Yakn zamanda Nianlanacak ve Nianlanm kzlar, buyurun sohbete:)

canım ayakkabılar çok şirin.kötü değil bence
günlük kullanım içn ideal

dream janım bu ayakkabı ne içindi ben orayı kacırdım?
pınarcım hosgeldın gunaydın
psiqo haklsn canım cidden cok zor evt bende o aynalı kutulardan aldım metal sonra ben kullanıjam göz diktim yani kaydirigubbakcemile2

aaa dream günlük kullanımda mı annen beğenmedi bence hem rahat hem de gayet sade hoş duruyor janım

yeşilim bende sırf ondan alıom.gözüm kaldı.diom ona götüreyim sana kalır diolar:)hehe
fiyatı da biraz tuzlu
sora diom bikere alınıo bunlar al git yaw diom kararsız kaldım

bizde o metal kutuların bayanlar için teferruatlı olanından bana almışlardı bohçaya, bende nişanlıma alırken onun takımını aldım onu da ben kullanıcam:lepi: bence cok hoslar

kıslar annemin yorumunu acıklıyorum sıkı durun

35-40 yaşlarındaki bayanların giydiği ayakkabılar dan dedi mafoldumben

cok züüldüm yaa zaten ayağım 36numara doğru düzgün bişiy bulamıyorum keten pantolon cok giyorum rengide cok güzel oldu, ayağımda rahat etti fiyatıda güzeldi ne bilim annem böyle diyince sizinde yorumunuzu almak istedim kalkıpda özel günlerde düğünde dernekde giymicemki :çok üzgünüm:

kızlar ben geldim.hihoyyyt
okadar çok şey varki anlatacağım. pzrtsi salı bi türlü giremedim.:eek:klava: çok sinir oldum.
geçmişi okumaya çalıştım ama hepsini okuyamadım. yoksa akşama kadar yazamam size.
şimdi cmrtsi düğün vardı malumunuz. öğlen kuaföre gidip düz fön çektirdim. saçımda perma var. gören kıvırcık görüyodu.bu defa düz olsun dedim. e bide nişanım var bu cmrtsi. ikisindede öle yapılı bi saç istemedim.neyse akşam oldu.yani 6 da nişanlım geldi aldı beni.yengesine gittik. herkes ordaydı. dışardaki akrabalarda tabiki. hepsiyle tanıştım. el öpme faslı falan ben kıpkırmızı:kedi: utandığımı anladı kayınvalidem hemen yan odaya aldı bizi. yemek yedik. sora nişanlımın evine gittik tekrar.babayla halasının damadıda evdeydi. tabi böle bi konumda yeni yeni bir arada bulunuyoruzya. ben çok çekiniyorum. ve bide istemeye bi gün kalmış yani.neyse kızlar kuaförden geldi. hepimiz girdik odaya makyajlar yapıldı,elbiselerimizi giydik falan, hazırlandık çıktık.
ailecek aynı masaya oturduk.dansımızı yaptık. oyun oynadık. döktürdük yine kayınvalidemle karşılıklı. ve pasta zamanı. bjk marşıyla geldi pasta harikaydı. tüm aile bjkli olunca çok süper oldu.
devamı geliyo yerimseniben isteme vs anlatıcam.
işte düğünde giydiğim elbisem

cimg2937777.jpg
[/URL][/IMG]

düğünden sora yolu kestiler. hemde 4.kez. kız tarafı kesiyo yolu ve yüzsüzlüğün bukadarı yani. ve tabi kavga çıktı. kayınpederim çok sinirilidir. gelemez böle terbiyesizliğe. polisler geldi. kayınpederimi görünce durdular. abi söle kimse sorun alalım içeri dediler. kayınpederim onlar misafir,ellemeyin dedi. neyse orda herşey düzeldi. eve geldik,tam giyinmeye çıkıcaz. bağırışmalar duyuldu. gelinle damat kavga ediyomafoldumben görümcemle ikimiz dayanamadık ağladık. yazıkya mahvettiler çocuğu düğün boyunca.sömürdüler durdular.5dk hemen giyindik düğün evine gittik. ortam daha sakndi. konuşuyolardı. formaliteden barışıldı,eller öpüldü,gelin şerbeti içildi. gelinle damat evlerine doğru yola çıktı. bende eve geldiğmde saat 3 tü. vee ertesi gün isteme var. yine erken kalkıcam.mirmirmirmirmirmirmirmir

