Yanlış Düşünen Ben miyim?

Ek kulfet tabii ki değil desem yalan olur. Ama bu durum maddi olarak bizi çok zora sokmayacağindan dert edinmedim herhalde yoksa tabi ki az para değil hele ki şu dönemde, kiralar bu kadar uçup gitmişken. Yani benim huyumdur sevdigim insana bir miktar fazla fedakarlıkta bulunuyor olabilirim
Ama hem saglığınız hem paranız gidiyor.

Ama hem saglığınız hem paranız gidiyor.
Sağlığımın gitmesi beni yıpratıyor zaten yukardaki yorumlarda da konuşmuştuk biriyle tedirgin eder beni bu hastalık muhabbetleri Allah'ı var bu zamana kadar hiçbir doktor cigerinde kalıcı hasar bırakır demedi alerjik astıma çevirir haberin olsun dediler günün sonunda çevirdi de zaten. Alerjen uzaklaşınca normale donersin astım yasamazsin dediler ve gerçekten ayrı kaldığımız dönemlerde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum koşup zıplayıp hoplasam bile. Sonra işte mantıksız geliyor kendimi bu kadar nefessiz bırakma halim

Ben nisanlinizi zaten hakli buluyorum haksiz olan karsi taraf cok yuzsuzler sizde cok naifsiniz. Ne alaka parayi nisanliniz odicek o evde bedava oturacak birde ustune siz surekli hasta olacaksiniz. Sizde kendinizi dusunun biraz burdaki yorumlarda sacma sirf kedi diye herkes hayvanseverligini ortaya dokmus ama sizi kimse umursamamis. Siz kendinizi umursayin kedi yalniz gidemiyorsa kendiside gitsin zaten parayi nisanlisinin evine odeyip kendi bedava oturcakmis uyanik.
Yorumları okurken aynı şeyi düşündüm konuda sırf kedi var diye kızı haksız buluyorlar konu şöyle olsaydı
Evime ev arkadaşı aldım ama sonradan hem beni rahatsız edecek hemde sağlığımı etkileyecek şeyler oldu ama karşılıklı idare etmeye çalışıyorduk ama ev arkadaşımla ikimiz hemen hemen aynı anda evleneceğimiz için ev arkadaşım bana senin nişanlın buranın kirasını ödesin bizde yeni geçeceğimiz evi ödeyelim o sürede burada kalayım olur mu diye sordu kızlar sizce bende rahatsız olduğum şeyleri dile getirmeli miyim.
Çoğu kişi evet derdi yani şu konuda bu kızı haksız bulma sebepleri çoğu kirayı sadece bu kızın ödeyeceğini anlamadı çoğu da konudaki hastalık sebebi kedi olduğu için hassaslaştı ama çok saçma kira benden ev benden rahatsızlık benden kim bunu okeyler ya

Yorumları okurken aynı şeyi düşündüm konuda sırf kedi var diye kızı haksız buluyorlar konu şöyle olsaydı
Evime ev arkadaşı aldım ama sonradan hem beni rahatsız edecek hemde sağlığımı etkileyecek şeyler oldu ama karşılıklı idare etmeye çalışıyorduk ama ev arkadaşımla ikimiz hemen hemen aynı anda evleneceğimiz için ev arkadaşım bana senin nişanlın buranın kirasını ödesin bizde yeni geçeceğimiz evi ödeyelim o sürede burada kalayım olur mu diye sordu kızlar sizce bende rahatsız olduğum şeyleri dile getirmeli miyim.
Çoğu kişi evet derdi yani şu konuda bu kızı haksız bulma sebepleri çoğu kirayı sadece bu kızın ödeyeceğini anlamadı çoğu da konudaki hastalık sebebi kedi olduğu için hassaslaştı ama çok saçma kira benden ev benden rahatsızlık benden kim bunu okeyler ya
İşte ben böyle düşününce kendimi bir miktar bencil hissediyorum şu düşünce yapısından çıkmam gerekiyor sanırım

