Yanlış Düşünen Ben miyim?

Ama hem saglığınız hem paranız gidiyor.

Ama hem saglığınız hem paranız gidiyor.
Sağlığımın gitmesi beni yıpratıyor zaten yukardaki yorumlarda da konuşmuştuk biriyle tedirgin eder beni bu hastalık muhabbetleri Allah'ı var bu zamana kadar hiçbir doktor cigerinde kalıcı hasar bırakır demedi alerjik astıma çevirir haberin olsun dediler günün sonunda çevirdi de zaten. Alerjen uzaklaşınca normale donersin astım yasamazsin dediler ve gerçekten ayrı kaldığımız dönemlerde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum koşup zıplayıp hoplasam bile. Sonra işte mantıksız geliyor kendimi bu kadar nefessiz bırakma halim

Yorumları okurken aynı şeyi düşündüm konuda sırf kedi var diye kızı haksız buluyorlar konu şöyle olsaydı
Evime ev arkadaşı aldım ama sonradan hem beni rahatsız edecek hemde sağlığımı etkileyecek şeyler oldu ama karşılıklı idare etmeye çalışıyorduk ama ev arkadaşımla ikimiz hemen hemen aynı anda evleneceğimiz için ev arkadaşım bana senin nişanlın buranın kirasını ödesin bizde yeni geçeceğimiz evi ödeyelim o sürede burada kalayım olur mu diye sordu kızlar sizce bende rahatsız olduğum şeyleri dile getirmeli miyim.
Çoğu kişi evet derdi yani şu konuda bu kızı haksız bulma sebepleri çoğu kirayı sadece bu kızın ödeyeceğini anlamadı çoğu da konudaki hastalık sebebi kedi olduğu için hassaslaştı ama çok saçma kira benden ev benden rahatsızlık benden kim bunu okeyler ya

İşte ben böyle düşününce kendimi bir miktar bencil hissediyorum şu düşünce yapısından çıkmam gerekiyor sanırım

Bir miktar bencil olun zaten bu devirde bence
Dışarıya karşı olabilirim ama sevdiklerime karşı biraz fazla fedakarlık yapabiliyorum. Bilmiyorum artık bu konuyu biraz daha fazla takmayacagim sanırım. Sonuçta son kararı o verecek ama bir şekilde kedi evden gittiginde ben rahat edeceğim. Buna odaklanmak istiyorum çünkü evde asker gibi gezmekten her odaya giriş çıkışımda kıyafet değiştirmekten vs baya yoruldum

Ben size hak veriyorum umarım arkadaşınızla aranız bozulmadan sonuca kavuşursunuz

Son karari niye o veriyor? Fedakarligin sonu yapmasaydin oluyor bosuna fedakarlik yapmayin kimseye. Herkese ederi kadar deger verin. Aile uyeniz olsa anlarim ki o zaman bile kendi sagliginizi dusunun derim. Cok yanlis yapiyorsunuz.

Son karari niye o veriyor? Fedakarligin sonu yapmasaydin oluyor bosuna fedakarlik yapmayin kimseye. Herkese ederi kadar deger verin. Aile uyeniz olsa anlarim ki o zaman bile kendi sagliginizi dusunun derim. Cok yanlis yapiyorsunuz.
Son karardan kastım zaten ben ona teklifimi yaptım ister bak biz böyle kirayı ödeyelim ve kedi gitsin ya da kalanı sen bilirsin diye. Bu sebeple ya bizim dediğimizi yapıp kediyi yollayacak ya da kendisi de kediyle birlikte gidicek o yüzden karar onun dedim

Anladim kendi derdimmis gibi dertlendim konuya gelip gidip yorum yapiyorum kusura bakmayin

Çok zor gerçekten Allah düşmanımın başına vermesin. Ama ben evlenince burada oturacağım için evden çıkamam
Ozman arkadasiniza derdinizi tekrar izah edip nisanlisinin evine kediye gondermesini isteyin, arkadaşınız anlaşılan alerjinin ne demek olduğunu bilmiyor, ciddiye almıyor. Önce sağlık , bu kadar sık alerjenlere maruz kalmak doğru değil, daha ilerde evlenip hamile kalacaksınız ,bagisikliginizida şimdiden destekleyin

Anladim kendi derdimmis gibi dertlendim konuya gelip gidip yorum yapiyorum kusura bakmayin
Ay estağfurullah olur mu öyle şey aksine ben teşekkür ederim bu kadar benimsediğiniz için Vallahi çok zor bir şey şu alerji Allah düşmanımın başına vermesin hem bir mantığı hem de çaresi

Söyledim zaten hatta bu kira işleri karışınca nişanlım üzerinden söylemiş bulundum ama bana biraz kırıldı gibi geldi o yüzden zaten akıl danışmak istedim yanlış mı yaptım acaba diye. İsteğimi dillendirme şeklim nişanlımı araya koyduğum için biraz yanlış olmuş sanırım ama o an için bende çok sağlıklı düşünemedim galiba

Yahu kedinin nasıl bir sorumluluğu olabilir acaba? Beyefendi kediyi evinde asla istemiyor, sorumluluk alamam diye de kılıf uyduruyor. Demiştin dersiniz; evlendikten sonra kedi ile ilgili sorun yaşayacaklar, evde istemeyecek. Bakalım o zaman nasıl olacak.

