Wir lernen deutsch / Almanca

Kızlar ben bu Almancayı nasıl öğrenicem aklım gidecek gibi oluyor
kaç aydır aşırı olmasa da bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama tık demiyor
acaba çalışma şeklim falan mı yanlış gramer kitabından gidiyorum yazarak çalışıyorum ama aklımda kalmıyor bu her şeyin çekimlenmesi beni öldürdü. sıfat bile çekimlenir mi ya deliricem
Stajda boşken almanca çalışıyorum şimdi 3 hafta yoğun şekilde çalışma fırsatım olacak, bu süreci nasıl değerlendirebilirim sizden yardım istiyorum

Kendi kendine biraz zorlanabilirsin öğrenmekte..
En rahat kelime ezberleyebilirsin bence..

Kendi kendine biraz zorlanabilirsin öğrenmekte..
En rahat kelime ezberleyebilirsin bence..

Aslında lisede 4 sene almanca gördüm fakat üstüne gitmediğim için çok yüzeysel kaldı. Simdi kendim yapmaya calisiyorum ama dediginiz gibi çok zorlanıyorum. Şuanda kursa gidecek vaktim de yok açıkçası. Boş zamanımda var olan bilgim çöpe gitmesin diye bir de o kadar almanca gördün hicbir sey bilmiyorsun cümlelerinden biktigim için giriştim ramazandan beri ama olmuyor....

Hangi seviyedesiniz?

Almanca kitap al roman gibi mesela. okurken anlamadığın kelimeleri bi kalemle üstüne anlamını yaz öyle öğrenebilirsin diye dusunuyorum. Benim ingilizcem zayıftı okulda ama şarki dinlerken sözlerini türkçeye cevirdim veya kitap okurken öyle ogrendim. Grammar kitabındaki gibi kimse almanca konuşmuyor zaten.

Haklısınız, okuldayken ingilizce için biz de öyle bir yol izliyorduk ama almancam kitap okuma seviyesinde degil diye yönelmemiştim kitap işine

B1 seviyesinde kisa textler olukuyun. B1 almanca ders kitabi alabilirsiniz. B1 bitince kitap okumaya baslayin.
Grammer de hangi konuda zorlaniyorsunuz?

Grammer kısmında çekimlemelerde çok zorlanıyorum akkusativ / dativ artikeli ayrı sıfatı ayrı çekimleyip nesneyi düzgün düşünmek beni çok yoruyor...

Hoş geldin
Du kannst mit uns teilen wenn du etwas neues lernst.
Wir sind zu faul geworden

Du kannst uns MITTEILEN

Danke schön vielen dank
Ich lerne Deutsch seit Oktober und habe meine Prüfungen gemacht.Jetzt warte ich auf meine Ergebnisse.
Ich hoffe auf,dass ich die Prüfungen bestehen kann.Übrigends bin ich nicht hinreichend über Deutsch,weil ich keine Freunde habe.Deswegen kann ich nicht gut sprechen aber ich freue mich darüber,dass ich diese Thema gefunden habe.
Wenn ich falsch schreibe bitte korrigieren sie mich
Ich wünsche euch einen guten Abend...

Ich glaub du kannst schon die Prüfungen bestehen denn du echt gut schreibst. Ich würde deine Sätze korigieren wenn ich sicher wäre aber das macht lingen besser.

Aber ich kann trotzdem sagen dass ich noch nicht solchen Satz gehört habe sowie dies 'ich hoffe AUF dass ' (bu cümlem bile sıkıntili :/ )
Ich sag immer 'ich hoffe dass...'

Bir de ich freue mich 'li cümle var ya , orda ben ya
'Ich freue mich dass ich dieses thema gefunden habe' derim ( oder diese Seite)

ya da

Jetzt habe ich euch gefunden deutsch zu schreiben und ich freue mich so sehr darüber. ' derim.

Ki bunlardan da emin degilim. Hep auf ile über i karistiriyorum bir de bu konuda. Ama hem dass hem darüber birlikte kulagima tuhaf geldi

Siz de beni düzeltin kizlat

Ich hoffe auf dass varmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…