bu kadar eminsin mutlu olabilecegine....:teselli:

bende konunun başında yaş fakının problem olmadığı düşüncesindeydim -ki hala da öyleyim-
yanlız sana katılmadığım konu; yaşı küçük birini alıp 10-15 sene onu eğitmek istememe düşüncen.

evlilik tabiki de çocuk bakıcılığı değildir onun için erken yaşlarda evliliği uygun görmiyoruz.
ama 30 yaşındaki bir insan da zaten daha eğitilemez. kişiliği oturmuştur, ne kadar beğenmezsen beğenme değil 15; 55 sene de uğraşsan senin deyiminle eğitemezsin.

kimi insan da 20 yaşında olur ama nice babaları cebinden çıkarır olgunluğuyla, bu kişilik meselesidir.
senin karşına çıkan anlaşabileceğin insan 43 yaşındaymış, senden 20 sene önce dünyaya gelmiş ama geç de olsa karşına çıkmış. bence problem değil.
çünkü benim etrafımda güzel örnekler var buna dahil. şimdi hepsini tek tek saymayacağım tabiki de ama iki insan anlaşabilecekse küçük biraz büyür, büyük biraz küçülür aradaki farkı asgariye indirirler diye düşünüyorum

eğitmekten kastım, şimdiye kadar benimle evlenmek isteyen diğer insanların negatif yönlerini törpülemeye çalışmayı kastetmek istedim... evet işte törpülenmez, bende bunu söylemeye çalışıyorum. yazdıklarınızdan özellikle; ''senden 20 sene önce dünyaya gelmiş ama geç de olsa karşına çıkmış. bence problem değil'' bu kısım için çok teşekkür ederim, beni anlamaya çalıştığınız için yani

tabii ki ''iki insan anlaşabilecekse küçük biraz büyür, büyük biraz küçülür aradaki farkı asgariye indirirler diye düşünüyorum'' bölümü de benim için çok değerli..

iyi günler..

tüm bu yazıları okuduktan sonra kendimin ne kadar şanslı olduğunu ve konu açan aileyi zor günler beklediğini düşünmeye başladım.
olgun olması için bir insanın illa yaşını başını almış olması gerekmez.benden sadece 1 yaş büyük bir sevgilim var ve 40 yaşındaki erkekleri dahi şaşırtacak derecede olgun.bu bence yaşla değil aile yetiştirmesiyle alakalı bi durum.siz belki yanlış insanlarda aradınız sevgiyi olgunluğu..
siz uğraşmak istemiyorsunuz oysa sevgi emek isteyen bişi...önünüze hazır konan birşeyin ne kadar değeri olabilirki....ayrıca 50 ye merdiven dayamakla 30a merdiven dayamak aynı şey değil.50 yaş bir erkek için son demler iken 30lu yaş bir bayan için tavan yaptığı bir yaş.güzellik,alım bakımından,her bakımdan...eminim yaşıtınız olgun erkekler vardır ama zamanında ilginizi çekmemiştir onlar.sizinle yaşıt sayılırım.şuanki sevgilimden önce sadece 1 erkekle çıktım.onun da bana uygun olmadığını anladım ve aslında aradığım erkeğin aklı başında bir erkek olduğuna karar verdim ve çok şükür 5 senedir güzel bir ilişki yaşıorm.kendi arkdaşlarımdan biliorm birçok ilişki yaşayan insanların tercihleri genelde hoppa,havai,çocuksu kişiler oluyor..

aileniz için üzüldüm çünkü siz vazgeçmeyeceksiniz ve onlar çok üzülecek.allah tamamına erdirsin...

canım işte hayatta sadece 2 kişiyi tanıdığın için sana mükemmel gelmeyecek çok ta bişey yok, çünkü zaten olumsuz çok fazla birşey yaşamadığın için şuandaki herşeyle başedebilir ve mutlu olabilirsin..!!

