Vulvar Vestibulitis (vajinismusla karıştırılan fiziksel rahatsızlık)

Merhaba bende 14.12.2020 tarihinde vvs ameliyatımı oldum bugün 3. Günüm ancak ağrılarım hiç azalmadı sizin ne durumda acaba ben hiç oturamıyorum bile siz oturmuşsunuz çok sevindim buna.. ekstra bir ilaç ya da bir şey yaptınız mı acaba ben buz torbası ile sıkı bir ilişki yaşıyorum çünkü şu an

Merhabalar ben yeni üye oldum. Bana da 3.5 yıl önce teşhis koyuldu.Bir anda o bölgede şiddetli yanma başladı , dr a gittim enfeksiyon tedavileri verdi kullandım, ağrılara hiçbir etkisi olmadı gittigim dr proftu bir türlü nedeni bulamadı.En sonunda ben bu işi cözemedim dedi.Ben de istanbulda ki S.... isimli dr a gittim.Sizinle aynı trdavi uygulandı, 2 yıl nöropatik ağrı kesici kullandım, sonra bir de depresyon girince 3 antidepresan kullandım ve bu dönemlerde rahattim ağrı hafiflemisti artık, derken bir anda tekrar başladı ben de sizin gibiyim herhangi bir etken olmaksızın sürekli yanma ve ağrı var hatta bacaklarıma vuruyor.Ameliyat bizim gibilere cözüm mü merak ediyorum ve siz ne durumdasınız acaba? Artık nöropati ilacı da yazılamadığından şiddetli ağrıyla başbaşa kaldım, cok caresiz hissediyorum.

Merhaba ben de aynı ameliyatı daha 3gün önce oldum siz nerede oldunuz acaba ben de asla oturamıyorum ve yürürken bile zorlanıyorum düzeldiniz mi siz acaba ?

Merhabalar süleyman eserdağ mı yaptı ameliyatınıZı banada aynı tehşisi kendi koydu ameliyat dedi ama bende sonrasında süreçden çok korkuyorum siz nasılsınız nasıl karar verdiniz yardımcı olurmusunuz

Arkadaşlar pudendal sinir sıkışması olabilirsiniz boşuna Vvs ameliyatı olmayın ... eğer kot giyinemiyorsanız oturamıyorsanız pudendalsınızdır ... ilişkide ağrı da pudendal

Merhabalar Süleyman beyin kliniğinde Burcu hanıma ameliyatımı oldum.. ilk olduğum da çok pişman oldum sanırım ağrı eşiğim baya düşüktü.. hatta iki gün sonra tekrar kontrole gittim onlar da şaşırdı :) ilk gün idrar yaparken çok hafif bir yanma oluyor sonra yanmanız sadece oturmaya çalıştığınızda oluyor.. bana kalırsa eğer çalışıyorsanız bir hafta istirahat etmeniz şart dikiş olduğu için batma ve yanma yapıyor öyle ben hemen kalktım ertesi gün işe gittim diyenlere şapka çıkarıyorum buradan :) ama şu an olduğum için çok mutluyum .. iki hafta sonra terapilerim başlayacak .. oturmam yürümem hepsi çok rahat.
Merak ettiğiniz farklı bir şey varsa seve seve cevaplarım :)

Merhaba , Süleyman beyin kliniğinde Burcu hanım yaptı ameliyatımı çok da başarılı geçti .. ilk başta çok zorlandım yani ilk haftam ağrı eşiğimde düşük olduğu için çok zorlandım herkes de etkisi farklı tabi .. şimdi terapi süremi bekliyorum .. eğer benim gibi ilişkide ciddi sorun yaşıyorsanız denemeye değer derim ben

Merhaba, sanırım bende de vvs var. 1.5 yıldır evliyim evlilik öncesinde de cinsel birlikteliğimiz vardı ancak son 7-8 aydır birlikte olamıyoruz maalesef. Birleşme anında çok şiddetli yanma, batma ve acı hissi yaşadığım için birliktelikten kaçındık. Şanslıyım ki eşim de bu konuda anlayış gösterdi. Çözüm yolu aramaya başladık 3-4 doktor gezdik bir şeyiniz yok psikolojiktir deyip gönderdi. Psikolog da psikolojik değil dedi. Çıkmaza girdik. Eşim internetten vvs yi buldu. Son gittiğimiz doktorda, doktor eşimi odada istememesine rağmen ısrarla içeride kalıp sorunumuzun ciddi olduğunu hiçbir doktorun dinlemediğini ve çözüm bulamadığını internetten araştırmayla vvs yi bulduğunu ve bunu dikkate alarak muayene etmesini söyledi ama biraz yükseldi. Sonrasında doktor eşimi dışarı çıkardı. Muayeneye geçtik ışık tutu ve parmağını sokarak bir kaç yere dokundu bir noktada hassasiyet olduğunu bu yüzden acı yaşadığımı söyleyip net teşhisi söylemeyip anestol ve madecassol verdi. İlişkiden 20-30 dk önce kullan dedi. Kullandığımızda ilişkiye girebildik ama anestol ün etkisiyle ikimizde bir şey anlamadık ve sürekli planlı ilişkiye girmek zorunda kaldık. Sizce vvs mi ? Ayrıca doktor tavsiye ederseniz sevinirim İzmir'de yaşıyorum.

