Yabancı eşimin ailesine akşam menüsü önerisi

Mantar çorbası ile başlıcam canım
Et olarak ya karnıyarık ya da bi arkadaşın enfes köfteli tarifim var dedi ikisinden birini düşünüyorum
Turplu kaleli bi salata
Bi de meze lazım ne yapsam tatlı var daha karbonhidrat bulamadım

Üçgen puf börekler en basiti, marketten alır içine peyniri kaşarı koyarsın miss.. İlle de işini zorlaştıracaksan pastırmalı paçanga böreği derim nam nam :KK22:
Tatlı olarak da ıslak kek, üstüne de dondurma üüüfff :dondurma:

Kızlar menü
Başlangıç mantar çorbası
Arasıcak paçanga
Ana yemek karnıyarık, bulgur pilavı salçasız olan Mardin usulü
Meze peynirli fesleğenli domates- salatalık hem de salata niyetine
Tatlı da tirileçe

Çorba olarak domates çorbası öneririm.
Ana yemek: Karnı yarık olabilir tabii. Ama çok sevdiğim görüntü ve lezzet olarak da çok güzel köfteli bir yemek önerebilirim. Tarifini isterseniz atarım.
Yanına tel şehriyeli pilav ve patates püresi
Meze olarak: kuskus salatası, mevsim salatası ve sarımsaklı, kaşarlı ekmek öneririm.
O bahsettiğiniz köfteli yemeği bana da atar mısınız misafirlerim gelecek her türlü güzel yemek tarifine açığım :)

Eklentiler

• 1813444C-6310-4C40-B52B-6E67314F150C.png
    1813444C-6310-4C40-B52B-6E67314F150C.png
    584,2 KB · Görüntüleme: 31
  • D72249E3-8E49-4A22-9413-A12A1E625E56.jpeg
    D72249E3-8E49-4A22-9413-A12A1E625E56.jpeg
    91 KB · Görüntüleme: 30
Tarifteki miktarlardan bu şekilde 6 porsiyon mu çıkıyor ? Ona göre ikiye katlayacağım tarifi de kişi sayım 12-13 olacak.

Bu mesaja bir türlü cevap yazamadım ama lütfen bana o köfteli yemek tarifini atabilir misiniz? Ben de yavaş yavaş domatese karar verdim sanki ya
Kremali yaparım yoksa mantar mu yapsam daha Ferah başlangıç olur
Sanırım ben de geç kaldım dönüş yapmak için. Ama menünüzü gördüm çok güzel bir liste olmuş. Şimdiden keyifli bir akşam diliyorum.

Eklentiler

• B82A29B9-6C1D-4019-BC74-0F59AB200868.png
    B82A29B9-6C1D-4019-BC74-0F59AB200868.png
    584,2 KB · Görüntüleme: 29
  • 91D686B7-C777-4C4D-A504-25F0709FB7E4.jpeg
    91D686B7-C777-4C4D-A504-25F0709FB7E4.jpeg
    91 KB · Görüntüleme: 29
Kızlar ingilterede yaşıyorum eşim yabancı, ailesi akşam yemeğine gelecek ne hazırlasam Türk mutfağına uygun? Karnıyarık düşünüyorum ana yemek ama başlangıç ne yapsam? meze, çorba vs bilemedim. Ya da hangi ana yemeği seçsem? Teşekkürler şimdiden 🩵
Açıkçası Türk mutfağı seviyorlar mı onu bir öğrenmeye çalışın. Bizim yemekler yağlı, salçalı, baharatlı ağır kalıyor Avrupa insanına.
Otellerde görüyorum çok sade yiyorlar, biz baklava alıp imam bayıldı ile yiyoruz resmen onlara göre 😀

