Wir lernen deutsch / Almanca

Ben tembel yapida bir insanim.Benim calisma düzenim de defterim de hic yok. Okuldan beri yok(cok kötü bir aliskanlik ,özellille yas ilerledikce daha iyi anlasiliyor önemi)
Bunun icin B2 seviyesine gelince tek tük roman okumaya basladim. Anlamlarina bakmadan okuyup geciyorum. Tv izledim. Youtube tan cizgi film cok izledim. Sinava girmeden önce iki tane deneme sinavi vardi internette onu cözdüm. Bir de sosyal medyada begendigim sayfalar almanca hep. Görümcem vs ile hic türkce yazismiyorum. Türkce yaziyordu bana önceleri israrla , almanca cevap verdim. Hic calismak istemedigim dönem tv yi acik birakip uyuyordum. Gece de hörbuch yaziyordum youtube ta hangisi denk gelirse dinliyordum. Hala yaptigim bir sey var merak ettigim bir seyi almanca aratiyorum internette. Anlamazsam türkce tekrar aratip okuyorum. Bir de sosyal medyada paylasimlarin yorumlarini okuyorum. :KK70:
Farklı bi çalışma şekli :)
Teşekkür ederim etkilidir eminim öyle deniycm :)

Ben de kursa gittim sınavlarımı yaptım ve şimdide unutmamak için evde devam ediyorum.hergun 5 kelime ezberliyorum onları cümle içinde kullanıyorum,tv izliyorum ve özellikle internetten almanca altyazılı programlara bakıyorum.
Ayrıca bir kelime defterim var ve her öğrendiğimi oraya yaıyorum.:KK25::KK25:
Peki konuşmadan oluyor mu öğrenebiliyor musun
Benim konuşmak için kimsem yok bi eşim var onla da konuşalım diyoruz bi bakmışız yine türkçeye dönmüşüz farkında olmadan :KK43:

Peki konuşmadan oluyor mu öğrenebiliyor musun
Benim konuşmak için kimsem yok bi eşim var onla da konuşalım diyoruz bi bakmışız yine türkçeye dönmüşüz farkında olmadan :KK43:

Biz de eşimle başlıyoruz sonra tamamen Türkçe :KK70::KK70: İnanırmısın sınavı geçmek için ayna önünde kaç kere konuştum:KK70:işe yaradımı yaradı bence :super:
Şuan pek konuşamasamda dinlemeleri bol bol yapyorum.Sen hangi seviyedesin?

Biz de eşimle başlıyoruz sonra tamamen Türkçe :KK70::KK70: İnanırmısın sınavı geçmek için ayna önünde kaç kere konuştum:KK70:işe yaradımı yaradı bence :super:
Şuan pek konuşamasamda dinlemeleri bol bol yapyorum.Sen hangi seviyedesin?
Hangi seviyede olduğumu bilmiyorum kendimi ölçersem A2-B1 arası bişey diye düşünüyorum ama yine de çok eksiğim var bazen umudu kesiyorum hiç öğrenemiycm diye :KK43:
Ama hemen de çalışmak istiyorum çok hızlı öğrenmek istiyorum var mı böyle bişey :KK70:

Benim izlediğim bir kanal var youtube den alt yazılı ordan takip ediyorum ve bilmediğim kelimeleri çıkarıyorum.Tekrar başa dönüp bir daha izliyorum vs.Böylelikle daha iyi anlıyorum.

Umarım yardımcı olur sanada.Ben faydasını gördüm.Burada hiç arkadaşım komşum yok tek başıma birşeyler yapmaya çalışıyorum.:spor:

Benim izlediğim bir kanal var youtube den alt yazılı ordan takip ediyorum ve bilmediğim kelimeleri çıkarıyorum.Tekrar başa dönüp bir daha izliyorum vs.Böylelikle daha iyi anlıyorum.

Umarım yardımcı olur sanada.Ben faydasını gördüm.Burada hiç arkadaşım komşum yok tek başıma birşeyler yapmaya çalışıyorum.:spor:

Çok teşekkür ederim :)

Hallo liebe Damen:)
Ich suche eine Freundin für Deutsch schreiben,reden.
Ich habe b1 geschafft. Und ich lebe in Deutschland. Aber ich habe keine Freundin. Ich wohne mit meinem Mann..aber :) er möchte nicht Deutsch reden...

Können Sie bitte mir jemanden schreiben? :) Danke Gute Frauen:)

Hallo Atyeb;
Wie geht's dir?Ich habe auch keine Freundin in Deutschland und finde sehr langweilig.Wir sind Deutsch sprechen aber nicht so viel.Nach einer Stunde sprechen wir nocheinmal Türkisch:KK70:
Ich arbeite nicht,deswegen kann ich nicht Deutsch flüssüg sprechen.:kızgın:

Hallo Atyeb;
Wie geht's dir?Ich habe auch keine Freundin in Deutschland und finde sehr langweilig.Wir sind Deutsch sprechen aber nicht so viel.Nach einer Stunde sprechen wir nocheinmal Türkisch:KK70:
Ich arbeite nicht,deswegen kann ich nicht Deutsch flüssüg sprechen.:kızgın:

:-) Ja ich denke auch
Aber du schreibst gut?
Und du hast geschrieben "Wie geht's dir?"
:) Mir geht's gut. Und dir?
Ich bin auch arbeitslos. :)
Wann bist du hier gekommen ?

Ich beherrsche Deutsch im Schriftlich auch im Grammatik aber kann nicht gut sprechen( o da nasıl oluyorsa artık ben de anlamıyorum:KK70::KK70:)Ich schreibe auch gute Briefe.
Ich bin nach Deutschland am September gekommen und in die VHS gegangen.Das war sehr langweilig unda langsam.:işsiz:
Seit wann lebst du in hier?

Ach so
Ich auch :)
Ich war auch nicht gute sprechen. Dann ich habe viele gesprochen
Ich bin jetzt flüssig elhamdulillah

Aber ich bin Mensch und ich lebe seit einem Jahr ich Deutschland. Das ist egal

Und ich bin August gekommen :)

Hallo freunde..lebt ihr alle beide in deutschland? İch binn in deutschland geboren aber lebe seid jahren in Turkei..ich wünsche euch beiden viel glück..

Hallo aysesahra aysesahra ja bin ich in Deutschland.Wegen der Heirat bin ich hier gekommen.Mein Mann ist auch in Deutschland geboren.Danke schön für deinen netten Glückwunsch.Ich vermisse sehr meine Heimat und Eltern.
Lebst du unbefristet in der Türkei?:KK25:

X