Merhaba vvs maalesef her doktorun teşhis edebildiği bir durum değil özellikle de konusu sadece kadın doğum olanlar maalesef bunu dikkate almıyor .. bende sizin gibi psikoloğa gittim ancak oda anlamadı sorunu 3 sene süründüm diyebilirim sonra internetten hera kliniği buldum.. söylediğiniz gibi el ile değil pamuk uçlu bir kulak çubuğuna benzer bir cisim ile muayene yapıp hassas noktanızı direk buluyor .. benim sorunum tamamen giriş bölgesindeymiş mesela ama ben bunu kaç doktora dediysem psikolojik dediler ama direk nokta atışı ile buldu ve bu ameliyatı oldum şu an istirahat süremin dolmasını bekliyorum .. size tavsiyem Burcu hanım ve ekibi ile tanışmanız ... eşiniz ve sizi emin olun tahmininizden daha çok rahatlatacak ve en önemlisi sizin inancınızı yerine getirecekler bu konuda koşulsuz kefilim kendilerine .. denemeye değer

Pudental sinir sıkışması belirtileri nelerdi sizde

Merhaba agrinuz tek tarafli mi acaba vajinada agri batma yanma degil mi ? Tek tarafli ise o bolgedeki bacaginiz mi agriyor? Benimde sikayetlerim var ilac kullaniyorum yok gecmiyir buraz detay verebilir misiniz acabaa bende ona gire bir yol cizeyim yorukdum artik

Merhaba bende bu operasyonu olacağım sanırım. Operasyon yerine farklı bir tedavi uygulanıyor mu? Ameliyattan sonra sıkıntı ortadan kalktı mı ilişki acısız gerçekleşebiliyor mu cevap verirseniz çoook sevinirm. Sevgiler

Merhaba bende bu operasyonu olacağım sanırım. Operasyon yerine farklı bir tedavi uygulanıyor mu? Ameliyattan sonra sıkıntı ortadan kalktı mı ilişki acısız gerçekleşebiliyor mu cevap verirseniz çoook sevinirm. Sevgiler

Merhaba .. benim operasyon olmam mecburiydi o yüzden oldum .. ancak sizin vajina bölgeniz de böyle bir problem yoksa zaten sizi ameliyata yönlendirmek yerine direk terapilere alıyorlar Benim çok şükür bir sıkıntım kalmadı.. tabi ki bir ameliyat olduğu için hiç canım acımadı dersem yalan söylemiş olurum ama kesinlikle olmanız gerekiyorsa mutlaka olun

Slm merhaba arkadaşlar ben dört yıl önce klitorel bölgemde sigara bırakma ilacı aldığım bir dönemdi ve zayıflama ilacı kullanıyordum ona bağlıyorum atma cinsel istek gibi olaylar oldu hormonal zannettim bu böyle arada gelip giden bin değişik duygu idi sonra üç yıl böyle geçti anlamadan eylülde bir enfeksiyon tarzı idrar yolu yanması mesane ağrısı yaşadım iki ay geçmek bilmedi tahlillerde lökosit yok temiz enfeksiyon. Yok sistoskopi her işlem temiz mesane sendromu dendi tam geçer gibiyseniz bisiklet kullanıyorum ve ağrı spor yapıyorum vajinamda batma yanma bıçak sokması anüsümde acayip bir acı dolgunluk sanki bağırsağım alınıyor vajina için yanma vs vs bu şikayetle peri nervelok Ahmet kale İstanbul kartala gittim üç gün perşneden blok oldu geçmedi Dr PUBENTAL SİNİR SIKIŞMASI dedi blok İle geçmiyor botoxs yada ameliyat dedi bende tek taraf değil orta hattan gidiyor ve psas sendromu diye de birsey var ağrılı uyarılma oluyor bunu yaşadığım için Süleyman eserdağa botoxs yapıldı ağrım o bölgeden arka taraf kuyruk sokumuma yayıldı ve en sonunda algolojiye gittim kuyruk sokumdan blok yapıldı fakat neoorintin 600 2*1 alıyorum cymbalta başlandı ekstra ağrıkesici ağrım içimi ayırıyorlar gibi en son laparoskıpik pubental ameliyatı oluyor olan geçiren varmı kendim de sağlıkçıyım şu an intihardan döndüm Allah tozardı için yazın

Şu anda gece uykuda değil kalktığım zaman başlıyor popom içimde ağrı birsey oynuyor gibi vajina içimde kımıl kımıl ağrı cok şidetli kuyruk sokumumdan tekra ön bölgeme bıçak gibi kesiyor batıyor yanıyor oyuluyor lirica mı başlasam kendim sağlıkçıyım aptala döndüm istanbulda Taner usta var ama inş olmaz ameliyat pahalıdır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…