1 yılda yumurtalık rezervi bu hızda düşer mi?

İmtihan dünyasında bocaladığımız anlarda oluyor ama elimizden çabalamaktan ve umut etmekten başka bişey gelmiyor. Rabb'im yüzümüze baksın güç versin. İnançlı olalım. İnşallah olacak. Güzel düşün güzel olsun
Dualarım hepimizle inşallah olacak tabiki güzel düşünmeyi ne olursa olsun bırakmayacağız. Allah im en kısa zamanda bizlere nasip etsin hayırla, sağlıkla, kolaylıkla. Teşekkür ederim 🎈🙏

Bilmiyorum ama benim yükselmiş. Üni Hastanesi'nde 2 yıl önce baktırdım 1.51 dediler yakın tarihte yine bakıldı 2.21 çıktı aynı hastane aynı lab. Nasıl arttı bilmiyorum sağlıklı beslenme spor stressiz yaşamaya dikkat ettim. Bunlar etkili oldu mu bilemiyorum

Kızlar konu canlanmış sonradan hiç giriş yapmadım görmedim. Tüp bebek tedavisi için görüştüğüm doktor şöyle dedi, amh bir yılda 2'den 1'e düştü diye üzülme kesin öyle bir şey denemez, belki de hep 1'di, yani geçen sene de aslında 1 civarlarında olmuş fakat yanlış ölçülmüş olabilir dedi. Ki hızla 2'den 1'e düşmüş olsa bile bu kadarı da bize yeterli dedi.
Bu hafta başlıyorum tedaviye, bakalım kaç yumurta görülecek iğnelere nasıl yanıt verecek.

Ben de covid asilarindan supheleniyorum dusuk amh icin ama doktorlar kesinlikle ilgisi yok diyorlar… Gencligimden beri akneyle basim belada senelerce roaccutane kullandım hic gunese cikmadim, d vitamini falan da sanırım biraz ihmal ettim o da cok onemli bir de roaccutane ın yumurta rezervini azalttigina dair bilimsel calismalar var maalesef yabancı kaynaklarda :/ benim de sag yumurtaligimda bir sorun var galiba ilaca tepki vermedi…

Amh 0.43 tu martta 34 yasindayim. Tup bebekte en dezavantajlı grup oldugumuz da gercek benim esimin de sperm sorunu var olmasa ben de klomen/femara ile yumurta gelistirelim iliskiye girelim takipli seklinde bir yol istiyordum tup bebek yipratici maalesef.

Normalde 20 yumurta toplansın diye girilen isleme ben 2 yumurta ile giriyorum moralimi bozmayacagim diyorum ama daha bastan umutsuz oluyo insan ister istemez
Covid aşısı 2 sinovac 1 biontech olmuştum. Biontech olduktan sonra birkaç ay adet düzensizliği yaşadım, sonra da iki adet arası sürem 2-3 gün kısaldı kalıcı olarak. Tesadüf mü bilmiyorum.

Ben bir ay dediğiniz gibi yumurta geliştirip ilişkiye girdim, olmadı. Aşılamaya da doktor çok sıcak bakmadı, sıkıntısız sperm zaten o yolu kendi de aşıyor dedi. Hayırlısı olsun o 2 yumurtanız da kaliteli olur inşallah.

X