Bir miktar bencil olun zaten bu devirde bence
Dışarıya karşı olabilirim ama sevdiklerime karşı biraz fazla fedakarlık yapabiliyorum. Bilmiyorum artık bu konuyu biraz daha fazla takmayacagim sanırım. Sonuçta son kararı o verecek ama bir şekilde kedi evden gittiginde ben rahat edeceğim. Buna odaklanmak istiyorum çünkü evde asker gibi gezmekten her odaya giriş çıkışımda kıyafet değiştirmekten vs baya yoruldum

Dışarıya karşı olabilirim ama sevdiklerime karşı biraz fazla fedakarlık yapabiliyorum. Bilmiyorum artık bu konuyu biraz daha fazla takmayacagim sanırım. Sonuçta son kararı o verecek ama bir şekilde kedi evden gittiginde ben rahat edeceğim. Buna odaklanmak istiyorum çünkü evde asker gibi gezmekten her odaya giriş çıkışımda kıyafet değiştirmekten vs baya yoruldum
Ben size hak veriyorum umarım arkadaşınızla aranız bozulmadan sonuca kavuşursunuz

Son karari niye o veriyor? Fedakarligin sonu yapmasaydin oluyor bosuna fedakarlik yapmayin kimseye. Herkese ederi kadar deger verin. Aile uyeniz olsa anlarim ki o zaman bile kendi sagliginizi dusunun derim. Cok yanlis yapiyorsunuz.

Son karari niye o veriyor? Fedakarligin sonu yapmasaydin oluyor bosuna fedakarlik yapmayin kimseye. Herkese ederi kadar deger verin. Aile uyeniz olsa anlarim ki o zaman bile kendi sagliginizi dusunun derim. Cok yanlis yapiyorsunuz.
Son karardan kastım zaten ben ona teklifimi yaptım ister bak biz böyle kirayı ödeyelim ve kedi gitsin ya da kalanı sen bilirsin diye. Bu sebeple ya bizim dediğimizi yapıp kediyi yollayacak ya da kendisi de kediyle birlikte gidicek o yüzden karar onun dedim

Son karardan kastım zaten ben ona teklifimi yaptım ister bak biz böyle kirayı ödeyelim ve kedi gitsin ya da kalanı sen bilirsin diye. Bu sebeple ya bizim dediğimizi yapıp kediyi yollayacak ya da kendisi de kediyle birlikte gidicek o yüzden karar onun dedim
Anladim kendi derdimmis gibi dertlendim konuya gelip gidip yorum yapiyorum kusura bakmayin 😂

Çok zor gerçekten Allah düşmanımın başına vermesin. Ama ben evlenince burada oturacağım için evden çıkamam
Ozman arkadasiniza derdinizi tekrar izah edip nisanlisinin evine kediye gondermesini isteyin, arkadaşınız anlaşılan alerjinin ne demek olduğunu bilmiyor, ciddiye almıyor. Önce sağlık , bu kadar sık alerjenlere maruz kalmak doğru değil, daha ilerde evlenip hamile kalacaksınız ,bagisikliginizida şimdiden destekleyin

Anladim kendi derdimmis gibi dertlendim konuya gelip gidip yorum yapiyorum kusura bakmayin 😂
Ay estağfurullah olur mu öyle şey aksine ben teşekkür ederim bu kadar benimsediğiniz için 😄 Vallahi çok zor bir şey şu alerji Allah düşmanımın başına vermesin hem bir mantığı hem de çaresi

Ozman arkadasiniza derdinizi tekrar izah edip nisanlisinin evine kediye gondermesini isteyin, arkadaşınız anlaşılan alerjinin ne demek olduğunu bilmiyor, ciddiye almıyor. Önce sağlık , bu kadar sık alerjenlere maruz kalmak doğru değil, daha ilerde evlenip hamile kalacaksınız ,bagisikliginizida şimdiden destekleyin
Söyledim zaten hatta bu kira işleri karışınca nişanlım üzerinden söylemiş bulundum ama bana biraz kırıldı gibi geldi o yüzden zaten akıl danışmak istedim yanlış mı yaptım acaba diye. İsteğimi dillendirme şeklim nişanlımı araya koyduğum için biraz yanlış olmuş sanırım ama o an için bende çok sağlıklı düşünemedim galiba

