Eşim ve geçmişi

ruhsar123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2024
24
-1
30
Öncelikle merhabalar benim bi sıkıntım var ve sorabileceğim kimse yok bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi şöyle 7 senedir evliyim ve eşimin geçmişine dair bişeyleri yeni öğrendim eşim evlenmeden 4 yıl önce bir kadınla beraberlik kurmuş fakat sevgili gibi değil sadece düşüp kalkmış ve karşı tarafta gayet bu durumun farkında kabul etmiş sorun şu ki eşimin bu kadınla yazışmalarını gördükten sonra eşime bakış açım değişti şimdi içinizde bağzı insanlar şunu diyecek biliyorum geçmişi geçmişte kalmış herkes hata yapar fakat evlenirken bana bunları yaşadığını anlatmış olsaydı evlenmezdim eşimin tamamen farklı bir yüzünü gördüm ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sorun şu eşim bu hesabı biz evlenmeden 3 sene önce kapatmış fakat geçen sene açıp bi numaraya ve bi kıza bakmış ben bunun peşine düşüp hesap sormalımıyım yoksa hiç görmemiş gibi mi yapmalıyım bilmiyorum şu anda yolunda giden de bir evliliğim var ve baktığı numara yı kontrol ettiğimde şu an kayıtlı değil fikirleriniz benim için önemli..

Şöyle eşim bızim kötü olduğumuz bir dönemde eski kız arkadaşı ile konuşmuş kısa bir konuşma olmuş daha sonra eşim konuşmayı kesmiş
Eski hikayeler sizin ilgilendirmez derdim ama şimdi işin boyutu değişti. Eşiniz malesef flörtöz bir adam ve ufak deyip affettiğiniz için bu tür şeyleri sürdürmeye devam edecek. Konuşmuş ve ya sevişmiş fark etmez, ikisi de aldatmaya girer.

Baktı dediğiniz numarayı eşinizin telefonundan çevirdiniz mi? Numara yazdıkça isim çıkıyor ya (her telefonda aynı olmayabilir), belki başka isimle kaydetmiştir. Ozaman çok başka yere gider konu.

Şu an hala o kadınla konuşuyor mu? Sizden sonra da mı konuşmuş onu anlamadım
Konuşmuyorsa zamanında da sizi aldatmamışsa adamın geçmişi asla sizi ilgilendirmez.
adamın geçmişi sizi ilgilendirmez yorumlarını ben anlamıyorum

hepimizin hayatı şimdiye kadar yaşadıklarımızla gelişip şekilleniyor, biraz içine doğduğumuz aile ve ortam tabi ama biraz da tercihlerimiz ve çabamızla bugünkü olduğumuz kişi oluyoruz.

geçimişinde saçma sapan işleri, ilişkileri, tercihleri olan kişinin geçmisi beni nasıl ilgilendirmiyor? neden ilgilendirmesin? adamın 5 milyon borcu var ama olsun geçmişte yapmış beni ilgilendirmez diyebiliyor muyuz? hayır. geçmişinin herşeyi de beni ilgilendirir. neticede o geçmişin bugüne bir yansıması oluyor. geçmişte önüne gelenle, marjinal ortamlarla birlikte olmuş adam belki hastalık kaptı ya da cinsel anlamda sapkınlıkları, takıntıları vs. var, olsun beni ilgilendirmez !?

yetişkin her kişinin, geçmişte tabii ki bazı ilişkileri olmuştur, onları tek tek araştırıp peşine düşecek, çetelesini isteyecek elbette değilim, olmamalıyız da ama bu "seni ilgilendirmez" yorumlarına da hastayım gerçekten.

bir de şey versiyonu var bunun "erkek arkadaşının/kocanın ailesi seni ilgilendirmez"

nasıl ilglendirmez yahu!

Düşüp kalkmış yorumunu hemcinsime yapmadım zaten eşime yaptım bence çokta doğru bir tabir duygusal bir bağ yok sevgili değiller sadece birlikte olabilmek için görüşüyorlarmış daha nasıl açık anlatayım bilmiyorum
F*** buddy derseniz ya da sadece cinselliğe dayalı bir ilişki derseniz de tanımlamış olursunuz ve aşağılamış olmazsınız
düşüp kalkma derseniz aşağılayıcı bir dil olarak görülüyor

ha size göre bu aşağılık bir tercih olabilir ama F*** buddy olarak takılmak da bir tercih, herkes de aşağılık bir tercih olarak görmüyor bunu.

Şöyle eşim bızim kötü olduğumuz bir dönemde eski kız arkadaşı ile konuşmuş kısa bir konuşma olmuş daha sonra eşim konuşmayı kesmiş
yani şey

eşim benden 4 sene önce biriyle cinsellik eksenli ilişki yaşamış
buna mı yoksa benle evliyken eski kız arkaşıyla konuşmasına mı olay çıkarırım, benim için 2.si

bir de erkeklerin çok çok azı öyle evlenmeden bir şey yaşamadan duruyor muhtemelen siz evlenmeden bunu konuştunuz, siz bakireydiniz o da "tabi canım müslüman adamım ben hiç işim olur mu öyle şeylerle" dedi vs. Ama bunlar evlenene kadar söylenen şeyler...yani dindar kadınlarımız biraz fazla Polyanna bu konularda, benim görüşüm. (anca belki 21-22 yaşında hemen evleniyosan ya da liseden beri sevgiliysen ve sürekli berabersen, yoksa gerçekten zor yani, gerçekçi olalım).

