Yardımcı olur musunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay saçmalamayın ayrılın tabi. Böyle bağımlı insanlar asla düzelmez tarikat onu o sizi sömürür. Bir de çocuk mu yapacaksınız bu adamdan? Çocuğunuzu yetiştirmenize bile karışırlar, büyüdüğünde evleneceği kişiye onlar karar verirler.

Ne demek yüklü para veririm ayrıl derse ayrılırım. Yarın öbürgün tarikat ikinciyi eş al dese sizin üstünüze kuma bile alır.

Siz onun hayatta önceliği değilsiniz asla da olmayacaksınız. Çocuk da değilsiniz ki. Bari hasta annenizi düşünün. Anneniz akrabanız onu kim ne kadar severse sevsin. Sorunların içine daldığınızda o sevenler sizi sorunlardan kurtarmak için uğraşmayacak.

Yardımcı olur musunuz?

Bnm ikinci evliliğim olacak nişanlıyım geçen sene nişanlandım ve 9 aydır aynı evi paylaşıyoruz. Rahatsız annem var ve benim evimde yaşıyoruz.Eşim benim memleketime atandı kiraya çıkmadık ve hasta annemi de bırakma durumum olmadığı için aynı evde yaşıyoruz. Maddi durumum iyi evim arabam var. Nişanlım 9 aydır hava trafik kontrolörü.Düğünümüze 2,5 ay var. Benim kafamda soru işaretleri var Bn bu şekilde olacağını hiç düşünmemiştim nişanlım melami hakikat ilmi diye bi tarikata üye . 12 yıldır üyeymiş Bn durumun bu kadar ciddi bir boyutta olduğunu düşünmemiştim. Nikahımızı efendim dedikleri biri kıydı ve kendisine efendim deniliyor top sakallı ne olduğu belirsiz biri psikolojisi bozuk sanki Bn bu durumdan hiç hoşlanmadım nişanlımla konuşup anlatmaya çalıştım ama vazgeçiremedim.Biz düğün öncesi de Dr ye gittik hamileliği öne çekti değerlerim sınırda olduğu için.Aslında aynı evde bile yaşamak istemiyordum ama biraz da mecbur bırakıldım. Üzüldü strese girdi Bn de tmm dedim hasta annem de bizimle yaşıyor annem nişanlımı çok seviyor ailem de çok seviyor ne yapacağımı şaşırdım bir de cinsellikle ilgili de problemlerimiz var Dr doğumu erkene aldığı için çalışmalara başladık nişanlım öpüşmekten hoşlanmıyor uzun zamandır kimseyle olmamış zaman ver bana diyor yani sorunlarımız var ama bu tarikat olayı canımı çok sıkıyor dedim vazgeç vazgeçmem karışma diyor sana ne kardeşim dedi az önce aldı yorganı başka odaya geçti geçerken de sen çok cahilsin dedi yani o tarikattan vazgeçmeye niyeti yok bi ara efendi dediğiniz kişi ayrıl dese bnden ayrılır mısın dedim ayrılırım demişti Bn de tmm demiştim ağlamıştım pişman olup kalkıp sarılmıştı Bn nasıl çıkacağım bu işin içinden kadın erkek karışık zikir çekiyorlar kafalarını sallayıp bir de devlet destekliymiş ..Ne yapmalıyım bilmiyorum biliyorum karışık anlattım inanın nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum bana karışma diyor dedim yüklü miktarda para istese verir misin veririm elimden geldiğince diyor Bn karşı çıkınca seni ihmal etmem diyor öncesinde de sen parayı seviyorsun diyor . Onu da ekliyor ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim hayatımı etkiler mi bu tarikat? Sorumlu olduğum annem var çünkü…

Maddi durumunuz iyi eviniz var sırf çocuk için bu adamı hayatınızda tuttuğunuzu düşünüyorum. Bu adamdan çocuğunuz olduğunda o adaöm çocuğu o tarikata götürmeyecek mi? Elinizden çocuğu almak için her şeyi yapmayacak mı? Böyle bir adamdan çocuk sahibi olacağınıza hiç çocuğunuz olmasın daha iyi.
Bir an önce ayrılmanız lazım bu adamdan

Yardımcı olur musunuz?

