Vulvar Vestibulitis (vajinismusla karıştırılan fiziksel rahatsızlık)

Merhaba bende 1 bucuk aylık evliyim bendede aynı sorun var yanma hissi yasıyorum ve ilişkiden sonra idrarımı yaparken canım acıyor belirtilerini okudum beni tarif ediyor bende zaten mantar vardı o bölgede ama ilaçlarla vs kaybolmuştu ben onunla mı ilgili diye düşündüm ama ilişki sırasında bi acı yanma batma hissi yasıyorum gecen doktora gitmiştim muayene etti zınk diye birsey soktu cığlık attım resmen cok canım acımıştı bana kendini kastıgın için acıyor demişti anlamadı nasıl gecer bu rahatsızlık bilmiyorum ilk zamanlar kızlık zarındaki acıdan dolayı dır diye düşündüm ama geçecek gibi tekrar doktor yolu gözüktü 😕

Aranızda Süleyman Eserdağ’a ameliyat olan var mı? Sonucu hakkında bilgi verebilecek?
Ben vvs nedeniyle kendisine gittim ama yurtdisindaydi ameliyatı başkası yaptı. 10 gün oldu ameliyat olalı ama agrim çok çalısmaya geri döndüm yuruyemiyorum agridan. Başka ameliyat olan var mi fayda gördünüz mü merak ediyorum.

Merhaba, ben önce Süleyman Eserdağ'a gittim, sonra Süleyman Akhan'a gittim. Muayenehanesi uzak olduğu için tedaviye devam edemedim. Sorunum geçmedi. Maalesef 5 yıldır bunu çekiyorum. Artık sistit olma sıklığım 1 haftaya indi ve her defasında antibiyotik veriyorlar. Vermeyin diyorum yine veriyorlar. Hastalığımı söyleyip doktorlara açıkladığım da oluyor. Doktor eğitmeni gibi oldum Şapşal şapşal suratıma bakıyorlar. S. Akhan östrojen kullanmamı istedi, ama menopozdayım ve karnımda regl sancıları oluyor ayrıca kanserden korkuyorum. Bu illet geçmeyecek. Belki de eşimin spermindeki bir değişiklik veya onun yapısındaki bir değişiklik buna sebep oluyor. Ama doktorlar eşinizi de getirin ona da test yapalım demiyor. Ben eşimi yakındaki bir ürologa gönderdim. "Sende bir şey yok" demiş geri göndermiş. Bir daha bir daha onu nasıl zorlayacağım başka başka doktorlara gitmeye? O zaman boşanayım, bu mu çözüm. Tamam eşimin hayatını mahvetmeyeyim, o mutlu olsun. Ben bu acıyla yaşamaya çalışayım, boşanayım, yalnız kalayım, hatta öleyim. Niye ölmeyeyim ki zaten. İnsan bedenini topluca tanımayan, ilaç yazmaktan başka bir şey bilmeyen, para kazanmak için ameliyat eden tıbbınıza da size de... OLdu mU*

Merhaba arkadaşlar,

Bende sadece ilişki sırasında ve ilişkiden sonra vajina girişinde yanma oluyor. Tahriş olmuş gibi bir-iki gün yanma devam ediyor. Ben ilişkiye aktif bir şekilde katılamıyorum haliyle.

Bir doktor senin çatın dar dedi, sürtünmeye bağlı tahriş oluyor, o yüzden sürekli kalçanı yukarıda tutman gerekiyor,dedi. Gerçekten de kalçamın altına yastık koymak biraz işe yarıyor. Ama başka bir pozisyon kesinlikle mümkün olmuyor.

Ben bu hastalıktan şüpheleniyorum ama sizin yakınmalarınızı da tam karşılamıyor şikayetim.

Açıkçası çok bunaldım bu durumdan. İki gün üst üste bir şey yapamıyoruz. Benim o acının geçmesini beklemem gerekiyor.

Doktor ne tür bir krem veriyor size, merak ettim.

Merhaba arkadaşlar,

Bende sadece ilişki sırasında ve ilişkiden sonra vajina girişinde yanma oluyor. Tahriş olmuş gibi bir-iki gün yanma devam ediyor. Ben ilişkiye aktif bir şekilde katılamıyorum haliyle.

Bir doktor senin çatın dar dedi, sürtünmeye bağlı tahriş oluyor, o yüzden sürekli kalçanı yukarıda tutman gerekiyor,dedi. Gerçekten de kalçamın altına yastık koymak biraz işe yarıyor. Ama başka bir pozisyon kesinlikle mümkün olmuyor.

Ben bu hastalıktan şüpheleniyorum ama sizin yakınmalarınızı da tam karşılamıyor şikayetim.

Açıkçası çok bunaldım bu durumdan. İki gün üst üste bir şey yapamıyoruz. Benim o acının geçmesini beklemem gerekiyor.

Doktor ne tür bir krem veriyor size, merak ettim.

Merhabalar, muhtemelen sizde de VVS var. Benim de ayni oluyor hep p.tesi gunu ameliyat oluyorum, umarim gecer.

Merhabalar, muhtemelen sizde de VVS var. Benim de ayni oluyor hep p.tesi gunu ameliyat oluyorum, umarim gecer.
Tam olarak nasıl bir şey yaşadığınızı tarif eder misiniz? Sonradan mı oldu, hep mi vardı? örneğin ben lazerle hpv siğili yaktırdım ve ondan sonra oldu.

Arkadaşlar yanlış anlamayın da bu sıkıntıyla bunca zaman cinsel ilişkinizi nasıl sürdürdünüz?

Sonuçta hepimiz anonimiz. Lütfen detaylı açıklayın, eşleriniz nasıl yaklaştı bu duruma?

Bakın ben 1,5 yıllık evliyim. İlk zamanlar vajinismusum sandım. Kızlık zarın kalın dendi, o birden çözüldü. Vajinismus değilmişim ama ilişkide karın ağrısı yaşıyordum.

Meğer endometriyomlar ve dev bir myom yüzündenmiş o ağrı. Ameliyat oldum, 2 ay iyileşmeyi bekledim. Hemen akabinde hpv tip 6 siğiller çıktı ve rahim ağzı yarası oldu. Onları yaktırdım, bir iki ay da onun iyileşmesini bekledim.

Şimdi de böyle bir sıkıntım var. Eşim çok anlayışlı ama 1,5 senedir biz tam, sıkıntısız bir ilişki yaşayamadık.

Bir doktor pelvis kemiğin dar, bu da vajina girişini kısalıyor, eşinin penisi de büyükse bu yüzden sürtünmeye bağlı acı yaşıyorsundur kalçanın altına yastık koy bol kayganlaştırıcıyla sıkıntı olmaz dedi. Ama çatı darlığı cinsel ilişkide bir sıkıntı değil, doğumda sıkıntı. Ben bu açıklamadan tatmin olmadım.

Evet, dediği gibi yapınca sadece tek bir pozisyonda ve bol kayganlaştırıcıyla sıkıntı yaşamıyorum. Ama benim pasif olduğum tek bir pozisyon. Başka bir şekilde kesinlikle girişte canım acıyor. Eşim haliyle yoruluyor ve bırakıyor. Hadi şimdi yeniyiz, bir süre sonra bu çok sıkıntı olacak.

Ortalık yerde konuşulmuyor, doktorlar yeterince ilgilenmiyor ve açıklama yapmıyorlar. Bari biz paylaşalım da birbirimize faydamız olsun.

Tam olarak nasıl bir şey yaşadığınızı tarif eder misiniz? Sonradan mı oldu, hep mi vardı? örneğin ben lazerle hpv siğili yaktırdım ve ondan sonra oldu.
Benim hep yoktu, ilk ilişkimden birkaç sene sonra acıyan kısımları hissettim. Ama sizdeki gibi herhangi bir operasyon geçirmemiştim.

Ben de diğer yazınızdaki gibi sadece birkaç pozisyonda girişe razı olabiliyorum diyeyim.

VVS olma ihtimaliniz çok yüksek ama sadece bu değil görünen. Hem Süleyman Akhan hem Süleyman Eserdağ hocaya da görünen bir hasta olarak size ikisinden birine görünmenizi tavsiye ederim. S. Akhan sana dakikalarca açıklama yapar ve çok güzel anlatır ama aceleci değildir direk sorununu çözer mi bilemem. S. Eserdağ daha az vakit harcayıp daha az açıklama yapar ve gerekliyse ameliyat der hemen. Ben ameliyat oldum ama çok yeni olduğundan işe yarayıp yaramadığını söyleyemem henüz. Bir git görün derim hatta ben gibi ikisi ile de görüşebilirsin doğrulama yapmak için.

