Vulvar Vestibulitis (vajinismusla karıştırılan fiziksel rahatsızlık)

Arkadaşlar merhaba öncelikle sizlere tüm süreci atlattıktan sonra yazmak istedim. Umarım benim yaşadıklarım bu hastalığın teşhisi konulan herkes için yol gösterici olur.
Evliliğimizin 2. Ayından sonra geçmeyen ağrılar beni doktor arayışına sürükledi ve İstanbul'da bulunan Hera kliniğe gitmeye karar verdim. Burcu hanım muayene etti ve vulvar vestibülit teşhisi koydu. 20 dakikalık bir operasyon geçirmem gerektigini soyledi. Operasyon esnasında uyutuldugunuz için hiç acı hissetmiyorsunuz . Sonrasında da dayanılmaz düzeyde bir ağrı olmuyor ama çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bol dinlenme ve hijyen önemli. Ameliyattan 2 hafta sonra tamamen oturabildim. Dikişlerim olduğu için hafif batma hissi oldu 2 hafta kadar . Sonrasında 5.haftada kontrole gittim iyileşme çok iyiydi. 3 günlük seanslar başladı sonrasında Ebe Dilşah hanımin ve Burcu hanımın sayesinde tedavi mükemmel sonuçlandı . Şu anda her şey normal. Sizlere tavsiyem operasyondan korkmayın. İnanın eğer doktor size operasyon dediyse bı bildiği vardır. Ben iyi ki gitmişim diyorum.. Özellikle doktor seçimi çok önemli böyle hassas bir konuda sabırla sorularınıza cevap vermeleri istediğiniz zaman iletişime girebiliyor olmak süreci daha kolay atlatmami sağladı. Merak etmeyin doğru teşhis doğru tedavi ile vulvar vestibüliti atlatabilirsiniz.

Ben Süleyman Bey'in klinigine Burcu hanıma muayene oldum. Operasyon dedi şu anda 2 ay geçti operasyon sonrası sonuç mükemmel. Eğer agrilariniz çok fazlaysa operasyon geçirmenizi tavsiye ederim. Ama iyi hekim iyi bir ekiple .

Merhaba son durumunuz nasıl bende ameliyat olmayı düşünüyorum süleymanbeye
Ben yaklaşık 2 ay önce Süleyman Bey'in kliniğinde Burcu hanıma ameliyat oldum. Sonuç çok başarılı şu anda her şey normallesti benim için . Kesinlikle tavsiye ederim

Merhabalar ben de vulvar vestibulit hastasıydım (di li geçmiş zamanla yazıyorum çünkü çok şükür Süleyman Eserdağ ve ekibi sayesinde atlattım) 2 buçuk yıllık evliyim ve evliliğimin başından beri acı çekerek tabiri caizse dişimi sıkarak ilişkiye giriyordum. Benim için sadece eşim mutlu olsun diye katlandığım bir şeydi ilişki, bu süre boyunca bulunduğum ilde birçok doktor gezdim ama hep yanlış teşhisler konuldu (mantar, vajinit, vajinal kuruluk gibi) bir ton fitil ilaç ve krem yazıldı ama nafile zaten kültür sonuçlarım da negatif çıkıyordu. Artık doktorlara güvenim kalmadığı bi noktada oturup kendim yabancı makalelerden belirtilerime göre neyim olabileceğini buldum vulvar vestiibulit sendrom tam olarak yaşadığım şeyi anlatıyordu. Eşime hep sanki vajina girişimde bi yara varmış da yanıyormuş gibi tarif ederdim. Sonra türkiyede bu rahatsızlığın tedavisini araştırdığımda karşıma Süleyman hocanın sayfası çıktı eşimle arayıp şansımızı denemek istedik artık çok çaresiz hissediyorduk kendimizi. Ağustos ayında Ankarada Süleyman hocaya ameliyat oldum sonrasında 5 hafta ilişki yasağı veriliyor ve ardından terapi alıp öyle ilişki denemek gerekiyor. Terapiden sonraysa sonuç mükemmel hiç acım olmadı 2. denememizde hala inanamıyorum. Başta Süleyman hocaya, Ayla hanıma ve tüm ekibe çok teşekkür ediyorum Allah onlardan razı olsun. Benim gibi bu rahatsızlığı olduğunu düşünen varsa sakın zaman kaybetmeyin çaresi var arkadaşlar.