Bnm ikinci evliliğim olacak nişanlıyım geçen sene nişanlandım ve 9 aydır aynı evi paylaşıyoruz. Rahatsız annem var ve benim evimde yaşıyoruz.Eşim benim memleketime atandı kiraya çıkmadık ve hasta annemi de bırakma durumum olmadığı için aynı evde yaşıyoruz. Maddi durumum iyi evim arabam var. Nişanlım 9 aydır hava trafik kontrolörü.Düğünümüze 2,5 ay var. Benim kafamda soru işaretleri var Bn bu şekilde olacağını hiç düşünmemiştim nişanlım melami hakikat ilmi diye bi tarikata üye . 12 yıldır üyeymiş Bn durumun bu kadar ciddi bir boyutta olduğunu düşünmemiştim. Nikahımızı efendim dedikleri biri kıydı ve kendisine efendim deniliyor top sakallı ne olduğu belirsiz biri psikolojisi bozuk sanki Bn bu durumdan hiç hoşlanmadım nişanlımla konuşup anlatmaya çalıştım ama vazgeçiremedim.Biz düğün öncesi de Dr ye gittik hamileliği öne çekti değerlerim sınırda olduğu için.Aslında aynı evde bile yaşamak istemiyordum ama biraz da mecbur bırakıldım. Üzüldü strese girdi Bn de tmm dedim hasta annem de bizimle yaşıyor annem nişanlımı çok seviyor ailem de çok seviyor ne yapacağımı şaşırdım bir de cinsellikle ilgili de problemlerimiz var Dr doğumu erkene aldığı için çalışmalara başladık nişanlım öpüşmekten hoşlanmıyor uzun zamandır kimseyle olmamış zaman ver bana diyor yani sorunlarımız var ama bu tarikat olayı canımı çok sıkıyor dedim vazgeç vazgeçmem karışma diyor sana ne kardeşim dedi az önce aldı yorganı başka odaya geçti geçerken de sen çok cahilsin dedi yani o tarikattan vazgeçmeye niyeti yok bi ara efendi dediğiniz kişi ayrıl dese bnden ayrılır mısın dedim ayrılırım demişti Bn de tmm demiştim ağlamıştım pişman olup kalkıp sarılmıştı Bn nasıl çıkacağım bu işin içinden kadın erkek karışık zikir çekiyorlar kafalarını sallayıp bir de devlet destekliymiş ..Ne yapmalıyım bilmiyorum biliyorum karışık anlattım inanın nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum bana karışma diyor dedim yüklü miktarda para istese verir misin veririm elimden geldiğince diyor Bn karşı çıkınca seni ihmal etmem diyor öncesinde de sen parayı seviyorsun diyor . Onu da ekliyor ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim hayatımı etkiler mi bu tarikat? Sorumlu olduğum annem var çünkü…
Resmi nikahiniz olmadan ayni evde de yasamayin cocuk falan da yapmayin.
Tarikat isi bastan falso. Gonderin gitsin evden.
Basiretiniz bu kadar baglanmis olamaz.

Yardımcı olur musunuz?

Doğru mu anladım tarikat üyesi, ama bir kadinla aynı evde yaşıyor evlenmeden cinsellik yaşıyor. E tarikat üyesi ise din bilgisi var demektir bu gunah değil mi anlamadım daha nişanlısınız nikah yok bir şey yok
Bu ne tutarsızlık efendisi biliyor mu bunu

Kisaca şunu yazmak istiyorum, o tarikata girip onlarin istedigi hayat tarzini benimsemezseniz yani bu size gore degilse, kacip kurtulun. Zaten benimsemediginiz taktirde basinize gelecek olan minicik bir bebekle bosandirilmak. Muhtemelen tarikata katilma baskisi yemeniz icin resmi nikah bekleniyor.

Doğru mu anladım tarikat üyesi, ama bir kadinla aynı evde yaşıyor evlenmeden cinsellik yaşıyor. E tarikat üyesi ise din bilgisi var demektir bu gunah değil mi anlamadım daha nişanlısınız nikah yok bir şey yok
Bu ne tutarsızlık efendisi biliyor mu bunu
Efendisi nikahlamis bunlari, dini nikah yani, resmi yok, haliyle onlara gore zina yok ortada.

Kocanız değil bir şey değil, çok basit topla eşyaları git evden diyorsunuz. Kanun yok avukat yok mahkeme yok. Bu melami tarikatını Murat Bardakçı programında anlatımıştı hatta gerçek melami kendisini belli etmez vs demişti. Eşim falan demeyin adam eşiniz değil. O nasıl olacak bu nasıl olacak diye niye dertleniyorsunuz, adamın yaşayış tarzı işinize gelmiyormuş ayrılın gitsin. Tehdit mi ediyor sizi? Yarın bir gün tarikat istiyor diye size evinizi sattırır hasta annenizle kapıya koyarlar. Eskidenmiş o kazanlarla yemek yapıp fakir fukara beslemek. Şimdikiler Merced..smi olsun Aud. mi olsun derdindeler.

