Yalnız kalmamak için evlenmek

yaptığınız genelleme tuhaf, sizin çevrenize özgü.
yurtdışındayım burda çalışıyorum, eşim türkiyede.
birbirimize haber verip istediğimiz her yere gidiyoruz. oturup her gün bilezik kv muhabbeti de yapmıyorz, işimize gücümüze bakıyoruz.
ikimiz de türkiyedeyken, operaya da giderdik baleye de sinemaya da. hiç de kendimizi eve kapatmadık.
ayrı ayrı arkadaşlarımızla da buluştuk.
yani senin anlayacağın o dar kafalı çevreden çıkman gerek.

Rabbim nasip et

ya çevreniz çok acayip, ya da siz abarttınız da abarttınız. Hayatımda kimseye bilezik görümce eş çocuk muhabbeti yapmadım arkadaşlarımdan. Bebeğimle ilgili soru olunca konuşuyorum mesela.
çeyizden kayınvalideden başka konusu olmayan bi ortamdaysanız ortam değiştirin. Evlilik doğru insanla yapılırsa müthiş bir şey, ama sevmezsen ve uyumsuzsan eminim zindan olur hayat. Çünkü gerçekten hayat arkadaşın oluyor eş. O yüzden doğru kişiyle aşk evliliği değilse hayır diyorum

Evlenmemek gibi bir seçeneğiniz var.anlıyorum herkes yaptığına göre bir bildikleri vardır, gerekli demek ki diyorsunuz ama şart değil tabi ki.

Kadro değişti ama siz eski kadroyu tanıyacak kadar eski değilsiniz katılım tarihinize bakınca ve ben nickinizi tanıyamayınca…
Valla ben de bekarların böyle düşünmesinden feci şekilde sıkıldım. Zaten gelmezler, anlatsam da anlamazlar sanrısı çok ilginç. Evlenmeden önce de bir hayatımız vardı kuzum, evlendik diye bildiklerimizi unutacak halimiz yok

Bu kadar b.k atıp evlenmeyin bir zahmet

İşte maaalesef Siirt Tillo’ya atanıp gelin 6 kişinin ortalamasını bi görün
Çevrenizde kafa dengi kimse yoksa oradan tayin olana kadar sabredeceksiniz, ya da yaz tatilinde tanıştığınız erkekleri değerlendireceksiniz. Sonuçta insanlar nasıl çeşit çeşitse ilişkiler ve evlilikler de öyle. Hangi adam size göre bunu tanımadan anlayamazsınız. Ne kadar kalacaksınız orda?

Şu doğu tarafları da o kadar gömülüyor ki hâlâ ülkemizde.ben de vandayım.evet düğünlerde çok geleneksel durumlar yaşanıyor ama ben denk gelmedim sürekli kaynana, görümce, çoluk çocuk anlatana.gayet her konudan konuşuluyor.kitaplardan, filmlerden, tiyatroları, mekanlardan.insanoğlu illa kendini birilerden üstün tutacak.hepimiz aynı ülkenin insanıyız işte.kaldı ki oralarda sadece yerliler yok konu sahibi ve benim gibi çalışmak okumak için gelen de tonla insan var.bir yerin küçük olması orayı ilkel yapmıyor.bunu anlayamıyoruz.dünyanın en gelişmiş ülkeleri en küçük ülkeleri.

Neden etrafinizda böyle tipler var anlamadim ben bekar arkadaslarimla evlilikle veya eş ailesi sorunları ilgili hicbir sey konusmam mesela sıkmamak için kendisi merak edip sorarsa bir seyi cevaplarım okadar aynı pencerede degiliz zaten neyi anlatayim kıza

Ayrica cocuk bahane degil belli bir yasa gelene kadar evet babalara birakilmiyor ki benim esim evlatlarina bakan ilgilenen beni hic kisitlamayan bir adam.. kisa sureli olabilir ama bebekliklerinde 2 evladimi da birakmadim gezmek icin emziriyorsun zaten 2 3 saatte bir veya biraz dha buyudugunde baba bakacaksa ek gidasini osunu busunu hazir etmen gerekiyor vs şuan biri 7 biri 2.5 yaşında bırakıp çıkabiliyorum tabiki rahatlıkla

Yalnizligi sadece bir erkek ile giderebileceginizi dusunmeniz de absurt nice evliler aynı evin icinde yalnızlar sadece suretleri var .. herkes evlenmek zorunda degil

Siz dogru kisiyi bulamamışsınız henüz gibi geliyor buradan

Bız de köken karadenizliyiz, bizde hiç boyle degil canım ya, babam tam bir manipülasyon ustasıdır, narsızm tavan, kimseye söz hakkı tanımaz, bu huylarından nefret ettiğim için tam zıddı bir evlilik yaptım. 2 3 gün bile tahammül edemiyorum bırlıkteyken:/

benim burda bahsettiğim yerliler değildi bu arada. benim bahsettiklerimin hepsi memur olarak buraya gelenler

Demem o ki her yerde her türden insan var bence.
bence de öyle valla. ama şöyle de bir sey var dışardan gelince memur vs olarak yerli halkla kaynaşmak bence doğuda daha zor. çünkü insanlar gelenek olarak tek tip ve mesela benim kültürüme ters. ama gittiğim güzellik merkezinde, markette vs ayak üstü de olsa muhabbet ettiğim güzel insanlar da var. sadece dısardan gelen biri olarak aynı samimiyet kurulamıyor. neden bilemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…