Siz de zaten muhtemelen şu anda orayı geçtiniz, ama evliyken olan biten daha neler var diye mi acaba endişelisiniz?

Klasik erkek davranışı. 2 gün boş duramıyor adamlar ya şaka gibi
Size kalmış
bir süre iyice gözlemleyin şu an yanlış bir hareketi yoksa üstünde durmayın bence ya.

Eşiniz fırsatları değerlendirip sonra da pişman olan biri galiba.

Eğer geçmişindeki kadına çok takıldıysanız bu şekilde hayat geçmez.
Hiçbir zaman ne bu kadını, ne de eski kız arkadaş mevzusunu unutmayacaksınız.

Ben bu tarz konuları kendi kendimi yiyerek değil de, konuşarak paylaşmayı tercih ederim. Bu bir yük ve tek başına taşıyamazsınız.

adamın geçmişi sizi ilgilendirmez yorumlarını ben anlamıyorum

hepimizin hayatı şimdiye kadar yaşadıklarımızla gelişip şekilleniyor, biraz içine doğduğumuz aile ve ortam tabi ama biraz da tercihlerimiz ve çabamızla bugünkü olduğumuz kişi oluyoruz.

geçimişinde saçma sapan işleri, ilişkileri, tercihleri olan kişinin geçmisi beni nasıl ilgilendirmiyor? neden ilgilendirmesin? adamın 5 milyon borcu var ama olsun geçmişte yapmış beni ilgilendirmez diyebiliyor muyuz? hayır. geçmişinin herşeyi de beni ilgilendirir. neticede o geçmişin bugüne bir yansıması oluyor. geçmişte önüne gelenle, marjinal ortamlarla birlikte olmuş adam belki hastalık kaptı ya da cinsel anlamda sapkınlıkları, takıntıları vs. var, olsun beni ilgilendirmez !?

yetişkin her kişinin, geçmişte tabii ki bazı ilişkileri olmuştur, onları tek tek araştırıp peşine düşecek, çetelesini isteyecek elbette değilim, olmamalıyız da ama bu "seni ilgilendirmez" yorumlarına da hastayım gerçekten.

bir de şey versiyonu var bunun "erkek arkadaşının/kocanın ailesi seni ilgilendirmez"

nasıl ilglendirmez yahu!

Aynısını yazacaktım. Ben o şekilde yüzeysel ilişkiler yaşamayan biriyim, o şekilde ilişki yaşayan bir erkekle de olmak istemem. Hayat benim tercih benim konu sahibesi neden taşlanmış anlayamadım :110:

Bu tarz konularda benim görüşüm boşanmayacaksanız hiç kurcalamayın
bir arkadaşım eşinin sürekli peşindeydi
En sonunda yakaladı kadının evinde bastı bunları
Sonra ne oldu kocasını affetti ve arkadaşım bastı diye yaptığından vazgeçmedi adam yine aldatıyor arkadaşımda sürekli bana dert yanıyor bende madem affedecektin niye kurcaladın yüzgöz oldun dedim bana küstü
Kısacası boşanacak yürek varsa ortalığı ayağa kaldırın ama evliliğe devam edecekseniz aptala yatın yüzgöz olmayın bir süre sonra zaten biliyor diye gözünüzün içine baka baka yapar maalesef böyle
Bence boşanılmalı aldatma olayının affedilecek tarafı yok ama bazı kadınlar affediyor anlamasamda saygı duyuyorum

Hatayı en başta yapmıssınız bence böyle bir şey affedilmemeliydi siz kötü olduğunuz dönemde eski kız arkadaşına koşan bir insandan hayır geleceğini düşünmüyorum...

Öncelikle merhabalar benim bi sıkıntım var ve sorabileceğim kimse yok bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi şöyle 7 senedir evliyim ve eşimin geçmişine dair bişeyleri yeni öğrendim eşim evlenmeden 4 yıl önce bir kadınla beraberlik kurmuş fakat sevgili gibi değil sadece düşüp kalkmış ve karşı tarafta gayet bu durumun farkında kabul etmiş sorun şu ki eşimin bu kadınla yazışmalarını gördükten sonra eşime bakış açım değişti şimdi içinizde bağzı insanlar şunu diyecek biliyorum geçmişi geçmişte kalmış herkes hata yapar fakat evlenirken bana bunları yaşadığını anlatmış olsaydı evlenmezdim eşimin tamamen farklı bir yüzünü gördüm ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sorun şu eşim bu hesabı biz evlenmeden 3 sene önce kapatmış fakat geçen sene açıp bi numaraya ve bi kıza bakmış ben bunun peşine düşüp hesap sormalımıyım yoksa hiç görmemiş gibi mi yapmalıyım bilmiyorum şu anda yolunda giden de bir evliliğim var ve baktığı numara yı kontrol ettiğimde şu an kayıtlı değil fikirleriniz benim için önemli..
Bağzı mı?
Kimse uyarmadı mı sizi bu güne dek.
Bağzı?

Şöyle daha önce de böyle birşey yaşadık zaten güven problemimiz vardı fakat ben affedif herşeyin üzerini kapattım amaa ara ara telefonunu kurcalarım tamamen tesadüfen öğrendim evet bir kızımız var herşey yolunda gidiyor du aslında birden çok farklı şeylerini görmek beni çok üzdü
Adamın senle evlenmeden 4 sene önce yaşadığı senin bir kadın olarak çirkin bir tabirle bahsettiğin ancak gayet normal olan cinsel aktivitesine takana kadar daha önce yaptıklarına takıp çocuk yapmak yerine boşansaydın o zaman.

X