yenGEnC yenGEnC konuya hakımdır bence, eminim güzel fikirler verir
benim sevgilim buyuk bir kaza gecirmis tad alma duyusu koku alma duyusu falan epey zarar görmüş. carsambalari pazar var o yuzden sali dolapta ne kaldiysa bitsin diye tencereye atiyorum kabak patlican biber mantar havuc ispanak fasulye..ne varsa istisnasiz. ustune de domates. kendi suyuyla kendi buharinda psiiyor. igrenc bir sey oluyor. onu bile hemen yiyip bitiriyor 😂
o yüzden cok kasmiyorum yemek isinde.
dolma var mıdır bilemem bu mevsimde ingilterede ama varsa zeytinyagli dolma yapabilir.
kabak kozleyip sarimsak yoğurtla alinazik yapabilir. ustune et tavuk biseyler.
kizarmis ince dilimlenmis patlicanin icine kofte koyup kurdan batirip islim kebabi yapabilir.
pide bulursa alta pide uste et üste yogurt ve kizgin yag ile iskender kebap yapabilir
..

Canım pilavın yerine ne koysam ki? Geçen geldiklerinde yaptım pilav. Acaba yanına paçanga mı yapsam çok basit olur o da ya
Paçanga basit olmaz bence çok güzel bi ara sıcak ama yemek karbonhidratı değilde ortaya aperatif olarak yapmayı seviyorum ben.
Ciğerli soğanlı pirinç pilavı yapabilrsn

O bahsettiğiniz köfteli yemeği bana da atar mısınız misafirlerim gelecek her türlü güzel yemek tarifine açığım :)
Arkadasim maalesef henüz mesaj gelmedi ben de beklemedeyim bu çarşambaya kadar menüyü netleyip alışverişe çıkıcam cumaya davetim var
Ben de merak ettim o köfteyi

Açıkçası Türk mutfağı seviyorlar mı onu bir öğrenmeye çalışın. Bizim yemekler yağlı, salçalı, baharatlı ağır kalıyor Avrupa insanına.
Otellerde görüyorum çok sade yiyorlar, biz baklava alıp imam bayıldı ile yiyoruz resmen onlara göre 😀

Bu 5. Oluyor canım davet edişim her gelmelerinde acı baharat demeden yiyorlar çok seviyorlar özellikle kayınvalidem evine götürüyor kap getiriyor gelirken çok tatlı🤣🤣🤣🤣

Paçanga basit olmaz bence çok güzel bi ara sıcak ama yemek karbonhidratı değilde ortaya aperatif olarak yapmayı seviyorum ben.
Ciğerli soğanlı pirinç pilavı yapabilrsn
Pirinç yapmak istemiyorum kuzum ya Mardin usulü bulgur pilavı yapicam salçasız et sulu tereyağlı

Sanırım ben de geç kaldım dönüş yapmak için. Ama menünüzü gördüm çok güzel bir liste olmuş. Şimdiden keyifli bir akşam diliyorum.
Ay ben de mesajı görmeden henüz atmadı yazdım kusura bakma canımmm😍😍 teşekkür ederim gerçekten çok hoş gözüküyor

benim sevgilim buyuk bir kaza gecirmis tad alma duyusu koku alma duyusu falan epey zarar görmüş. carsambalari pazar var o yuzden sali dolapta ne kaldiysa bitsin diye tencereye atiyorum kabak patlican biber mantar havuc ispanak fasulye..ne varsa istisnasiz. ustune de domates. kendi suyuyla kendi buharinda psiiyor. igrenc bir sey oluyor. onu bile hemen yiyip bitiriyor 😂
o yüzden cok kasmiyorum yemek isinde.
dolma var mıdır bilemem bu mevsimde ingilterede ama varsa zeytinyagli dolma yapabilir.
kabak kozleyip sarimsak yoğurtla alinazik yapabilir. ustune et tavuk biseyler.
kizarmis ince dilimlenmis patlicanin icine kofte koyup kurdan batirip islim kebabi yapabilir.
pide bulursa alta pide uste et üste yogurt ve kizgin yag ile iskender kebap yapabilir
..
Keşke nerede o küçük folmakık biberler 😍😍 Türkiye’den getirdiğim kuru dolmalıklar var kız yoksa o köfteli yemeğin yanına 🍆 kuru dolma yapayım pirinç bulgur karışık

X