Wir lernen deutsch / Almanca

Bastırsaydın keşke..ben bastırdım wörterheft i yoksa bilgisayardan sıkar insanı..bilinmeyen kelime çok gerçekten:/ üstelik ben anlıyorum ama kendim cümle kuramıyorum. 10 kere tekrar tekrar çalışsam yine de zor gibi geliyor:KK43:
Sen ne için öğreniyorsun decembetr? Var mı bi hedefin?

sırf wörterbuch değil, diğer kitap da bende dijital halde ya. sıkıldım bi süre sonra
bu hafta bastırabilirim aslında, bi bakayım :KK64:

hedefim aslında oralarda iş bulmak. b2 seviyesinde konuşabilir hale gelmek istiyorum o yüzden
biraz da hobi gibi diyeyim. çünkü çok büyük bir adım atamadım iş bulma konusunda
ama burda kursa gittim yazın. b1 i bitirdim. o kadar :KK70:

sırf wörterbuch değil, diğer kitap da bende dijital halde ya. sıkıldım bi süre sonra
bu hafta bastırabilirim aslında, bi bakayım :KK64:

hedefim aslında oralarda iş bulmak. b2 seviyesinde konuşabilir hale gelmek istiyorum o yüzden
biraz da hobi gibi diyeyim. çünkü çok büyük bir adım atamadım iş bulma konusunda
ama burda kursa gittim yazın. b1 i bitirdim. o kadar :KK70:
İnşallah dilediğin gibi olur:dua:
Bu dil işi çok ciddi motivasyon ve çalışma istiyor:bicak:

Kızlar selam:)
wien ist nämlich eine wunderschöne Stadt..burdaki namlich in anlamını biliyor musunuz? sözlük namely, yani dite çeviriyor, cümle içinde de bir anlamı yokmuş gibi:/
canım nämlich zira anlamı taşır, Zira Wien harika bir şehirdir diyor burda ama bu cümlenin bir başı olması lazım...
Mesela;
Ich muss sofort was trinken, ich hab nämlich starke Durst...
Hemen biseyler içmeliyim, zira çok susadım..
Genelde birinci cümlede söylenenin nedenini açıklar

canım nämlich zira anlamı taşır, Zira Wien harika bir şehirdir diyor burda ama bu cümlenin bir başı olması lazım...
Mesela;
Ich muss sofort was trinken, ich hab nämlich starke Durst...
Hemen biseyler içmeliyim, zira çok susadım..
Genelde birinci cümlede söylenenin nedenini açıklar
Cümlenin başı vardı evet lingen lingen
Çok teşekkür ederim:KK200:

TopraKahveBob TopraKahveBob toprak nerdesin? motivasyonun nerde:)
decemBer decemBer sen nerdesin? senin motivasyonun nerde:)
Elisya Elisya ya sen:)
ben boncuğumun kucağımda değilse ya paçamda ya yakamda olduğu deli dolu günlerdeyim:/ bir de ehliyet sınavı hazırlık sürecinde:hasta:
ama bugün tekrar bismillah diyorum:dua:

TopraKahveBob TopraKahveBob toprak nerdesin? motivasyonun nerde:)
decemBer decemBer sen nerdesin? senin motivasyonun nerde:)
Elisya Elisya ya sen:)
ben boncuğumun kucağımda değilse ya paçamda ya yakamda olduğu deli dolu günlerdeyim:/ bir de ehliyet sınavı hazırlık sürecinde:hasta:
ama bugün tekrar bismillah diyorum:dua:

Selam ben burdayım aslında beni etiketleyin gelirim ben :KK70: almancayı unutmak istemem tabii ki.. Ich habe mich sehr bemüht zu lernen..
Aber jetzt bin ich unglaublich müde.. jetzt schlafe ich aber morgen werde ich hier wieder kommen.. gute Nacht!

Das Schweigegeld: sus payı
Ich habe erfahren dass er meinem Mann 10000 Euro Schweigegeld bezahlt hat...
O adamin kocama 10000 Euro sus payi ödedigini ögrendim...

überlegen:consider:düşünmek
ich muss mir das noch einmal in Ruhe überlegen...bunu tekrar sakin kafayla düşünmek zorundayım..olarak çevirdim ama:/

X