Yardım

Ezgickk

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2023
613
235
Arkadaşlar merhaba. O kadar umutsuz durumdayım ki size anlatmak istedim durumumu. Amh 0,09 rezervim çok düşük. Eşimde tek tük sperm çıkışı var. Varikosel teşhisi kondu ama ameliyat önermedi doktor. Mikro TESE olacak mı olmayacak mi belli değil. Şu an tedavideyiz yumurta takibim yapılıyor. 4 yumurta gördü. 16 mm 14 mm 10 ve 11 mm. İğnelere devam. Cuma veya cmt yumurta toplama olacak dedi. Şimdi bu 4 yumurtanın hepsi sağlıklı değildir belki boştur... kaliteli değildir... görüyorum ki toplanan yumurtaların yarısı çöp oluyor. Bir de eşimden o gün ardışık test alıcaklar sperm. Ve zaten yumurta az olduğu için o alınanlar da yeter diyorlar. Yani 4 sperm işimizi görür diyorlar. Onda da aynı şekilde her çıkanı kullanamazlar değil mi yani spermin de kalitesi iyi değilse kullanılacak mı. O kadar çaresiz durumdayım ki. Başına böyle bi şey gelen varsa yardımını bekliyorum. En azından ümidimi keseyim mi bunu öğrenmek istiyorum...

Niye bu kadar karamsarsınız,4 tane yumurta var belki boştur yada kalitesizdir,sprem alınacak kalitesi iyi değildir vs,şükredin ki yumurtanız ve soerm oluşumunuz var hiç belli
Olmaz tutar inşallah hiç yumurtası olmayanlar var

Durumunuz ümitsiz değil lütfen moralinizi bozmayın. Bu süreçte moral motivasyon çok önemli. Biz aylarca bir sperm çıksın diye tedavi olduk. 7 sperm çıkınca dünyalar bizim oldu. Sperm ve yumurta olduğu sürece ümit her zaman vardır. 4 az bir sayı değil. İnsanlar aylarca bir yumurta oluşsun diye tedavi görüyor. Lütfen önce olacağına kendiniz inanın

benim amh 1,76 toplananan yumurta 7 içi boş olan 3 çöpe gitti. kalan 4 tanenin 1 tanesi 4. gün elveda dedi. amh ile ilgili olsa senden yüksek amh değerime göre 7 yumurtanın 6 sının döllenmesi lazımdı. amh falan hep boşa amh 0.1 olanlar gebe kaıyor görüyoruz boşuna kendini karamsarlığa sürüklüyorsun bence. Yumurtası hiç olmayan var düşünsene aylarca bekleyen var tek 1 yumurta için. sende yumurtada olmuş akışına bırak kendini sakinleştir.

Evet haklısınız mesajlarınız için teşekkür ederim bunları da düşünüyorum sanırım negatif daha ağır basıyor. Burda okuduklarım o kadar toplanan çok yumurtadan elde az kalması, kullanılmaya değer görülmemesi falan. Korkum, az yumurta olduğu için şansımın da azalacağıydı aslında. Ama dediğiniz gibi 1 yumurta 1 sperm, inşallah nasip olur hepimize. 3 ay oldu folik asit qenzim q10 balık yağı ve d vit kullandım. İnşallah kalitelerine etki edebilmiştir bi şekilde

Güncelleme: Kızlar önce iyi haber eşimde çıkış oldu tese olmadı. Yumurta az olduğu için 4-5 tane sperm yeterli görüldü. Kaliteleri de iyi dendi spermlerin. Yumurta toplamadan geldim. 4 görmüştü ama 3 toplarım demişti biri küçüktü. Ama 2 yumurta toplayabilmiş sadece... şansımız nedir bilmiyorum düşünemiyorum. 2 yumurta da sağlıklıdır inşallah diye dua etmekten başka bi şey şu an gelmiyo elimden

sperm çıkışı olması çok iyi 1 yumurta 1 de sağlıklı sperm varsa bebek ışığı göründü demektir 5 güne kadar mı donduracak transfer dondurulmş mu taze mi olacak

2. Reglde dondurulmuş transfer yapıcak. Embriyoyu benim anladığım 5.güne zorlamayacak gitmez diye düşünüyor. 3. Güne geldiğinde donduracak

Bir de e2 değerim 2 gün önce 600 dü. Bunlar yumurta halkında bi fikir verir mi bize dolu kaliteli gibi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…