Wir lernen deutsch / Almanca

Evlendim ve almanyaya geldim bu yüzden öğrenmem gerekiyor kursa gitmeme daha çok zaman var evde boş durmak yerine öğrenmek istiyorum uygulamalarla çalışıyorum ama yetersiz gibi geliyor

Burda çogumuz öyle zaten. Hangi seviyedesin ? Destek olalim birbirimize çalisalim ögrenelim

TopraKahveBob TopraKahveBob çok iyi yapmışsın ödevlerle filan baya geliştirirsin almancanı da bize de yardım edrrsin :KK70:

Uzun zamandir calisamiyorum hic. Unutumusum hatta ögrendiklerimi. Gecen der Hand dedim eşim cok güldü. "Profesör le nasil konusacaksin sen ? Üniversiteyi pisman etme "dedi :KK70: o da kurtuldu evde sıkılıyorum deyip duruyordum. :-)

TopraKahveBob TopraKahveBob şimdiden çalışmaya başla unuttum sanıyosun ama hatırlanıyor tekrar baktığında, ne zaman başlıyor dersler ekimde mi, baya vaktin var bence

Evet Ekim 'de. Sinavim var üc hafta sonra ehliyet. Napacam bilmiyorum ona hic calismadim. :KK43: :'( aslinda ruh halimde bir tuhaf. Söyle kafa dinlemeye cok ihriyacim var. Senin ne zaman sinavin ?

TopraKahveBob TopraKahveBob canim bu konuyla ilgili seni sonra rahatsız edecem sorularım var çünkü ama dünden beri misafirim var yazamıyorum ilk fırsatta yazcam

Ok canim. :*

TopraKahveBob TopraKahveBob hangi seviyede olduğumu bile bilmiyorum :)
İndirdiğim uygulamalarla bayağı ilerledim
Kelime bilgim biraz zayıf sanırım okuduklarımı anlayabiliyorum çoğu zaman uzun cümleler olmazsa ama konuşurken kötüyüm :KK43:

Ben o uygulamari bilmiyorum. Konusmayi en cok dinleme yapmak gelistiriyor. Bir de lingen dw 'den calismis. Ordan grammer ögrenebilirsiniz. A2 den baslayin seviyenizden kolay gelirse B1-B2-C1 diye takip edersiniz

Ok canim. :*

Ben o uygulamari bilmiyorum. Konusmayi en cok dinleme yapmak gelistiriyor. Bir de lingen dw 'den calismis. Ordan grammer ögrenebilirsiniz. A2 den baslayin seviyenizden kolay gelirse B1-B2-C1 diye takip edersiniz
Lingen dw dediğiniz nedir ?
Siz günde ne kadar çalıştınız yani ben çok çalışmak istiyorum ama verim alamazmışım gibi geliyor ne kadar sürede hangi seviyeye gelebildiniz

Screenshot_20170809-092829.png

Buraya kadar geldim bununla

Evet Ekim 'de. Sinavim var üc hafta sonra ehliyet. Napacam bilmiyorum ona hic calismadim. :KK43: :'( aslinda ruh halimde bir tuhaf. Söyle kafa dinlemeye cok ihriyacim var. Senin ne zaman sinavin ?

Bilmiyorum ki, ben tr'deyim artık yüksek lisansa koydoldum burda ve iş arıyorum şu an.. fırsat buldukça sınava çalışır gibi çalışıyorum yine, hazır hissedince denerim yeniden sınavı şimdi boşa para vermiym :KK70: almanyadan henüz tam olarak vazgeçmiş değilim ama :KK70: o kadar doyç kastık :p

Yaa ben ne kadar geç kalmışım :KK43:
Bana da yardım eder misiniz öğrenmeye çalışıyorum ama konuşmadan olmuyor gibi
Keşke konu başında görseydim belki daha eğlenceli olurdu öğrenmem :KK43:
Daha kolay öğrenmem için bir yol var mı sizce hiç anlamasam da tv nin bi faydası olur mu
Sizce yöntem olarak nasıl öğrenmeliyim yardım edin lütfen fikir verin

Ben de kursa gittim sınavlarımı yaptım ve şimdide unutmamak için evde devam ediyorum.hergun 5 kelime ezberliyorum onları cümle içinde kullanıyorum,tv izliyorum ve özellikle internetten almanca altyazılı programlara bakıyorum.
Ayrıca bir kelime defterim var ve her öğrendiğimi oraya yaıyorum.:KK25::KK25:

Bilmiyorum ki, ben tr'deyim artık yüksek lisansa koydoldum burda ve iş arıyorum şu an.. fırsat buldukça sınava çalışır gibi çalışıyorum yine, hazır hissedince denerim yeniden sınavı şimdi boşa para vermiym :KK70: almanyadan henüz tam olarak vazgeçmiş değilim ama :KK70: o kadar doyç kastık :p

Tabi vaz gecme doyç kasmak :KK70: güzelmis:KK70:

Ben de kursa gittim sınavlarımı yaptım ve şimdide unutmamak için evde devam ediyorum.hergun 5 kelime ezberliyorum onları cümle içinde kullanıyorum,tv izliyorum ve özellikle internetten almanca altyazılı programlara bakıyorum.
Ayrıca bir kelime defterim var ve her öğrendiğimi oraya yaıyorum.:KK25::KK25:

Kelimelerini bizimle de paylasir misin ? :)

Lingen dw dediğiniz nedir ?
Siz günde ne kadar çalıştınız yani ben çok çalışmak istiyorum ama verim alamazmışım gibi geliyor ne kadar sürede hangi seviyeye gelebildiniz

Ben tembel yapida bir insanim.Benim calisma düzenim de defterim de hic yok. Okuldan beri yok(cok kötü bir aliskanlik ,özellille yas ilerledikce daha iyi anlasiliyor önemi)
Bunun icin B2 seviyesine gelince tek tük roman okumaya basladim. Anlamlarina bakmadan okuyup geciyorum. Tv izledim. Youtube tan cizgi film cok izledim. Sinava girmeden önce iki tane deneme sinavi vardi internette onu cözdüm. Bir de sosyal medyada begendigim sayfalar almanca hep. Görümcem vs ile hic türkce yazismiyorum. Türkce yaziyordu bana önceleri israrla , almanca cevap verdim. Hic calismak istemedigim dönem tv yi acik birakip uyuyordum. Gece de hörbuch yaziyordum youtube ta hangisi denk gelirse dinliyordum. Hala yaptigim bir sey var merak ettigim bir seyi almanca aratiyorum internette. Anlamazsam türkce tekrar aratip okuyorum. Bir de sosyal medyada paylasimlarin yorumlarini okuyorum. :KK70:

Verfehlt: başarısız hatalı
Entfern: uzak uzaklık
Ereigniss: olay hadise
verängstiggt: korkmuş
Jäger: avcı
beobachten: gözetlemek izlemek
Schwarm: sürü
tauben: sağır
knabbern: kemirmek
Büschen: çalılık
verhext: uğursuz

Ich habe diese Wörter vom Trickfilm gesehen und auswendig gelernt :KK49: