Yabancı eşimin ailesine akşam menüsü önerisi

smmhh

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
477
316
27
Kızlar ingilterede yaşıyorum eşim yabancı, ailesi akşam yemeğine gelecek ne hazırlasam Türk mutfağına uygun? Karnıyarık düşünüyorum ana yemek ama başlangıç ne yapsam? meze, çorba vs bilemedim. Ya da hangi ana yemeği seçsem? Teşekkürler şimdiden 🩵

Onların pek yemek kültürleri olmadığı için bencede en mantiklisi türk mutfağı derim :KK9: Ben misafirlerime en çok tavuklu çökerme kebabı yapıyorum yada başamel soslu tavuk bu ikisi çok kolay ve strese sokmuyor insanı. Birde ortaya bol bol meze ve salata yaparım genelde :KK70:

Kızlar ingilterede yaşıyorum eşim yabancı, ailesi akşam yemeğine gelecek ne hazırlasam Türk mutfağına uygun? Karnıyarık düşünüyorum ana yemek ama başlangıç ne yapsam? meze, çorba vs bilemedim. Ya da hangi ana yemeği seçsem? Teşekkürler şimdiden 🩵
Çorba olarak domates çorbası öneririm.
Ana yemek: Karnı yarık olabilir tabii. Ama çok sevdiğim görüntü ve lezzet olarak da çok güzel köfteli bir yemek önerebilirim. Tarifini isterseniz atarım.
Yanına tel şehriyeli pilav ve patates püresi
Meze olarak: kuskus salatası, mevsim salatası ve sarımsaklı, kaşarlı ekmek öneririm.

Güzel bir çorba👌🏼 domates olabilir
Porsiyon olarak daha doyurucu olduğu için özel günlerde bazen tavuklu sultan kebabı yapıyorum patates püresi eşliğinde 👌🏼
Karnıyarık da güzel fikir ama.
Haydari olabilir, havuç tarator olabilir

Onların pek yemek kültürleri olmadığı için bencede en mantiklisi türk mutfağı derim :KK9: Ben misafirlerime en çok tavuklu çökerme kebabı yapıyorum yada başamel soslu tavuk bu ikisi çok kolay ve strese sokmuyor insanı. Birde ortaya bol bol meze ve salata yaparım genelde :KK70:
Evet onlar da seviyorlar Türk mutfağını hatta sakatat yaptım bayıldılar gömlek yağı kaplı ciğer yapmıştım bu 5. Filan geldikleri olacak her gelmelerinde farklı bi şeyler yapmak istiyorum ki hepsini denesinler. Çökertme yapmıştım canım ama meze önerin var mı kışa uygun?

Evet onlar da seviyorlar Türk mutfağını hatta sakatat yaptım bayıldılar gömlek yağı kaplı ciğer yapmıştım bu 5. Filan geldikleri olacak her gelmelerinde farklı bi şeyler yapmak istiyorum ki hepsini denesinler. Çökertme yapmıştım canım ama meze önerin var mı kışa uygun?
Oooo siz bayağı beceriklisiniz, onlarda yemek kültürü yok ki tabi bayıla bayıla yerler Türk yemeklerini 😄. Benim önerim mantı olacak ama yanına ne olur bilmiyorum.

Çorba olarak domates çorbası öneririm.
Ana yemek: Karnı yarık olabilir tabii. Ama çok sevdiğim görüntü ve lezzet olarak da çok güzel köfteli bir yemek önerebilirim. Tarifini isterseniz atarım.
Yanına tel şehriyeli pilav ve patates püresi
Meze olarak: kuskus salatası, mevsim salatası ve sarımsaklı, kaşarlı ekmek öneririm.

Bu mesaja bir türlü cevap yazamadım ama lütfen bana o köfteli yemek tarifini atabilir misiniz? Ben de yavaş yavaş domatese karar verdim sanki ya
Kremali yaparım yoksa mantar mu yapsam daha Ferah başlangıç olur

Oooo siz bayağı beceriklisiniz, onlarda yemek kültürü yok ki tabi bayıla bayıla yerler Türk yemeklerini 😄. Benim önerim mantı olacak ama yanına ne olur bilmiyorum.
🤣 valla elimden geleni yapıyorum diyelim bazı fail olanlar oldu ama olsun geneli çok çok güzel oldu sevildi hep ben pilav beceremiyorum bi 🤣🤣🤣

Güzel bir çorba👌🏼 domates olabilir
Porsiyon olarak daha doyurucu olduğu için özel günlerde bazen tavuklu sultan kebabı yapıyorum patates püresi eşliğinde 👌🏼
Karnıyarık da güzel fikir ama.
Haydari olabilir, havuç tarator olabilir
Haydari ile taratoru artık ezberlediler onlara giderken bile bana tarator getir diyorlar 🤣🤣
Belki girit ezme yaparım diyorum ama yanına koyacak şeyler aklıma gelmiyor

Yok yav karnıyarık ile börek olur mu :KK43:
Mantar çorbası ile başlıcam canım
Et olarak ya karnıyarık ya da bi arkadaşın enfes köfteli tarifim var dedi ikisinden birini düşünüyorum
Turplu kaleli bi salata
Bi de meze lazım ne yapsam tatlı var daha karbonhidrat bulamadım

🤣 valla elimden geleni yapıyorum diyelim bazı fail olanlar oldu ama olsun geneli çok çok güzel oldu sevildi hep ben pilav beceremiyorum bi 🤣🤣🤣
Olsun, benim gözümde sakatatı güzel bir şekilde pişiren biri usta aşçıdır. Ellerinize sağlık😃

Öncelikle eşinizden damak zevklerini öğrenin. Bazıları et yemiyor veya belirli diyet uyguluyor (önemsiyorlar böyle şeyleri)

Közde kaşarlı güzel bi domates çorbası - meze olarak cacık/ patlıcanlı bi meze ve havuç tarator - pirinç pilavı ile yanında karnı yarık- fırında balık - hünkar beğendi (çatal bıçakla yenilecek şeyler yapardım yani kanat veya tavuk yapmazdım) - güzel rokalı cevizli narlı bi salata
Tatlı olarak revani olabilir yada daha hafif sütlü bi tatlı.

X