pazar sabahı saat 7 de ayaktaydık. 2 teyzem ve ananem bizde kaldı. 3. teyzemde 12 gibi geldi.2si börek yapmaya koyuldu.biri temizliği yaptı. bende ne yapacağımı blemeden dolandım durdum. sora ablam kadar sevdiğim,ailemin manevi kızımız oğlumuz dediği ablam geldi.onla profiterollleri yaptık. sarma ve lorlu kurabiyeler bigün önceden yapıldı. kuzenimin eşi de geldi. oda gelin yengesiydikaydirigubbakcemile3 saolsun çok ilglendi.saatler ilerledikçe heyecan çoğalıyordu. ve cuma akşamı ben hastlandım. heyecan yaptıkça karnım ağrıdı.:eek:klava: ne var sanki ağrımasan. neyse şerbetimizide hazırladık. sandığımı hazırladım.ama fotoları şuan yanımda değil. sadece sandığımı çekebildim. insan heyecandan herşeyi unutuyo ya. veee artık son dk lar. allahım bayılıcam heyecandan yerimde duramıyorum. kapı sesi. eyvah geldiler die zıpladımkaydirigubbakcemile3 baktım ilk grup geldi. teyzeleri ve beni isteyecek olan hacı dede:kedi: buyur ettik ve diğerlerinin gelmesini bekledik. 5 araba geldiler. arabanın biri geçti,öbürü geçti derken 1,2,3,4:bbo: heyecandan nefesim kesildi bian.sırnaşık şey
annemede ayrı bi buket çiçek yaptırmış. annem çok sevindi.el öpmeden sora hemen kahvelere geçildi. 50 fincan kahve yaptık.ki annem ve bikaç kişi içmedi kahve. gerisini siz düşünün kaç kişiydik. tam son tepsiyi aldım elime kadınlara vericem.hadi gel die beni çağırdılar. neoldu dedim. isteme başlıyo. bnm ne işim var dedim. kayınvalidem hadi gel gel dedi.anaaam:bbo: kalpten götürcek bunlar beni. kayınvalidemle yanyana oturduk erkeklerin oldğu odaya.vee isteme gerçekleşti. babam hayırlısı olsun dedi.el öpmeye başladık yine. sıra babama geldi. ağlıyo ya:gitme: off. zor tuttum kndmi. içeri kadınların yanına gittik. kayınvalidem,yengeler,anane falanda ağlıyo.tam kadınlar bitti koridora çıkıcam. off arkdşmla karşdmde ağlıyo. koyverdim bende bikaç damla. ama allahtan çbk toparladım. vee kahvelere kaldığım yerden devam ettim kaydirigubbakcemile3

sorasında ikramları dağıttık. ben kadınların çayını vermeden daha arkamdan sesleniyolar. erkeklerin çayı bitti. yaf durun hangi arada bitti dimi. hanginize yetişicemkaydirigubbakcemile3 hemen cam çaydanlığa çay ayarladık. gidip doldurdum. allahtan çaycı insanlar değiller. 2 den sora içmediler. ikramdan sora şerbetimide dağıttım. şerbet dağıtırken daha bi duygusaldı ortam ya:kedi: evet arkdşlar bu işin güsel telaşlı yanı. çok güseldi.dün gece olanlarıda anlattıktan sora olumsuzlukları anlatıp paylaşmak istiyorum sizlerle.

dün akşamüstü kardşme nişan için elbise bakmaya çıktık. ordanda pastaneye gidip sipariş vericez. nişanlım demezmi buraya kadar gelmişken bırakmam sizi yemeğe kalıyosunuz.:1shok: dedim olmaz,annemlere emrivaki yapamam. bellimi olur kızarlar falan die düşündüm. ama kime anlatıyosunki. tutturdu geliosunuz die. annem yemek hazırlıyo hadi dedi. annemi aradım, damadın yemeğe kalcanız dio bırakmıyo dedim.ee kalın neolcak dedi. rahatladım bi. pastaneye gittik,karar veremedik. 100 kişilik tepsiye 120 dedi. nişanlımın yengesi tanıyomuş. ben gider halledrim,sz resim vs ne istiyonus onu ayarlayın yeter dedi saolsun.bugün konuşacak gidip. pastaneden sora evlerine gittik. kapıda karşıladı hepsi. çok sıcak bi karşılamaydı. kusura bakmayın oğlunuza laf anlatamadım,böle bianda geldik,sizede telaş oldu dedim. olurmu hiç gelin neolck,artık yabancı değiliz çekinmeyin falan dediler. bi rahatladım. çünkü birden çıkıp gidiyoruz ya huzursuzdum. biraz oturduk konuştuk. bugün kıyafet almaya çıkıcaz.ondan söz ettik napalım die. sepet almış bana beğenirmiyim die bana soruyo getirdi. sen beğendiysen bende beğendim,rahat ol dedim.babayla falanda hep konuşrduk ama hep iş hakkındaydı ve çok ciddiydi. evde ortam daha farklı daha sıcaktı.ve buda beni çok mutlu etti. sora sofrayı hazırladık. yemek yedik. çok güsel sohbet ettik. yemekten sora pasta için resim bakmak üzre nişanlımın odasına geçtik. düğünde çekildiklerimizden birini koyduk ama resmin arkasında malum düğün oldğu için insanlar falan var. ve nişanlım bilg.prog mezunu olaraktan arka resmi değiştirdi. ne koydu ?? tabiki bjk amblemini koyduk ve bizde bjk marşı istiyoruz:sm_cool: sorasında eve döndük.

