Wir lernen deutsch / Almanca

Fit sen git konuş :) ek: o konusur zaten sen bir bakmissin konusuyorsun. Ben de ilk komusuma gitmeye baslamistim. Bir de nerde ögretmenlik yapiyorsun ? Okullarda secmeli ders olarak veriliyor sanirim ? ???
Yaaa sorun da komşunun çok konuşması aslında yakalayamıyorum kadını:/
Stuttgart ın İsviçre-Avusturya sınırına yakın bir yerdeyim ben. Seçmeli ders evet

Relax olamam ama gözümü karartırım
Hangi Almana Almanca öğrendiğimi söylesem, tepkiler hep “çok zoooor” şeklinde:/
Börek açmasını bilmem ama yazın kayınvalidemden öğreneyim bari:) madem öyle yol alınıyor:)
Çok sağol tavsiyelerin için

Ben de sürekli bir seyler götürüyordum. En son bana sürekli bir seyler getirmene gerek yok dedi. Kapiyi da acmadi. Önce telden aradim kek yaptim getirecem diye. Yasli kadin baya. Hep kizima hediye yapiyor. Para veriyor bir sürü sey. Bana da cicek verdi baya. Bakimlarini da yapiyor arada. Icimden geliyordu. Istemiyorum dedi kadin. Oysa baslarda baya seviniyordu.

Er hat sein Studium erfolgreich beendet und arbeitet heute als Fotograf. Er ist sehr zufrieden, weil er nicht mehr so früh aufstehen muss und auch mal richtig Urlaub machen kann: Eğitimini başarıyla tamamladı ve şimdi bir fotoğrafçı olarak çalışıyor. O çok memnun, çünkü; daha fazla çok erken kalkmak zorunda değil ve doğrudan tatile gidebilir.

lingen ne güzel şeyler buluyosun yaa..

Kızlar buraya bakamıyorum o kadar çok işim var ki.. yine de geceleri almanca bi şeyler okumaya çalışıyorum, bi app buldum çok eğlenceli asla dil öğrenmekle alakalı değil yalnız
Würdest du lieber? yazsanız çıkar sanırım.. hem kelime öğreniyorum hem cümle kuruluşunu görüyorum, size bi örnek olsunn

cünkü artik cok erken kalkmak zorunda degil ve (sonunda) güzel (iyi) bir tatile de gidebilir.

Elisya nasilsin ? ben dergi okuyacam biraz. önerdigin App sinava yönelik de yardimci olur mu sence ? gel git`lerde aklim tekra girsem mi sinava diye

İyiyim toprak sen nasılsın?
Bilmiyorum almanca için yardımcı olur bence ama sınavda daha teknik terimler kullanılıyor.. çok daha ciddi yazılar okumak lazım, onlar da benim ilgimi hiç çekmiyor ya.. birsürü bilmediğim kelime, sıkıcı bi konu filan.. aslında benim de sınava tekrar giresim var da şu an ona çalışmaya hiç vaktim yok maalesef.. bence sınava gir, ama sınav stresine girme.. stresle birlikte insana almancadan tamamen nefret geliyor, ben geçen sene sınava çalışıyordum bu zamanlar hiç de bi şey öğrenmiyordum aslında.. sınava yönelik sistemli garip şeyler ezberleyip duruyordum.. şu an işi eğlenceye dönüştürdüm çok daha iyi gidiyor gerçekten.. teli almanca kullanıyorum, tamamen alman haberlerini okuyorum, bazen google'a zitate yazıp oradaki cümleleri çeviriyorum, beğendiklerimi telefonuma kaydediyorum filan.. instagramda twitterda alman hesaplarını takip ediyorum.. öyle yanii.. ayrıca alman bi arkadaş bulman çok iyi olur.. benim kurstan bi arkadaşım benden çok az gitti kursa ben kaç kur gittim ama onun kadar konuşamıyorum, neden? Çünkü kadın sürekli kindergartendaki diğer velilerle gezdi tozdu bir sürü organizasyona katıldı, evine davet etti, alışverişe gitti filan.. benimse biri benimle konuşacak diye ödüm koptu hep..

Ben senin yaptiklarini zaten yapiyordum hep :) gecen defa sinava hazirlanmadan girdim. Gecen sene de o girdigim testdaf i kullandim. Sinava girmedim yani. Yillar oldu sinava gireli. Ben de IQ baya geriledi. Hep evde otur cocuk bak. Algilarim kapandi sanki bu süre icinde. Tekrar basvuru göndersem üni ye bu defa B2 göndermek istemiyorum... Ama hala bir icraat yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…