Çatlatma iğnesi kullananlar acil yardım

Eşim de takviye istedi varsa yapabileceğim içebileceğim ilaç vs diye doktoru doktoru sağlıklı temiz beslenmeye özen göster dedi sadece bir yıldır hem spor yapıyor hem de sağlıklı besleniyor bu ay olmaz ise aşılama deneyeceğiz o da olmazsa ben tüp bebek istiyorum çünkü her bir tedavi süreci sürekli uzatıyor ister istemez bu da beni hem fiziksel hem mental olarak çok yoruyor😔
Evet uzarda uzar bizimde öyle oldu tüp bebekte kolay değil maddi manevi insan yıpranıyor ama bikere de çekiyorsun sonra sefasını sürüyorsun tutarsa en azından embriyoların olucak felan rutinler belli tüp bebekte o yüzden daha mantıklı aslında

Evet uzarda uzar bizimde öyle oldu tüp bebekte kolay değil maddi manevi insan yıpranıyor ama bikere de çekiyorsun sonra sefasını sürüyorsun tutarsa en azından embriyoların olucak felan rutinler belli tüp bebekte o yüzden daha mantıklı aslında
Bana da hep öyle geliyor işte canım bir senedir testlerle denemelerle boğuşuyoruz keşke 3-4 ay olmayınca hemen yumurta geliştirme aşılama falan deneseydik diyorum. Bugünlere geleceğimiz varmış demek ki 🤷🏼‍♀️

Bana da hep öyle geliyor işte canım bir senedir testlerle denemelerle boğuşuyoruz keşke 3-4 ay olmayınca hemen yumurta geliştirme aşılama falan deneseydik diyorum. Bugünlere geleceğimiz varmış demek ki 🤷🏼‍♀️
Herşey olacağına varır bi şekilde yol alıyoruz merak etme bu günlerde geçer daha güzel günlerin de olur Allah kötü şeyler vermesin hastalıklar vermesin yeter 🙏🏼

Merhaba benim çatlatma iğnesinde 18. Günüm erken gebelik testi yaptığımda silik çizgi olarak gözüküyor henüz kan vermedim Regl tarihime de 1 gün var her ay Regl 3 gün erken geliyor ama Progestan ilacı kullanıyorum bundan kaynaklı adetim gelmemiş olabilir mı bu durumu yaşayan var mı?

Bugün iğnenin 9. Günü yaklaşık 10 gün daha beklemem gerekiyor ama çok zor. Bazen öyle umutsuz oluyorum ki bazen de her detayı belirti olarak görüyorum. Geçenlerde şöyle bi yazıya denk geldim. Öyle dokundu ki bana ağlaya ağlaya bitirdim. Psikolojim iyice bozuldu. 😔
Anne olamamak; her ay adet gördüğünde “yine mi” diyerek hayal kırıklığı yaşamak ve “belki üste görmüşümdür, test mi yaptırsam” tarzı boş bir umuda sarılmaya çalışmak demektir.
Anne olamamak; doktora bu sorunu nedeniyle gittiğinde bekleme salonunda gördüğü hamile kadınları kıskandığı için kendini suçlu hissetmek, bir sürü test yaptırmaktan bıktığı halde umudunu yitirmeden onlarca iğneye/müdahaleye razı olmak demektir.
Anne olamamak; sokakta-parkta gördüğü her bebeğin-çocuğun arkasından uzun süre bakmak, çocuğuna bağıran her anneye dövecek gibi bakmak demektir.
Anne olamamak; kendini eksik-yetersiz, cezalandırılmış gibi hissetmek, hatta bazen “neden ben” diye isyan etmek demektir.
Anne olamamak; başkalarının bebeğini kucağına aldığında gizlice ağlayıp, bebeğin kokusunu içine çekebilmek demektir.
Anne olamamak; arkadaşlarının çocuğu olduğunda onları kıskanmak ve bundan utanmak demektir.
Anne olamamak; kendini yaşama tutunamamış gibi hissetmek demektir.
Anne olamamak; yalnız kalacağını, yaşamının belki de bir huzurevinde tek başına sonlanacağını düşünmek demektir.
Anne olamamak; bu konuya aklın fena halde takıldığı halde öyle değilmiş gibi davranmaya çalışmak demektir.
Anne olamamak; hıdrellezlerde, fallarda, dilek dilenecek her ortamda sesli ya da sessiz bebek dilemek demektir.
Anne olamamak; bebek sahibi olabilmek için her türlü tehlikeli girişimi göze alabilecek cesarete sahip olmak demektir.
Anne olamamak; aile kuramamak demektir.

Merhaba benim çatlatma iğnesinde 18. Günüm erken gebelik testi yaptığımda silik çizgi olarak gözüküyor henüz kan vermedim Regl tarihime de 1 gün var her ay Regl 3 gün erken geliyor ama Progestan ilacı kullanıyorum bundan kaynaklı adetim gelmemiş olabilir mı bu durumu yaşayan var mı?
Selam ne durumdasınız?

