Yanlış Düşünen Ben miyim?

Nişnlınız neden kira ödüyor anlamadım. Bu teklifi kabul etmeniz de enteresan, ev arkadaşınız kaldığı sürece kirayı ödesin, nişanlınız da kira vereceği parayı biriktirir:) ne anlamsız bir teklif, hem kediyi çek hem kız bedava otursun,

Bakalım umuyorum güzel bir çözümle hallolur bu konu. Olabildiğince serin kanlı duruyorum konuyla alakalı konusurken de öyleydim bundan sonra konuştuğumuzda da o şekilde bir duruş sergilemeyi planlıyorum

Rica ettiler sadece bende sonuçta para benden çıkmayacağı için nişanlıma sordum o da ev arkadaşımdan yana sorun olmadığını sadece kediyle ilgili sıkıntı olduğunu söyledi

Asıl bencil olanlar o kadar belli ki, kendi nişanlısından beklemediği her fedakarlığı size yaptırmış arkadaşınız...

Asıl bencil olanlar o kadar belli ki, kendi nişanlısından beklemediği her fedakarlığı size yaptırmış arkadaşınız...
Bekledi aslında ama beklediği gibi bir cevap alamadı o konuda da eli kolu bağlı kaldı anlıyorum onu da. Ama bir şekilde ikna etmesi gerekiyor diye düşünüyorum çünkü zaten günün sonunda kedi o evde onlarla yaşayacak benimle kalmayacak ki

Ev ici duzeniniz arkadasiniz bencil oldugu icin etkilenmis. Sagliktan onemli ne olabilir cigerlerinizde belkide coktan hasar birakti ileride ortaya cikacak. Ayrica surekli bizim icin kira ve para meselese problem degil demissiniz ama cok zengin misiniz anlamadim babanizin kizi degil sonucta ne kadar yakin olsanizda.

Kedi evlenince hali hazırda oturacağınız evde kalmaya devam etmeyecek, erken gitmesinin bir mahsuru yok gibi. Hatta kirayı nişanlınız ödeyecekse ev arkadaşınız da kediyle nişanlısının evine gidebilir. Kira konusunu konuşurken ayıp olmuyor da,nişanlınız sizin özel durumundan dolayı kirasını ödeyeceği evden kediyi diğer eve alın diye rica edince mi sorun ben anlamadım?
Yani zaten idare etmişsiniz ama sürekli hastanelik olmak,bronşit olmak falan sizin hayat kalitenizi düşürüyor, birazda onlar idare edebilir.
Ben makul bir istek olarak görüyorum. Kirayı ödeyecekse bunu isteyebilir bence. Ha kira mevzusu olmadan dahil olsa onu ilgilendirmez derdim ama şu durumda gayet ilgilendirir nişanlınızı.

Problem değil dememin sebebi çok zengin olduğumdan değil tabii ki zaten bir gün bu evin kira giderini erkek arkadaşımla birlikte karşılayacağız illa. Ha bir kaç ay önce olmuş ha sonra çokta önemli değil

O da zaten o sebeple bu zamana kadar bu konuyu hiç açmadı sanıyorum ki bu konudan sonra o da artık konuyu açmak için uygun olduğunu düşündü ortamın ama işte herkes aynı şekilde düşünmüyor baktığımız pencereler farklı

Bir kac ay daha para biriktirebilirsiniz ya da kendinize birseye harcarsiniz sizin yerinize onlar biriktirir artik parayi.

Ama oturacağı evin kirasını ödemeyecek bunu teklif ediyor gayet,3 ay olsun 5 ay olsun farketmez ki asıl ayıp olan bu.
Onlar bunu rahatça isteyebiliyorsa sizinde kedi konusunda ricada bulunmanız normal.
Olmasi gereken arkadaşınızın nişanlısının yanına taşınması madem kira ödeyemiyor.
Sizin durumunuzu göre göre çözüm aramaması,sunulan çözüme bozulmasi falan baya bencillik. O sizin onu düşündüğünüz kadar sizi düşünmüyor bu aşikar.

Madem kirayı nisanliniz ödeyecek , siz başka eve çıkın, hem kirayı ödeyip hemde niye kendinizi hasta edeceksiniz. Alerji çok zor çünkü ,çeken bilir

Sanıyorum ki günün sonunda gidecek zaten. Bu durum onunda hoşuna gitmedi gibi geldi çünkü bana buradaki diğer arkadaşların dediği gibi para veriyor diye eve müdahale ediyor gibi algıladı durumu. Bende yanlış dile getirmis olabilirim mevcut sıkıntıyı ama bakalım hayrolsun

Ama bunun size artısı yok.
Sizde düğün masrafı yapıyorsunuz arkadaşınızda.
Size ek külfet değil mi böylesi. Kiraya ekleyeceğiniz para ile bir eksiginiz alınır.
Arkadaşınız evlenince zaten ödersiniz,ödeyeceksiniz de şimdiden siz ödeyin sizin eviniz demeye getirip kedi konusuna bozulmaları manasız.
Arkadaşlığınızı gözden geçirin, kullanılma artık bundan sonrası bence. Nişanlınız haklı.

Gitsin bencede,babanızın kızı değil,nişanlısının evi de var orada hazır. Sizinle ısrarla kira ödemeden,kediyi de evde tutarak oturmaya çalışması hata olur bence.

Ek kulfet tabii ki değil desem yalan olur. Ama bu durum maddi olarak bizi çok zora sokmayacağindan dert edinmedim herhalde yoksa tabi ki az para değil hele ki şu dönemde, kiralar bu kadar uçup gitmişken. Yani benim huyumdur sevdigim insana bir miktar fazla fedakarlıkta bulunuyor olabilirim

Gitsin bencede,babanızın kızı değil,nişanlısının evi de var orada hazır. Sizinle ısrarla kira ödemeden,kediyi de evde tutarak oturmaya çalışması hata olur bence.
Benim tek derdim kediyle alakalı keza nişanlımın da öyle yoksa insan olarak ikisini de çok severiz. Günlerdir beynim patladı bu konuyu düşünmekten gerçekten ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…