Altı yıllık evliyim bir çocuk yaptım ama evlendiğinden beri cinsel ilişkide ağrı yaşıyordum.Devlet, özel gitmediğim kadın doğum uzmanı kalmadı. Hep psikolojik zamanla geçer deyip sadece krem ve ilaç verdiler ama geçmedi. Ankara'da araştırmalarım sonucunda Op.Dr.Didem Kurban'ın sitesini buldum. Konuyla ilgili içeriğini ve yorumlarını okudum. Kendisine gittim daha ilk 5 dakikada tanıyı koydu ertesi gün ameliyatı planladı ameliyatım çok rahat geçti ve sadece 10 dakika sürdü . Didem Kurban hocam benimle çok ilgilendi , operasyon sonrasında hep aradı.Ameliyat sonrası ağrım çok azdı ona da ağrı kesici aldım günlük işlerimi rahatlıkla yaptım. 1.5 ay sonra kontrole gittiğimde ağrım çok azalmıştı . Verdiği egzersizleri yaptım hiç ağrım kalmadı!! o kadar müteşekkirim ki anlatamam yıllardır boşuna ağrı çekmişim,o günlere acıyorum.Vakit kaybetmeyin diyorum sadece

Merhabalar yorumlarınızı okudum da ... ben de Engin akhan a gideceğim nasıl oldunuz ,geçti mi ne yapmam gerekiyor yanmam çok kötü ve geçmiyor asla

Merhaba rahatsız ediyorum sizi... sizin şikayetleriniz neydi sanki bende de hepsi var gibi perşembe günü Engin beye gideceğim ama geçmez diye çok korkuyorum ... doğumunuzu görünce de resmen duygulanıp gözüm doldu ... çünkü bu hastalıktan sonra bana herşey o kadar uzak geliyor ki

Merhaba,
Bu başlığı görünce ben de sizinle kendi hikayemi paylaşmak istedim. Çünkü beni doğru adrese götüren insanların paylaştığı tecrübeleri oldu.
İki yıldan fazla süredir cinsel ilişki sırasında yanmaya benzeyen dayanılmaz ağrılar çekiyordum. İlk başlarda ne olduğuna anlam veremedim ve kendimi suçlayarak başarısız denemelere devam ettim. Zaman geçtikçe partnerimi birleşme sırasında itmeye başladım ve artık sorunu kabul edip araştırmaya koyuldum. İlişki sırasında verdiğim tepkilerin tamamı internette vajinusmus olabileceğime işaret ediyordu. İstanbul’un en iyi semtlerinden birindeki özel bir hastaneden randevu alıp kadın doğum uzmanına muayene oldum. Bana hiç bir sorunum olmadığını, kayganlaştırıcı kullanmam gerektiğini ve rahatça muayene olabildiğim için vajinismus olmadığımı söyledi! Ama ilişki sırasındaki ağrılarım hiç azalmadı hatta psikolojim iyice etkilendi. Artık denemek bile istemiyordum.
Son bir umutla İstanbul’da vajinismus konusunda uzmanlaşmış bir klinik araştırmaya karar verdim. Çünkü vajinismus olduğuma kendimce oldukça emindim. Hera Klinik’te Dr. Burcu Özkök’e muayene oldum. 5 dk bile sürmeyen basit ve acısız bir muayene sonunda bana evet bir sorun olduğunu ama bunun vajinismus değil Vulvar Vestibulitis Sendromu olduğunu söyledi. Yani sorun psikolojik değil fizyolojikti! 20dk lık bir operasyonla çözülecekti. Bunu duyduğumda yaşadığım mutluluğu anlatamam. Burcu Hanım ve tüm klinik çalışanları bana öyle bir güven vermişti ki operasyonu hiç tereddütsüz kabul ettim. Operasyonum gerçekleştikten sonra beş hafta doku iyileşmesi süreci oldu. İlk hafta oturup kalkarken biraz ağrı olabiliyor ama ilişki sırasında sürekli yaşadığım ağrının yanında bu bir hafta benim için hiçbir şeydi. 5 haftadan sonra 3 günlük terapi sürecim başladı. Bu terapilerimi klinikteki Ebe Dilşah gerçekleştirdi. Hem Burcu Hanım hem Dilşah o kadar ilgili ve hassastı ki 2 günlük terapi ardından ilk tam ve ağrısız ilişkimi yaşadım.
Umarım yazım aynı sorunu yasayan herkese faydalı olur. Bu kendi kendinize çözebileceğiniz bir durum değil ama doğru tedavi ile kurtulmak çok kolay.

