Wir lernen deutsch / Almanca

tamam, sen de başında mısın? ilk üniteye başlıyorum o zaman
aynen sonra wörterheftten gideriz ünite ünite
toprakkahvebob seviyeni bilmiyorum ama aynı kitabı yapmak istersen tarafına ulaştırabilirim bilesin

Grammer kitabi mi ? Artik hic grammere calismiyorum. Seviyemi bilmiyorum ben de. Ama B2-C1 diyelim. Konusma kesinlikle c1 degil ama olsun

Ek : eksigim cok fazla. Kelime B2 den de ögrenmem gereken cok sey var. Aslinda dile calisirken dört koldan calismak lazim. Yani A2 den de bakmam gereken kelimeler vs var tabi. Ara verince de dagiliyorum.

Yok ben biraz ilerlemiştim ama tekrar etmem gerek,baştan başlarım tekrar. O kadar az vaktim var ki sana yetişirim inşallah

Eigentlich, möchte ich nicht Schlafmütze sein..(aslında uykucu biri olmak istemiyorum..demek istedim:/
hoşgeldin bu arada lingen
Hoş bulduk canım.. arada uğramaya çalışıyorum ama ancak bi kelime yazacak kadar:) yazdıklarınızı okudum ne güzel çalışıyorsunuz kıskandım valla bu arada nicht değil kein olmasi lazım... ich möchte keine Schlafmütze sein...

Aslında çok da çalışamıyorum ben lingen,bebeğim sağolsun. Daha sık gel sen de

Evet,bi saniye bile yerinde durmayan kudur kudur bi bebişim var
Aslında pek bişeye baktığım söylenemez:/
Darısı başına olsun bebişin bu arada

sağol canım, Allah isteyene versin inşallah

ben hala kitaba başlayamadım ama bugün kesin başlıycam
hatta şimdi açıyım hemen

sağol canım, Allah isteyene versin inşallah

ben hala kitaba başlayamadım ama bugün kesin başlıycam
hatta şimdi açıyım hemen
Ben 13 ün kelime tekrarlarını yapmaya başladım dün ama çok az bakabildim. Benim ehliyet sınavını vermem lazım aynı zamanda,ona da yeni başladım ve çok az zamanım var. Onu bi versem dünyalar benim olacak
Sonra seni gelir gelir dürterim burdan,çalışalım diye

Kızlar selam:)
wien ist nämlich eine wunderschöne Stadt..burdaki namlich in anlamını biliyor musunuz? sözlük namely, yani dite çeviriyor, cümle içinde de bir anlamı yokmuş gibi:/

decemBer naber? ben 13 ün kelimelerini tekrar ettim ama çoğunu unutmuşum..yani ben kitabı çalışırken kelimeleri çıkartıp deftere yazıyordum ama ezberlemeyince gitmiş tabi..en iyisi hikaye okumak sanırım bu kelime ezber için

canım ya bilgisayardan baka baka yapmaya çok üşendim bi yerden sonra.
kursa giderken bu tarz kitapları çözmekten bıkmıştım sanırım, şimdi farkediyorum
dediğin gibi bir sürü bilimeyen kelime çıkıyor dımdızlak kalıyorum
oturup elimdeki gramer kitaplarından birine başlamayı düşünüyorum

Bastırsaydın keşke..ben bastırdım wörterheft i yoksa bilgisayardan sıkar insanı..bilinmeyen kelime çok gerçekten:/ üstelik ben anlıyorum ama kendim cümle kuramıyorum. 10 kere tekrar tekrar çalışsam yine de zor gibi geliyor
Sen ne için öğreniyorsun decembetr? Var mı bi hedefin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…