Kedi sorumluluğu dediği şey kumunu temizlemek, mamasını suyunu koymak. Bu kadar. Bunu da ev arkadaşınız her gün gidip yapabilir. Amma abartmışlar durumu. En baştan o kedinin sizin evinize gelmemesi gerekiyordu, hadi geldi diyelim daha ilk atağınızda evden gitmesi gerekiyordu (sahibiyle ya da sahibi olmadan). Tamam hayvan, dilsiz, kendi derdini anlatamaz, ama bu demek değil ki bunun için sağlığınızdan olasınız. İş hayatınıza kadar yansıyan bir durum var ortada, kendiniz bu kadar ezdirmenize gerek yok bence.

Konu kedi köpek olunca bazıları konuyu bile okumadan beynini kenara çıkarıp yorum yazabiliyor. Çok itici bir tavır ya. Yapmayın artık şunu.

Ya kardeşim, sen gerçekten iyi misin kendinde misin? Bahsi geçen ev arkadaşının nişanlısı kim ki sizin adınıza böyle kira ödemeli saçma sapan şeyler teklif ediyor? Bir de utanmadan kedi gelmesin ama senin nişanlın kiranizi ödesin demiş. Bu çocukla bu kız yapamaz ben diyim, adamda iş yok ama neyse konu o kız değil. Gerçi ev arkadaşın da çok bir akli başında değil, yıllardır sizi hiç düşünmemiş, belli ki evde rahatı yerindeydi, kira da uygundur belki, hiç sesini bile çıkarmamış sizin hastalığınıza.

Size gelince de, hadi ev arkadaşınızın nişanlısı manyak, ev arkadaşınız da düşüncesiz ama siz de bir tuhafsiniz yani. Böyle saçma bir teklifi nisanliniza söylerken ben napiyorum ya bu çocuk niye boşuna para ödüyor diye hiç mi sorgulamadiniz yani ortada bir ayıp varsa bu çok ayıp. Gerekirse siz ödeyin de nisanliniza neden kendi evinizi ödetesiniz yani hiç anlamadım. Bana böyle teklif gelse kediyi de ev arkadaşını da diğer eve yollardım o yine kibarlık etmiş. Beyefendi çocukmuş bırakma sakın ama biraz da hızlandırılmış enayilik nedir eğitimi almanızı tavsiye ederim çift olarak

Valla kedinin sorumluluğu kısmını bende anlamıyorum yıllardır birlikte yaşıyoruz kediyle bir gün olsun aman o benim kedim değil zaten diyip mamasını suyunu ne bileyim kumunu halletmeyi kendime yük görmedim. Dediğiniz gibi ağzı var dili yok acıksa kalkıp kendine mama koyacak halı yok. Onu da geçtim toplasan 5 dakikalık iş değil ki yük olsun. Ne bileyim onunda var herhalde kendince zor gelen kısımları.

Umarım evliliklerinde hiç öyle bir sıkıntıyla karşılaşmazlar ya da herhangi bir sorunla dediğim gibi ikisi de çok sevdiğim insanlar ama bu kadarcık hayvanın da herkese dert olmuş olması garip cidden

Aile gibi olduğunuz birine neden açmadınız kötüleştiğinizi? Herşey normalmiş gibi davrandıysanız kız nerden bilebilir? Anlatırkende nişanlınızı öne sürmüşsünüz. Karşınızdakı kız sizin için sorun olmadığını ama nişanlınızın sorun çıkardığını düşündü büyük ihtimalle.

Gerçekten toplu olarak akıl tutulması yaşıyoruz sanırım. Ne bileyim kira olayı hiç üzerinde durmadigim bir konuydu açıkçası ne beni ne nişanlımı yipratacak bir miktar değildi. Tabii ki bizimde çok giderimiz var evlilik arifesindeyiz ama çok şükür gelirimiz her ikisini de karşılayacak düzeyde olduğundan herhalde çok takilmadik sıkıntıya girmediğimizden. Sıkıntıya girdiğimiz tek bir konu vardı o da söyleyince bir garip oldu

Her şey normalmiş gibi istesem de davranamam ki onlar da farkında içinde olduğum durumun. Yeri geliyor onlar beni hastaneye kaldırıyor ben fenalaştığım zaman nasıl fark etmemiş olabilirler. Fark etmedilerse de çok garip olur gerçekten

Bir şey diyeyim mi? Bu kızın yıllardır sağlığını bozmuş arkadaşı. Sevgilisi evlendikten birkaç ay sonra istemediği söyleyecek, o ev arkadaşı da kediyi vermek için yer arayacak, ya da sokağa atacak. Klasik kocacı kadınlardan bence. Konu sahibi de yıllarca arkadaşına katlandığı ile kalacak. Ben arkadaşının gerçekten düşünceli birisi olduğunu düşünmüyorum, yoksa çoktan nişanlısının evine kedi ile geçmişti. Bu kız hastaneye giderken ayda 2 kez, o kız ne yaptı acaba? Düşünceli, hayvansever insan arkadaşına üzülür çare bulurdu, göstermelik seviyor bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…