Teşekkür ederim de ikisi de epey pahalı doktorlar. Şu anda ikisine de muayene olacak bütçem yok ayrıca ne vajinam, ne de psikolojim bir operasyonu daha kaldırabilecek mi bilmiyorum. :KK43:

Merhaba Arkadaşlar,

Bende de Vulvar Vestibulit Sendrom (VVS) rahatsızlığı var. Üstelik teşhisi öncelikle kendim koydum. Daha önce 2 doktora gitmeme rağmen çözüm üretemediler. Sacma sapan fikirler önerenler de oldu. Dün Süleyman Eserdağ (Ankara Hera Klinik) 'a muayene olmaya gittim. Çünkü araştırmalarım sonucu öne çıkan isimlerdendi kendisi. Şansıma normalde İstanbuldaki klinikte olmasına rağmen bu hafta 2 gün Ankara'daki klinikte olacaktı. Kendisi inanılmaz derecede anlayışlı ve bilgili bir insan. Önce muayenemi gerçekleştirdi ve operasyona karar verdik birlikte. Operasyon sırasında uyutulduğum için(genel anestezi ile karıştırmayın, bildiğiniz uykuya dalıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz) hiç bir şey hatırlamıyorum. uyandığımda geçmiş olsun işleminiz bitti dedi :) Üstelik öncesinde 6 saat aç ve susuz kaldığım için tostum ve ayranım da hazırdı o kadar hazırlıklılar yani. Anestezinin etkisi geçince biraz ağrılarım oldu tabi neticede operasyon geçiriyoruz ama ağrı kesici etkisini göstermeye başladığında mışıl mışıl uyudum ve gece hiç problem yaşamadım, uyanmadım bile. Dün aksam 17.30 da operasyonum gerçekleşti,bu sabah 7'de mesaiye geldim. Ara ara yanmalarım batmalarım oluyor ama ağrı kesicinin saatini kaçırmamaya çalışıyorum. Bugün pantolon giyemedim ne yazık ki elbiseyle gelmek zorunda kaldım ayaktayken problem yok ama pantolon otururken oldukça canımı acıttı sabah(bazen pantolonlar sağlıklıyken bile sıkıştırabiliyor bence çok normal ilk gün için). Şu an gayet iyi hissediyorum kendimi. Dün Hera Klinik'te Süleyman Hocanın 2 saat içinde 3 VVS operasyonu geçirildiğine tanık oldum. Bu işlemi oldukça sık yapması da beni çok rahatlattı. Sonuç nasıl olur bilmiyorum ama 4 gün sonra patoloji sonuçlarım çıkıyor(sizden aldıkları parçaları öylesine atmıyorlar patolojik incelemeye gönderiyorlar profosyonelce), 5 hafta sonra da kontrol muayenem var. Bazı egzersizler önereceklermiş. Bekleyip sonucu göreceğiz, şimdiden buraya yazmamın sebebi konu ile ilgili en geniş bilgiyi bu sitede deneyimlerini paylaşanlardan edindim. Başka sitelerde çok kısıtlı bilgiler var. Bu sendromdan muzdarip çok fazla insan olsa da deneyim paylaşan pek fazla yok. İlerleyen süreçler konusunda da düşünenler için ışık olmaya çalışacağım.