Bekledi aslında ama beklediği gibi bir cevap alamadı o konuda da eli kolu bağlı kaldı anlıyorum onu da. Ama bir şekilde ikna etmesi gerekiyor diye düşünüyorum çünkü zaten günün sonunda kedi o evde onlarla yaşayacak benimle kalmayacak ki

Yahu kedinin nasıl bir sorumluluğu olabilir acaba? Beyefendi kediyi evinde asla istemiyor, sorumluluk alamam diye de kılıf uyduruyor. Demiştin dersiniz; evlendikten sonra kedi ile ilgili sorun yaşayacaklar, evde istemeyecek. Bakalım o zaman nasıl olacak.

Kedi sorumluluğu dediği şey kumunu temizlemek, mamasını suyunu koymak. Bu kadar. Bunu da ev arkadaşınız her gün gidip yapabilir. Amma abartmışlar durumu. En baştan o kedinin sizin evinize gelmemesi gerekiyordu, hadi geldi diyelim daha ilk atağınızda evden gitmesi gerekiyordu (sahibiyle ya da sahibi olmadan). Tamam hayvan, dilsiz, kendi derdini anlatamaz, ama bu demek değil ki bunun için sağlığınızdan olasınız. İş hayatınıza kadar yansıyan bir durum var ortada, kendiniz bu kadar ezdirmenize gerek yok bence.

Konu kedi köpek olunca bazıları konuyu bile okumadan beynini kenara çıkarıp yorum yazabiliyor. Çok itici bir tavır ya. Yapmayın artık şunu.

Ya kardeşim, sen gerçekten iyi misin kendinde misin? Bahsi geçen ev arkadaşının nişanlısı kim ki sizin adınıza böyle kira ödemeli saçma sapan şeyler teklif ediyor? Bir de utanmadan kedi gelmesin ama senin nişanlın kiranizi ödesin demiş. Bu çocukla bu kız yapamaz ben diyim, adamda iş yok ama neyse konu o kız değil. Gerçi ev arkadaşın da çok bir akli başında değil, yıllardır sizi hiç düşünmemiş, belli ki evde rahatı yerindeydi, kira da uygundur belki, hiç sesini bile çıkarmamış sizin hastalığınıza.

Size gelince de, hadi ev arkadaşınızın nişanlısı manyak, ev arkadaşınız da düşüncesiz ama siz de bir tuhafsiniz yani. Böyle saçma bir teklifi nisanliniza söylerken ben napiyorum ya bu çocuk niye boşuna para ödüyor diye hiç mi sorgulamadiniz 😅 yani ortada bir ayıp varsa bu çok ayıp. Gerekirse siz ödeyin de nisanliniza neden kendi evinizi ödetesiniz yani hiç anlamadım. Bana böyle teklif gelse kediyi de ev arkadaşını da diğer eve yollardım o yine kibarlık etmiş. Beyefendi çocukmuş bırakma sakın ama biraz da hızlandırılmış enayilik nedir eğitimi almanızı tavsiye ederim çift olarak 😂

Yahu kedinin nasıl bir sorumluluğu olabilir acaba? Beyefendi kediyi evinde asla istemiyor, sorumluluk alamam diye de kılıf uyduruyor. Demiştin dersiniz; evlendikten sonra kedi ile ilgili sorun yaşayacaklar, evde istemeyecek. Bakalım o zaman nasıl olacak.

