Yalan Söyleyerek Kazanmak mi Yoksa Dogru Söyleyerek Kaybetmeyi mi Göze Alirsiniz ??

Yalan Söyleyerek Kazanmak mi Yoksa Dogru Söyleyerek Kaybetmeyi mi Göze Alirsiniz ??

• asla yalan olmaz

OY: 8 61,5%
  • kazanmak uğruna yalana evet

OY: 1 7,7%
  • beyaz yalansa evet

OY: 4 30,8%

• Ankete Katılan
    13
E

EU1

Ziyaretçi
:bbo::bbo::bbo::bbo:
duruma göre degisir diye dusunuyorum

Her zaman doğruyu söyle;ki ne dediğini hatırlamak zounda kalmazsın..
demişer ama dediğin gibi duruma göre değişir altında iyi birşey varsa sonunda......a.s.

Kimseye zararı olmayacak toz pembe bir yalan karşımdakinin hayatını değiştirecekse varım.Bunun dışındaki konularda her zaman doğruyu söyleyerek kaybetmeye razıyım.Kendimden ödün veremem,kişiliğimi ayaklar altına alamam.:1no2: Doğruların arkasında olup,yüreklice doğrularını savunanlar bir gün gelecek gereken değeri göreceklerdir.O zamana kadar ''sözde kaybettiklerini'' kat be kat geri alacaklardır...

:bbo::bbo::bbo::bbo:
duruma göre degisir diye dusunuyorum

Aynennn katiliyorum....duruma bagli valla....:icecream:

Hangi birimizi simdiye kadar hic bi kere bile yalan söylemeden
islerimizden her hangi birini halletmisizki....

Her zmn demiyorum, yani gerektigi zmn...

Kücücük pembe bi yalan bile yani, bzn biseyleri kolaylastirabiliyor...jeyyar

bence durumun hassasiyetine bagli o an o kücük yalan beni kurtaracaksa neden olmasin

yalan aslında kötü ama insan bazende olsa beyaz yalan olabiliyor

Sevgilime yalan söylemem ama diğer durumlarda ne kadar sıkıştığıma bağlı olarak araya bir beyaz yalan sıkıştırabilirim sırnaşık şey

aslinda söylenmemesi gerekir ve sevmemde, ama böylelikle dogruyu gösterebileceksem olur.....yani sonunda bir hayir is varsa............yanlis anlamayin sakin..............::))

Beyaz yalana evet. Kimse zarar görmeyecekse tabi. Eğer ciddi bir konuda ve ileride ortaya çıkabilecek bir durum karşısında yalan söylemekse Allah korusun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar sözünü boşa dememişler.

doğru söyleyeni 9.köyden kovarlarmış ya 10. köyden sesleniyorum
hep doğruluğumdan kaybediyorum ya neysebenneyaptımki

eşime bende yalan soylemem soylememek daha mantıklı dıger kısıler onemlı degılde esıme yalan soylesem hergun aklıma gelır ona baktıkca o yalan

bence beyaz yalan yada siyah yalan yoktur..yalan yalandır..ve hiçbirşekilde yalanla kazanıldığını yada uzun vadede kazanıldığını duymadım..ne demişler yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış....

X