Wir lernen deutsch / Almanca

Hani var ya vollkommen onunla karistirip yeni kelime türetmisim :ruh: cok uykusuzum af ola. :KK53::KK53:ich fühle jetzt so:KK53: :KK70:

Ich hab die Flasche mit Saft vollendet :KK48:( dogru mu )
Siseyi meyve suyuyla doldurdum ( fulledim gibi düsündüm :oha:)

Herausfinden - arastirmak

ich werde dieses problem zu herausfinden

Doğru muu :KK17:

aufmerksam - dikkatli, dikkatle

Artikel her zaman kullanilmiyor bildigim kadari ile.
Mesela ein Mann ist gekommen. (Belirsiz adam kim.oldugu velli degil)Der Mann sagte... ( daha önce geldigi söylenen adam)

Ama emin degilim bihterin cümlesinden.

ich statte mein neues hause aus...

baştan sona yanlış gibime geliyor :KK70: bi kere bu fiil ayrılan fiillerden mi onu bile bilmiyorum..

schminke mich - makyaj yapmak

Stattfinden -gerceklesmek.

Bir organizasyonun gerceklesmesi gibi

Ich an gewicht zunehmen , wenn die organisation von festivals stattfinden..

Bayram organizasyonu gerçekleşince kilo alırım gibi bi şey :KK70:

Bu arada pazartesi yeni kursa başlıyorum.. b2.1.. çok heyecanlıyım, umarım sınıftakilerle aynı seviyedeyimdir gerçekten, onlar çatırçatır konuşur ben kalırsam çok kötü olur :KK70:

geizhals - pintiiii

Ich an gewicht zunehmen , wenn die organisation von festivals stattfinden..

Bayram organizasyonu gerçekleşince kilo alırım gibi bi şey :KK70:

Bu arada pazartesi yeni kursa başlıyorum.. b2.1.. çok heyecanlıyım, umarım sınıftakilerle aynı seviyedeyimdir gerçekten, onlar çatırçatır konuşur ben kalırsam çok kötü olur :KK70:

geizhals - pintiiii

Wann findet sich die Hochzeit statt?
Dügün ne zaman olacak?
Wann findet sich die EM Finalle statt?
Avrupa sampiyonasi finali ne zaman gerceklesecek?

böyle tam.karsiligi yok.

Bestimmt nehme ich in ( an -im :KK43: emin degilim burdan) Zuckerfest oder( Ramadan Fest)zu. Bayramda kesin kilo alirim.

Gözünü korkutmak gibi olmasin ama iyiler ya. Özellikle Balkanlilar ve slowlar gercekten iyi.

Mein Bruder sagte dass ich geizhals seie (bin de olur bu kismi sorup tekrar yazacam aksama) Aber der weiss nicht dass ich sparen muss.
Kardesim pinti oldugumu söyledi. Ama o para biriktirmek zorunda oldugumu bilmiyor.

ayy kızlar işyerine alman bi kadın geldi.. çok nadir gelen biri.. onunla almanca konuşuyorum ama nasıll.. o bana sie diye hitap ediyor, ben alışkanlıktan ich'li du'lu :KK70: ama iyi oldu, konuşabildiğimi fark ettimm.. :KK70:

ich kann nicht Spitzpaprika essen, weil es sehr schmerzhaft ist..

mittlerweile - bu arada

Schönen guten Morgen Frau Elisya. Ich hab alle Daten per whatsapp zur Tochtergeselschaft geschickt. Ich wollte Sie darüber informieren. Und Mittlerweile noch was herr x hat angerufen. Er will mit Ihnen unter vier Augen sprechen.

:bicak:

Feststellen -tespit etm.

X