Merhaba Arkadaşlar,

Bende de Vulvar Vestibulit Sendrom (VVS) rahatsızlığı var. Üstelik teşhisi öncelikle kendim koydum. Daha önce 2 doktora gitmeme rağmen çözüm üretemediler. Sacma sapan fikirler önerenler de oldu. Dün Süleyman Eserdağ (Ankara Hera Klinik) 'a muayene olmaya gittim. Çünkü araştırmalarım sonucu öne çıkan isimlerdendi kendisi. Şansıma normalde İstanbuldaki klinikte olmasına rağmen bu hafta 2 gün Ankara'daki klinikte olacaktı. Kendisi inanılmaz derecede anlayışlı ve bilgili bir insan. Önce muayenemi gerçekleştirdi ve operasyona karar verdik birlikte. Operasyon sırasında uyutulduğum için(genel anestezi ile karıştırmayın, bildiğiniz uykuya dalıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz) hiç bir şey hatırlamıyorum. uyandığımda geçmiş olsun işleminiz bitti dedi :) Üstelik öncesinde 6 saat aç ve susuz kaldığım için tostum ve ayranım da hazırdı o kadar hazırlıklılar yani. Anestezinin etkisi geçince biraz ağrılarım oldu tabi neticede operasyon geçiriyoruz ama ağrı kesici etkisini göstermeye başladığında mışıl mışıl uyudum ve gece hiç problem yaşamadım, uyanmadım bile. Dün aksam 17.30 da operasyonum gerçekleşti,bu sabah 7'de mesaiye geldim. Ara ara yanmalarım batmalarım oluyor ama ağrı kesicinin saatini kaçırmamaya çalışıyorum. Bugün pantolon giyemedim ne yazık ki elbiseyle gelmek zorunda kaldım ayaktayken problem yok ama pantolon otururken oldukça canımı acıttı sabah(bazen pantolonlar sağlıklıyken bile sıkıştırabiliyor bence çok normal ilk gün için). Şu an gayet iyi hissediyorum kendimi. Dün Hera Klinik'te Süleyman Hocanın 2 saat içinde 3 VVS operasyonu geçirildiğine tanık oldum. Bu işlemi oldukça sık yapması da beni çok rahatlattı. Sonuç nasıl olur bilmiyorum ama 4 gün sonra patoloji sonuçlarım çıkıyor(sizden aldıkları parçaları öylesine atmıyorlar patolojik incelemeye gönderiyorlar profosyonelce), 5 hafta sonra da kontrol muayenem var. Bazı egzersizler önereceklermiş. Bekleyip sonucu göreceğiz, şimdiden buraya yazmamın sebebi konu ile ilgili en geniş bilgiyi bu sitede deneyimlerini paylaşanlardan edindim. Başka sitelerde çok kısıtlı bilgiler var. Bu sendromdan muzdarip çok fazla insan olsa da deneyim paylaşan pek fazla yok. İlerleyen süreçler konusunda da düşünenler için ışık olmaya çalışacağım.
Merhaba,
Bende gidip Süleyman beyin kliniğinde muayne oldum vvs teşhisi konulup operasyon denildi, farklı bir görüş almak adına başka bir doktora daha gittim o da radyofrekansla yakabileceğini yeterli olacağını söyledi. Kafam çok karıştı. Bilgi verebilir misiniz

Merhabalar su an icin benim icin basari aci cekmemek. Ama cinsel birliktelik icin 5 hafta beklmeniz gerekiyor, 5 hafta sonra muayene gidiyorsunuz ve sizi yonlendiriyorlar. Benim henuz 2 hafta gecti ilk gece anestezinin etkisi gecince biraz caniniz aciyor buz kompresi bayagi rahatlatiyor, agri kesici de onemli tabi. Sonraki bi kac gun de biraz rahatsizlik hissediyorsunuz otururken ama ise gidemeyecek kadar degildi tabi uygun kiyafetle. Su anda hic agri acim kalmadi, sizi basarili olup olmadigi konusunda ancak 3 hafta sonra muayeneden sonra bilgilendirebilirm. Ancak son derece prosfosyonel bir hoca, benim basarili olacagimizdan pek suphem yok.

Merhaba ameliyat sonucunu nasıl başarılı mı bende süleyman beye ameliyat olmayı düşünüorm
Yukarida belirttigim gibi henuz 5 haftami doldurmadigim icin cinsel birliktelik soz konusu olmadi 2 hafta gecti henuz ama herhangi bir agri ve sizi kalmadi ilk bi kac gun sizi biraz zorlar ama gunlk islerinizi yapmaniza engel bir durum soz konusu degil. Gayet profosyonel ve basarili bir ekiple calisiyorlar. 3 hafta sinra yeniden bilgilendirecegim

İnşallah hiç bir agrınız acınız kalmaz 3 hafta sonra bizi de bilgilendirirseniz sevinirim inanın aynı acıları bende çekiyorum

X