Merhabalar uzun zamandır burayı takip ediyorum daha önce de bir kaç belirtim olmuştu ama gebelik oluşmadı 2 senelik evliyim 2 seneden beri de hayliyle çocuk duşunuyoruz ama hoç gebelik falan oluşmadı bu ay doktor takibiyle gidelim dedik ve doktor regl 3. Günü femara 5 gün günde 2 adet ondan sonra 3 gün gonal f ve bu ayın 3 de de ovitrelle yaptırdı biz iğneden önce ki gün ve iğneden sonra 3 gün arka arkaya değerlendirdik bugün iğne gününü saymazsak 6. Gün ve bugün akşam 1 2 saat önce peçeteye gelen sümüksü mukus içerisinde kan damarları vardı hiç test yapmadım burdan okuduklarıma göre 14. Gün yapilması gerekiyormuş hiç böyle birşeyle karşılaşan var mı? İğneden tam 32 saat sonra dehşet bir ağrı hissetmiştim onda anladım catladiğini ara ara da devam ediyor zaten sancılar o leke geldiğinden beride ağrı arttı iyice ne olur yardımcı olun çok korkuyorum olmadı diye😢

Arkadaşlar çatlatmanın 13. Günündeyim test yaparken erken gebelik mi yapıyorsunuz yoksa normal kaset test mi acilll yardımmm
Benim çatlatma iğnesi 12. Günde pozitif çıkmıştı. Bunu göze alarak test yapmanı öneririm :)

Erken gebelik testi kesinlikle ama onda da bir aldatmaca oluyor. Muhakkak adet öncesi erken test al. Benim aldığımda erken gebelik testi yazıyordu. Prospektüsü okuduğumda adet gecikmesinden sonra ilk gün erken gebelik testi gibi yanıltıcı bir cümle yazmışlardı :)

Benim çatlatma iğnesi 12. Günde pozitif çıkmıştı. Bunu göze alarak test yapmanı öneririm :)

Erken gebelik testi kesinlikle ama onda da bir aldatmaca oluyor. Muhakkak adet öncesi erken test al. Benim aldığımda erken gebelik testi yazıyordu. Prospektüsü okuduğumda adet gecikmesinden sonra ilk gün erken gebelik testi gibi yanıltıcı bir cümle yazmışlardı :)
Teşekkür ederim canım :) o zaman bi şimdi yapayım erken gebelik testi birde adetim bir iki gün geçince yaparım. Birde illa sabah ilk idrarla yapmak gerekmiyor değil mi

Teşekkür ederim canım :) o zaman bi şimdi yapayım erken gebelik testi birde adetim bir iki gün geçince yaparım. Birde illa sabah ilk idrarla yapmak gerekmiyor değil mi
Adetine 5-6 günden fazla varsa sağlıklı sonuç vermeyebilir ona bir bakarsın. Sabah ilk idrar deniliyor genelde. Testlerin üzerinde de öyle yazıyor.

Ben bu konuda tecrübeliyim daha önce vurdurdum çatlatma iğnesi doktor bana 36 saat sonra ve saat ayrıca gününü söyleyerek değerlendirmemi istedi ben de o gün ovulasyon testi yaptım ikisi de koyuydu kontrole gittiğimde de hepsinin çatlamış olduğunu söyledi ama maalesef hiç bir problem olmamasına rağmen olmadı. Bu ay ise aşılama oldum femara kullandım sonucu bekliyorum dilerim sen de ben de tüm evlat bekleyenler güzel haberler alır . Ovulasyon testini tekrarlamanda fayda var
Merhaba lütfen bana da bakarmisin acil bilgiye ihtiyacım var doktor bana ilk klomen verdi olmadı sonra femara yazdı daha dün de yani 13 ağustosta çatlatma iğnesi yaptirdim karın bolgesinden iğneyi de 21:17 de vuruldum ama doktorum bana hiçbir şekilde zaman vermedi bu iğneyi bugün vurul dedi ilişki zamanı söylemedi Google da 24. Ve 36. Saatte ilişki diyor beni bilgilendirirmisiniz

Kasık ağrılarınız normal. Cildiniz belki sıcakların etkisiyle bozulmuş olabilir. Allah şifa versin . endişelenmeyin hormon yüklendi vücudunuz bu şekilde tepki veriyordur
Merhaba lütfen bana da bakarmisin acil bilgiye ihtiyacım var doktor bana ilk klomen verdi olmadı sonra femara yazdı daha dün de yani 13 ağustosta çatlatma iğnesi yaptirdim karın bolgesinden iğneyi de 21:17 de vuruldum ama doktorum bana hiçbir şekilde zaman vermedi bu iğneyi bugün vurul dedi ilişki zamanı söylemedi Google da 24. Ve 36. Saatte ilişki diyor beni bilgilendirirmisiniz

Mesajınıızı geç gördüm kusura bakmayın benim doktorum 35.saatte demişti. Yani bu sabah 08.17de olmuş olması lazımdı. Ama 36.saatte de diyen doktorlar var.

X