Merhaba bende hera kliniğe gittim tedavi oldum. Bnde vajinusmus vardı çok şükür yarı yarıya atlattım ama ilişki sırasında çok ağrım yanmam oluyor sanki karnıma basınç oluyor gibi enfeksiyondan olabilirmi çnkü burcu hoca enfeksiyonda var denişti

Bendede aynı şey oluyor atlatabildinizmi

Merhabalar sadece vajina girişinde miydi ağrınız acınız yoksa tüm genital bölgede mi ....

Operasyonu kim yaptı bende oldumda

Merhaba bende oldum 1 hafta oldu nasıl düzelme varmı

Enfeksiyon vvs veya idrar yolu enfeksiyonunuz olabilir

Merhaba herkese. daha once bu basliga ameliyat oldugum ve cok da memnun kalmadigimi yazmistim. cesitli sorular gelmis ozelden, burdan cevap vereyim ilerde okuyacaklara da yardimci olur. ben ameliyatimi suleyman eserdag a oldum. eger "gercekten vvs oldugunuza eminseniz", EMINSENIZ, suleyman beyi onerebilirim. cunku vajina girisi ameliyati bu konuda uzman biri tarafindan yapilmazsa, dikisleri girisi daraltabiliyormus. kendisi bu konuda oldukca uzman.
ama kendisinin her gelene vvs diyip ameliyat onerdigini dusunmeye basladim. kulak copunu vajina girisine degdiriyor, aci varsa vvs diyor. bu kadar basit olmamali bu teshis. belki ben vajinismusum ve onceki gunki iliskiden tahris oldu orasi. boyle bi teshis yontemi yok. ilk tedavi yontemi olarak da ameliyat onerilmemeli. ben o zamanlar bu konuda biraz cahildim ve "hemen yarin gel ameliyat edelim, cok basit bi ameliyat zaten" sozlerine aldandim.
eger ki bu agri sadece cinsel iliski sirasinda oluyorsa, giydiginiz kiyafetler, ic camasiri agriya sebep olmuyorsa, vvs dediklerinde mutlaka birkac farkli doktordan gorus alin derim. mumkunse universite hastanelerinde ki prof lardan.
ameliyat sonrasi agri da sizin durumunuza gore yani alinan parcanin boyutuna gore degisir. ben sadece cinsel iliski sirasinda agri cekiyordum. ameliyat sonrasi cok cok az agri cektim. ertesi gun agri kesici bile almadim. ama 1 hafta agri cekenler de var.
guncel durumuma gelirsek, agrilarda %30 seviyesinde azalma oldu diyebilirim. bence benim problemim en basindan psikolojikti zaten. o yuzden emin olun diyorum. doktorlar cok merakli kesip bicip paranizi alip, kendilerine bogazda yali almaya.

Nolur cevap bana varis için hangi doktora gittiniz vvs enfeksiyon pudendal hepsini oldum o kaldı

Sorununuz çözüldü mü acaba ... ben de hala iç çamaşırı bile zor giyiniyorum ... vvs ameliyatı pudendal sinir blokajı oldum ,damarlanma da olabileceğini düşünüyorum coffeem e ulaşamıyorum malesef siz n’aptınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…