Wir lernen deutsch / Almanca

Benimde Almanya’ya yerlesme durumum var. geldigim zaman direk Almanca kursuna gidecegim. Devlet ve ozel kurslar arasinda cok fark oldugunu dusunuyor musunuz? Siz hem sizin hem de cevrenizdekilerin tecrubelerine gore nereleri onerirsiniz ozellikle Bon icin. Tesekkur ederim simdiden:)

Vhs (Volkshochschule) den ben memnundum. Özele de gittim. Vhs ( halkkurslari) en iyisiydi bana göre.

Birde kurslarin ozel de dahil olmak uzere fiyatlari yaklasik ne kadar?benim 0 almancam var yani hic yok:) kursta beginnerdan baslayacagim, nasil anlayacagim dersleri cok zorlayici oluyor mu? Heyecanli ayni zamanda cok gerilmis hissediyorum kendimi

B2 seviyesine gelmek icin yaklasik kac ay gidilmesi gerekiyor. Kac yildir Almanya’da yasiyorsun?
Kursun ne zaman baslayacagina ne kadar bekledigine ve senin seviyene bagli. Ben 4 ayda geldim ki temelim vardi biraz.Ama bekleme süresi uzunsa ve sinifin seviye uyumsuzsa bütün keyifin kaciyor. 5-6 senedir burdayim. Istedigim seviyede hic degilim. Ama gelince iyi yönetirsen uyum süresini hemen ögrenirsin.

Gayet kisa bir zamanda seviyeye ilerlemissin. Benim almancam hic yok. Girecegim ilk derslerde
Cok zorlanacagimi duusnuyorum. Nasil iletisim kurucam. Ingilizce biliyor mu ogrrtmenler

Birde kurslarin ozel de dahil olmak uzere fiyatlari yaklasik ne kadar?benim 0 almancam var yani hic yok:) kursta beginnerdan baslayacagim, nasil anlayacagim dersleri cok zorlayici oluyor mu? Heyecanli ayni zamanda cok gerilmis hissediyorum kendimi

Kurslar pahali maalesef. Güncel fiyatlarini bilmiyorum ne yazik ki.

Gayet kisa bir zamanda seviyeye ilerlemissin. Benim almancam hic yok. Girecegim ilk derslerde
Cok zorlanacagimi duusnuyorum. Nasil iletisim kurucam. Ingilizce biliyor mu ogrrtmenler

Canim ingilizce bilmeyen var mi diye sormalisin :) üstelik dil ögretmenlerinin hepsi en az 3 dili iyi konusuyor. Anlasirsin merak etme

Ne guzell :)

Bende de bir kuzu var:) Almanya’ya yerlestigimizde krese gonderecegim. Kres kayiti icin bir tarih araliklari var mi Almanlarin

Hayir. Sadece siraya girmen lazim. Yasi 3 'ü geckinse ve calisiyorsan siranin size gelmesi kolaylasir. Ama burda her eyalette farkli isliyor bu tür isler. Yine de bir arastir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…