Efendisi nikahlamis bunlari, dini nikah yani, resmi yok, haliyle onlara gore zina yok ortada.
Hmmm şimdi taslar yerine oturdu, dini nikahta da herkese açık açık evlendik denilmesi gerektiğini biliyorum kalabalık bir nikah mı oldu soru sahibi?
Yani eşiniz dostunuz akrabanız sizin dini nikahla olduğunuzu biliyor mu?

Efendisi karını da getir dese (anladınız onu siz) onu da yapacak kapasite var maşallah adamda. Yalnız adam ayrılırım da, para da veririm diyerek kendi yüzünü göstermiş size, siz görmek istemiyorsunuz. Efendi kuklası olmak isterseniz tabii ki evlenin.

Eeee yakında getir karinı bir bakalım derler. Konu sahibesinin çocuğu efendiden olacak haberi yok🤐🤐🤐

Tarikatta olan bi kadin tanimistim, kocasi da ayni sekilde..Bos bos durmuyorlar gorev veriliyor ve o gorev hangi ilde olacaksa oraya tasinmasi gerekiyor. Adina da tayin diyorlar. Sana iste x iline tayinim cikti diyebilir, evini isini gucunu birakip tasinacak misin?

Dr dogumu one cekti cok sacma.olmus ayrica. Ortada cocuk veya evlilik mi var ki dogum nedir? Cocuk icin bu adami eve aldiysan damizlik olarak.o baska ama dugunden once mi hamile kalacaksin anlamadim

ben niye öpüşmemesine takıldım ya.😅 Öpüşmekten hoşlanmayan adamla cinsellik mi yaşanır. İnsan sevmediği kişi ile Öpüşmez. Öpüşmek sevginin ilk belirtilerinden değil midir. Tarikat kısmı zaten bi facia. Herşeyi geçtim ikinci evlilik de şüphelerlemi devam edecek. Birde çocuk için uğraşıyorsunuz. Baştan sona herşey çok saçma

Yardımcı olur musunuz?

Hayatımı etkiler mi derken zaten etkilemiş ki buraya yazıyorsunuz cahil olanda tarikata tapinan karşı taraf çok ilginç kinamayacagim sırf başıma gelmesin diye annenize yazık gül gibi düzene bir manyagi getirmişsiniz ne gerek vardı ki 2. Evlilik daha bilinçli mantıklı kendini daha çok gözeterek yapılmalı bu kadar manyaklik yaşayacaksan ilk evliliğini niye bitirdin ki !

Çok enteresan bir vakasınız. Yorum dahi yazamayacak kadar nutkum tutuldu şu saçmalığı okuyunca. Beyninizi bir pazar sabahı fırından yeni alınmış sıcak çıtır çıtır ekmeğin içinde tereyağı erittikten sonra mı yediniz çayla beraber? O yüzden mi oluyor bunlar?

Çok enteresan bir vakasınız. Yorum dahi yazamayacak kadar nutkum tutuldu şu saçmalığı okuyunca. Beyninizi bir pazar sabahı fırından yeni alınmış sıcak çıtır çıtır ekmeğin içinde tereyağı erittikten sonra mı yediniz çayla beraber? O yüzden mi oluyor bunlar?

Ay o ne kiz sabah sabah dur daha kahvalti etmedim 🤣

Bence konu sahibi burda tarikat hakkında iyi şeyler duymak için gelmiş. Bekliyor ki bir kişi çıksın aman ne güzel, çok müko tarikat bu adamı sakın kaçırma desin...Yoksa aklı başında hangi kadın şu kosullarda böyle bir adamla birlikte yaşayıp çocuk yapmaya kalkar, konu sahibi çoktan ikna zaten de bızden de destek istiyor sadece.

ben niye öpüşmemesine takıldım ya.😅 Öpüşmekten hoşlanmayan adamla cinsellik mi yaşanır. İnsan sevmediği kişi ile Öpüşmez. Öpüşmek sevginin ilk belirtilerinden değil midir. Tarikat kısmı zaten bi facia. Herşeyi geçtim ikinci evlilik de şüphelerlemi devam edecek. Birde çocuk için uğraşıyorsunuz. Baştan sona herşey çok saçma

Belki de tarikatın kurallarından biridir öpüşmemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X