bol ve neşeli sohbetler kızlar .şimdilik bi hazırlığım yok ama burdan ayrılamk istemiyorum . şööle bi bakım diyom ıı ıhh olmuyo.. hani son durum listesi vardı onu güncelleyecemisiniz.. nişanlı sözlü bütüm şekerlere sevgiler. . allahım noolur darısı başıma:Saruboceq:

asıl 3gündür beynimi yiyen beni üzen şey şu arkdşlar. bizim bi ev sahibimiz var. bide onun eltisi var. 2sininde kızı var ve yanlarında oturuyo. (evleri ayrı 4nünde ama) neyse şimdi pazar günü benim isteme törenim vardı.nişan kalabalık olacağından dolayı evde istemeden sora gelenlerle içelim dedik. ve nişanlımın tarafı sadece aile büyükleriyle geldi. çocukları getirmedi. gelecek olanlarıda arayıp söyledi, gelmeyin die uygun bi dille.bizim ev sahibi sorunlu bi insandır. çağırmasak yapmadığı kalmaz. fesatın tekidir. sarma sarıldığı gün eltimde gelsin demiş. annnemde ananemde gelmesin,çağırmıcam onu demişler. kızım istemiyo onları,knd düğünlerinde neler yaptılar kızıma,çok üzüldü görmek istemiyo demişler. ama olmaz öle şey,küser şimdi gelsin demiş tutturmuş. annemler olmaz dedikçe o olur demiş.keşke diyorum bende yanınızda olsaydım yada beni çağırsaydınız. ben odadayken sölüyo bunları. biliyo çünkü ben varken çağıramıcak. sarma sarıldı gitti bunlar. bizbize kaldık. evlerimiz bitişik. öhö desen duyuluyo. duvarın bi tarafında biz bi tarafında onlar oturuyo yani.açtım ağzımı adam knd yeğenini bile arayıp gelme diyo,bizde komşular bile geliyo bize sormadan bu ne yüzsüzlüktür be die bağırdımda bağırdım.tabi arkasından hüngür hüngür ağladım. ama ne oldu duya duya buları geldiler akşam. girişte oturdular kalabalık oldğu için içeri kadınların yanına giremediler.ananemle teyzemde girişte oturdu. ve bütün gece ananemi ve teyzemi takmadan dedikodu yapmış durmuşlar. hıh şuna bak,hıh buna bak. bunun(manevi kız dedimya ondanbahsediyo) yaptğı işi bnm kızımda yapardı die herşeye burun kıvırmışlar. çekemedikleri noktada şu
knd damadı ve gelini köyden gelme ve bnm nişanlımın ailesi çok modern insanlar.
kndme yenge die kuzenimin eşini seçtim onun kızını seçmedim die bi kıskançlık krizine girdiler.(sen kimsinki ben sizi seçicem yaa)
bu manevi kız dediğm ablam yardım eeti knd kızı etmedi die kıskandı.
bide ogün o ablamın ev aldğını öğrendi,bianda rengi attı,çok bozuldu. knd çocukları çok savurgan,böle tutumlu değiller die kıskandı.
yani geçen hafta sürekli bizle uğraştılar durdular. ev sahibimiz olmakla bzimde sahibimiz olduklarını sanıyolar.çok üzdüler benisenağlama

nisanyağmurum hayırlı olsun canom sözün...a.s.Allah tamamına erdrisin inşallah...:Saruboceq:sen takma kafana bu tür insanları...böyleleri her zaman vardır ve olmaya devam edecektir...:eek:klava:bu gibilerini kapsama alanıma almam ben hiç bir zaman...yüreğin kimi yanında istiyorsa onu çağır tatlım...gerisini boşver...:icecream:kim ne derse desin...onlar sinir olsunlar...:dilcikar:kimse için sinirini de bozma bu mutlu gününde...:eek:lmaz:

kızlar mutluluktan uçtuğunuz haberlere konu açtım nişan fotolarını ekledim...

Son düzenleme:
selam kızlar.
nisanyağmuru canım çok hoş olmuşsun
şembem tatlım sende öyle
allah tamamını erdirsin. bir ömür boyu mutluluklar

X