Kedi sorumluluğu dediği şey kumunu temizlemek, mamasını suyunu koymak. Bu kadar. Bunu da ev arkadaşınız her gün gidip yapabilir. Amma abartmışlar durumu. En baştan o kedinin sizin evinize gelmemesi gerekiyordu, hadi geldi diyelim daha ilk atağınızda evden gitmesi gerekiyordu (sahibiyle ya da sahibi olmadan). Tamam hayvan, dilsiz, kendi derdini anlatamaz, ama bu demek değil ki bunun için sağlığınızdan olasınız. İş hayatınıza kadar yansıyan bir durum var ortada, kendiniz bu kadar ezdirmenize gerek yok bence.
Valla kedinin sorumluluğu kısmını bende anlamıyorum yıllardır birlikte yaşıyoruz kediyle bir gün olsun aman o benim kedim değil zaten diyip mamasını suyunu ne bileyim kumunu halletmeyi kendime yük görmedim. Dediğiniz gibi ağzı var dili yok acıksa kalkıp kendine mama koyacak halı yok. Onu da geçtim toplasan 5 dakikalık iş değil ki yük olsun. Ne bileyim onunda var herhalde kendince zor gelen kısımları.

Umarım evliliklerinde hiç öyle bir sıkıntıyla karşılaşmazlar ya da herhangi bir sorunla dediğim gibi ikisi de çok sevdiğim insanlar ama bu kadarcık hayvanın da herkese dert olmuş olması garip cidden

Kızlar selam. Benim şimdi aklımı kurcalayan bir konu var bunu size nasıl hayvan düşmanı olmadığımı belli ederek anlatırım bilmiyorum ama deneyeceğim.

Benim 5-6 yıllık çok güzel ilerleyen gerçekten birbirimize aile olduğumuz bir ev arkadaşım var ve ev arkadaşımın birde kedisi var ve yıllardır bu şekilde yaşıyoruz. Ama şöyle ufak bir sorunumuz var ki benim kediye alerjim var. İlk yıllarda bu durum çok sıkıntı yaratmadı benim için. Kediyi odama almıyordum -ki hala almıyorum- bu sebeple yatağıma girmediğinden çokta sıkıntı çekmiyordum.

Ancak yıllar içinde kimi insan alerjene maruz kaldıkça daha iyi olurken, benim alerjim git gide daha kötüleşmeye başladı bu zamana kadar bir kere bile kedi evden gitsin demedim. Ama her ay en az 2 kere sadece kediyle aynı evde yaşadığım için astım atağı geçirip hastanelik oluyorum sonrasında da bronşit oluyorum zaten :işsiz:

Hal böyle olunca nişanlım da bu süreçte artık kediyi evde istememeye başladı ama evin düzenine karışmak istemediğinden bu zamana kadar hiç bu konuyu arkadaşıma dile getirmedi hep benimle konuştu. Kediyle aynı evde yaşamak için bu çektiğim eziyetin gereksiz olduğunu ve bunu uygun bir dille anlatırsam anlaşılacağıni söyledi. Ama zaten ev arkadaşımda halı hazır da ne çektiğimi görüyor yani evin içinde sürekli öldürdüğümü, düzenli olarak hasta olduğumu vs. Ama bu zamana kadar hiç kediyi evden göndermekle ilgili bir teklifte bulunmadı bende o sebeple çok dillendirmedim.

Önümüzdeki sene içerisinde ikimizde evlenmeyi dusunuyoruz ve onun da nişanlısı bizimle aynı şehirde yaşıyor. Bizde evlilik masrafları çeyiz vs derken her iki çiftte çok fazla masraf yapıyoruz. Onlarda bana geçenlerde şöyle bir teklifte bulundu. Herkes ileride oturacağı evin kirasını ödese nişanlın bunu kabul eder mi dediler. Çünkü ev arkadaşımın erkek arkadaşı tek başına yaşıyor ve bu süreç onu zorluyor. Ama benim nişanlım ailesiyle yaşıyor. Neyse ben bu konuyu nişanlıma açtım. O da kirayı ödeyebileceğini onun için bu durumun sorun olmadığını söyledi ama buna karşılık o halde bende onlardan bir iyilik rica edicem kediyi en azından onların ileride oturacakları eve gönderelim sende biraz rahat et çünkü ben seni böyle görmek istemiyorum artık dedi. Konuyu ev arkadaşıma da olduğu gibi aktardım ama bu duruma üzüldü. Bana karşı herhangi bir tavır yapmadı ama nişanlıma tavırlı olduğu herhalinden belli. Bilemiyorum ben mi çok bencillik ettim acaba bu konu da siz ne düşünüyorsunuz :KK43:

Aile gibi olduğunuz birine neden açmadınız kötüleştiğinizi? Herşey normalmiş gibi davrandıysanız kız nerden bilebilir? Anlatırkende nişanlınızı öne sürmüşsünüz. Karşınızdakı kız sizin için sorun olmadığını ama nişanlınızın sorun çıkardığını düşündü büyük ihtimalle.