ben de hayatımda uzun süreçli bi ilişki yaşadım, hem de 6 yıl ama insanların ne oldukları belli olmuyor, evet sevgim için savaşta verdim ama anlayana değer bunlar.... demek ki seninki değiyor ki evlenmişsin

bak demişsin ki '''kendi arkdaşlarımdan biliorm birçok ilişki yaşayan insanların tercihleri genelde hoppa,havai,çocuksu kişiler oluyor..''' işte ben bu tarz insanlar istemediğim için böyle birini seçtim. sana yaşı küçük olgun biri denk gelmiş olabilir, bana da olgun yaşı büyük biri denk geldi ve herkesin mutluluk tercihi farklıdır. ben yanımda genç birini taşıyıp mutsuz olacaksam ne anladım o işten ayrıca ailem dünyanın en şanslı insanları çünkü onları sadece yaşı büyük insan getiriyorum. başka da hiç bir kötü yanı olmayan, kızlarını el üstünde tutan bir adam.... evet şuan tereddütleri var ama onu tanıdıkça atlatacaklar, ne aşılamayacak sorunlar var bu sadece alışma dönemi o kadar teşekkür ederim yorumun için.

Son düzenleme:
ikinizede katılıyorum arkadaşlar... çok haklısınız. ne kadar yanlış bir yorum yapılmış...

canım bence sımdıye kadar sen hc ıyı ınsanlarla karsılasmamıssın
bu genc erkeklerle ılgılı söyledıgın sey uzerıne soyluorum bunu
nasıl senden çok çk büyük birini kendine layık görüyorsun
az zamanda çok çabuk eskitmişşin bence bazı şeyleri..
şuan normal ilişkilerin sana yetmediğini düşünüyorumkusura bakma
ben biraz açık sözlüyüm...eger gercekten mutlu olacagını düşünüyorsan
alalh mutlu mesut etsin ne diyelim..

yanlış alıntı yapmışım
esas kıza itafen sölücektim bunları
kusura bakmayın kızlar..

nihayet anlatabilmişim :)
evet aynen böyle arkadaşım söylediklerin çok doğru..
sadece layık görme olayın için şunu söyleyebilirim, kendime yaşıyla ilgili uygun görüyorum demiyorum karakter ve verdiği değer açısından, kişilik vb. şeylerden dolayı uygun görüyorum.
teşekkür ederim

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
essmeralda kullanıcısından alıntı
hiç tanımadığınız bir insan hakkında nasıl bu kadar peşin hükümlü olabilirsiniz hayret ettim.
insanın belli bir yaşa kadar evlenmemesi kişilik analizi yaptırabilir mi. pes yani

neyse; eğer kızınız olgun yapıda, damat adayı da kızınızı taşıyabilecek birisiyse bence mantıksız bir durum değil.
elbette baba ilk başta tepki vermesi normal çünkü garip gelmiştir, ama eminimki kızınızın mutluluğunu görünce yumuşar ya da aklına yatar.

arkadaşların da dediği gibi 4 ay çok kısa bir süre.
ama baba şu anda bu evliliğe taraf olmadığı için hemen evlenme gibi bir durum da söz konusu değil.
bu sırada daha fazla birbirlerini tanıma fırsatı bulabilirler bence.

kilo konusuna hiç girmiyorum bile..

Alıntı:
duyguçıkmazı kullanıcısından alıntı
tabıkı herkes yorumunu yapar... saygımda var ....ama öyle bır yorum yapılmış ki hayret ettım...
insanın aklına neler neler getırıyor...
zampara yada o yasa kadar evlenmemiş...evlılık bır kısmet ve kader işidir...
belkı karsısına ...evliligi düşünecegı bırı cıkmamıstır...
yaş farkı sorun olabılır ama..bu tarz yorumlarda...hoş olmuyor....
ayrıca evli olupta eşini aldatan yada evliyken bile yapacagıonı yapanlara ne diyecegiz...

ikinizede katılıyorum arkadaşlar... çok haklısınız. ne kadar yanlış bir yorum yapılmış...

bu yorumlar için ayrıca çok teşekkür ederim arkadaşlar...

önemli değil canım..
inşallah biz yanılırız ve sen çok mutlu olursun
inş.kıymet bilen biridir de pişman olmazsın
ama ben hala pek sıcak bakamıyorum bu olaya
eminim karşına daha iyi birileri çıkacaktır..
sseni başka seven biri de sana değer verebilir,ayrıca
karakter bir onda yok bunlar pk tercih sebebi olmamalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…