Wir lernen deutsch / Almanca

Ich möchte fragen,ob ich eine Internet-Adresse geben kann.Es ist verboten?Jeden Tag sehe ich kurz Programme mit Untertitel.Vielleicht möchten die andere Leute sehen?Youtube?

Ben de bugün şunu öğrendim:

Was hast du heute vor? Bugün planın ne ne yapıyorsun? Sokaktaki röportajdan duydum.
Guck amol (Schwäbisch) : Guck mal oder schau mal

Yeni birşeyler öğrenmek çok güzel.

Ben de bugün şunu öğrendim:

Was hast du heute vor? Bugün planın ne ne yapıyorsun? Sokaktaki röportajdan duydum.
Guck amol (Schwäbisch) : Guck mal oder schau mal

Yeni birşeyler öğrenmek çok güzel.

Bir de Guda Morga var

"Was hast du vor?" Olarak duydum evet. Bir durum icinde "peki sen ne düsünüyorsun bir planin var mi ?" gibi anlaminda ben algiliyorum o cümleyi. Ne güzel tv falan izliyorsun . Ben hic vakit bulamiyorum.

zulassen - bir yere , bir seye kabul etmek.

Ich wurde zugelassen :) lingen Elisya

Yaa ben ne kadar geç kalmışım
Bana da yardım eder misiniz öğrenmeye çalışıyorum ama konuşmadan olmuyor gibi
Keşke konu başında görseydim belki daha eğlenceli olurdu öğrenmem
Daha kolay öğrenmem için bir yol var mı sizce hiç anlamasam da tv nin bi faydası olur mu
Sizce yöntem olarak nasıl öğrenmeliyim yardım edin lütfen fikir verin

Süper canım, hayırlı olsun almanca olarak mı oluyacaksın ingilizce mi, başarılar şimdiden

ayyy çok sevindim kizzzzz
Hayırlı olsun almanca mi türkçe mi peki nasıl karar aldın

Teskkürler kizlar. Son gün yolladim basvuru. Belgelerim elimde ne varsa gönderdim. Testdaf b2 sertifika. Diplomami da Anerkennen yaptirmadim. Bölümü de dur bakim ne var dedim. Baktim sayisal olmayanlara basvuru yaptim o an . Bugün de mail aldim bazi ögrencilere kurs sarti oluyor benim testdaf belgemi kabul etmisler. Gerek kalmadi yani yeniden sinava girmeye. Bilsem gecen sene basvururdum simdi kres ve maddi destek imkanlarina bakiyorum. Bir hafta icinde bu bolume basliyacagimi bildirmem lazim. Son gun gonderince esim disinda kimseye bahsetmedim totem yaptim yani. Umarim hersey iyi olur. Karar veririseniz bahar dönemi basvurulari var. Ben bildigim kadar yardimci olurum size. Lingen cocuklu annelere bafög destek veriyor ama detaylarini bilmiyorum

Nicin ögrendiginizde önemli. Dinleme yapmak cok ise yariyor. Anlamasanizda acin tv yi. Çok sık duydugunuz kelimeler aklinizda kalacak. Sonra onlarin anlamlarina bakin. Böyle böyle yapacaksiniz. Ben bir sinava kendim calisip girdim. En iyi puan dinleme anlamadan geldi. Cunku evde tv hep acikti o aralar

Evlendim ve almanyaya geldim bu yüzden öğrenmem gerekiyor kursa gitmeme daha çok zaman var evde boş durmak yerine öğrenmek istiyorum uygulamalarla çalışıyorum ama yetersiz gibi geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…