Konu kedi köpek olunca bazıları konuyu bile okumadan beynini kenara çıkarıp yorum yazabiliyor. Çok itici bir tavır ya. Yapmayın artık şunu.

Ya kardeşim, sen gerçekten iyi misin kendinde misin? Bahsi geçen ev arkadaşının nişanlısı kim ki sizin adınıza böyle kira ödemeli saçma sapan şeyler teklif ediyor? Bir de utanmadan kedi gelmesin ama senin nişanlın kiranizi ödesin demiş. Bu çocukla bu kız yapamaz ben diyim, adamda iş yok ama neyse konu o kız değil. Gerçi ev arkadaşın da çok bir akli başında değil, yıllardır sizi hiç düşünmemiş, belli ki evde rahatı yerindeydi, kira da uygundur belki, hiç sesini bile çıkarmamış sizin hastalığınıza.

Size gelince de, hadi ev arkadaşınızın nişanlısı manyak, ev arkadaşınız da düşüncesiz ama siz de bir tuhafsiniz yani. Böyle saçma bir teklifi nisanliniza söylerken ben napiyorum ya bu çocuk niye boşuna para ödüyor diye hiç mi sorgulamadiniz 😅 yani ortada bir ayıp varsa bu çok ayıp. Gerekirse siz ödeyin de nisanliniza neden kendi evinizi ödetesiniz yani hiç anlamadım. Bana böyle teklif gelse kediyi de ev arkadaşını da diğer eve yollardım o yine kibarlık etmiş. Beyefendi çocukmuş bırakma sakın ama biraz da hızlandırılmış enayilik nedir eğitimi almanızı tavsiye ederim çift olarak 😂
Gerçekten toplu olarak akıl tutulması yaşıyoruz sanırım. 😂 Ne bileyim kira olayı hiç üzerinde durmadigim bir konuydu açıkçası ne beni ne nişanlımı yipratacak bir miktar değildi. Tabii ki bizimde çok giderimiz var evlilik arifesindeyiz ama çok şükür gelirimiz her ikisini de karşılayacak düzeyde olduğundan herhalde çok takilmadik sıkıntıya girmediğimizden. Sıkıntıya girdiğimiz tek bir konu vardı o da söyleyince bir garip oldu

Aile gibi olduğunuz birine neden açmadınız kötüleştiğinizi? Herşey normalmiş gibi davrandıysanız kız nerden bilebilir? Anlatırkende nişanlınızı öne sürmüşsünüz. Karşınızdakı kız sizin için sorun olmadığını ama nişanlınızın sorun çıkardığını düşündü büyük ihtimalle.
Her şey normalmiş gibi istesem de davranamam ki onlar da farkında içinde olduğum durumun. Yeri geliyor onlar beni hastaneye kaldırıyor ben fenalaştığım zaman nasıl fark etmemiş olabilirler. Fark etmedilerse de çok garip olur gerçekten

Bir şey diyeyim mi? Bu kızın yıllardır sağlığını bozmuş arkadaşı. Sevgilisi evlendikten birkaç ay sonra istemediği söyleyecek, o ev arkadaşı da kediyi vermek için yer arayacak, ya da sokağa atacak. Klasik kocacı kadınlardan bence. Konu sahibi de yıllarca arkadaşına katlandığı ile kalacak. Ben arkadaşının gerçekten düşünceli birisi olduğunu düşünmüyorum, yoksa çoktan nişanlısının evine kedi ile geçmişti. Bu kız hastaneye giderken ayda 2 kez, o kız ne yaptı acaba? Düşünceli, hayvansever insan arkadaşına üzülür çare bulurdu, göstermelik seviyor bence.

X