Wir lernen deutsch / Almanca

Çoktan yaz tatilini almış olan insanlar gibi bikere hayatın kontrolünü ele al(mak)
Tam çeviri bu canım
Etwas im Griff haben: kontrol altında olmak olarak kullanılır daha çok
Mesela:
Was fehlt für den Geburtstagsfeier?
Keine Sorge, alles im Griff
Derler.... bizim işyerinde en çok kullanılan kalıplardan biri:))

Ben de anlamini böyle biliyordum ama elisya sözlükten bakmistir diye düsünmüstüm. :KK33:

Çoktan yaz tatilini almış olan insanlar gibi bikere hayatın kontrolünü ele al(mak)
Tam çeviri bu canım
Etwas im Griff haben: kontrol altında olmak olarak kullanılır daha çok
Mesela:
Was fehlt für den Geburtstagsfeier?
Keine Sorge, alles im Griff
Derler.... bizim işyerinde en çok kullanılan kalıplardan biri:))

Evet kesinlikle anlam olarak hatali yazmisim ceviriyi.

etwas im Griff haben
Bir şeyinpüf noktasını bilmek

Einmal das Leben so im Griff haben wie Leute, die jetzt schon ihren Sommerurlaub gebucht haben.

Bunu biri tweet olarak atmış ama anlayamadım :KK70:

Bu arada almanca rüya gördüm, biri bana "Kann ich die Steckdose benutzen" diyordu :KK70:
Steckdose dedi mi emin değilim, sabah baya bi düşündüm çünkü priz neydi diye :KK70: Prizi kullanmak istiyordu, daha çok almanca rüya görsem iyi olacak :KK70:
Elisya hoşgeldin:KK54:
Rüyanda bile görüyorsan çok iyi walla:KK200::KK200:

Kızlar “onun annesi size bir mektup göndermiş olmalı” derken
“Seinen Mutter musste einen Brief schienken” mi deriz, nasıl deriz?

Ist es zu früh ,um jetzt schon an die Sommerferienplanung für den Nachwuchs zu denken? die Antwort ist ein klares Nein. Denn in und um Stuttgart herum gibt es im Sommer, aber auch anderen Ferien zahlreiche Angebote. Für viele ist im März Anmeldestart.

Simdi(simdiden) cocuklar icin yaz tatili plani yapmayi düsünmek icin cok mu erken ? Cevap cok acik (kesin) bir Hayir. Zira Stuttgart ve cevresinde yazin ve diger tatil günleri güzel ( genis capli) Firsatlar (sunumlar,teklifler ) var. Cogu icin Mart kayit baslagicidir.

Kids Week
...ist der Name Ostern-Ferienprogramms des Fördervereins Kinderfreundliches Stuttgart e.V. Auf Kids von sechs bis zwölf Jahren warten Führungen am Flughafen ,im Staatstheater, ein Theaterworkshop , Judoku-Training und vieles mehr. Die Angebote sind kostenfrei.

Cocuklar Haftasi

... cocuk dostu (olan) Destekleme Derneginin (stutgart e.V) Paskalya Bayram Programinin adi. Havaalaninda 6-12 Yas arasi cocucklari sehir tiyatrosunda bir tiyatroworkshop'u, yudocu- calismalari ve cok daha fazlasi bekliyor. Bu firsatlar(teklifler-sunumlar9 ücretsizdir.

X