Vefat eden Es ve Yeniden Evlilik

Çok zor şeyler yaşamışsınız ama Allah gönlünüze göre bir insanı nasip etmiş size.
Kayınvalidenize evlenmeden önce söyleseydiniz keşke ama yine de fazla uzatmayın.
Anladığım kadarıyla fazla hassas ve ayrıntılı düşünüyorsunuz her şeyi.
Söyleyemiyorsunuz ama söylersem şöyle olur böyle olur diye kurup içinizi sürekli bu düşüncelerle kemireceğinize her şeyi göze alıp söyleyin.
Hiçbir şey gizli kalmaz nasılsa bir gün duyacak, sizden duysun bir an önce.
Önce üzülecektir belki ama sonra sizin mutlu olduğunuzu, özellikle torununun eşiniz tarafından sevildiğine kanaat getirince o da mutlu olacaktır.
Başkalarının ne diyeceğine çok takmayın. Önemli olan sizin vicdanınız ve kv de sizi bilir tanır yanlış bir şey yapmayacağınızdan emindir.
Kayınvalidenize sabırlar diliyorum.
Sizin de mutluluğunuz daim olsun Allah evlatlarınızı bağışlasın.

Guzel yureginiz icin sadece tebrik etmek istedim.

Aglaya aglaya okudum. Kayın validenize ne kadar üzüldüm. Allah sabır versin. Ben çocukken mahallemizde bir komsu uz vardı. Genç yaşta eşini kaybetmiş 1 oglu vardı. Oglu trafik kazasında tam babasının öldüğü yaşta öldü.Çocuguda çok küçüktü. Gelin kv torunu göstermedi sonra başkasıyla evlendi. En son 10 tıl önce gördüm ablayı daha da yaşlanmıstı.
Kv elbet üzülür olgunun hayatını başkası yaşayacak kolay mı. Ama kabullenir.Benim babamda genç öldü annem 37 yaşında dul kaldı evlenmedi bizi büyüttü. Ama karsı komsumuz kızı 40 günlükken eşi öldü. Evlenmedi 21 yaşındaydı. Annem o çok genç evlense bile çok görülmez o çocuk derdi. O komsumuz kv beraber yaşadı. 2 yıl önce kızı evlendi gitti. Geçen yılda kv öldü. Tek kaldı. . Bu hayattaki en büyük şans karı koca beraber yaşlanmak derim hep.Ama ecel bazen çok acele ediyor..
Şimdi gençsiniz eş yaşlandıkça daha çok aranıyor galiba annem hepimiz evlenince çok yalnız kaldı.siz de yaşayacaksınız hayatı. Allah çocugu uza uzun ömür versin kv de Allah sabrın büyüğünü versin.

İlk okuduğumda gec kalmışsınız keşke daha once söyleseydiniz diyecektim ama sonra diğer yazdığınızı gördüm. Cekinmekte haklisiniz. Konuşurken para meselesini acikca söyleyin. Çocuğun parasına asla kimse dokunmayacak diye. Farklı birşey düşünmelerini engellemiş olursunuz. Bir de ilk etapta çocuk baba diyor demeyin ama eşinizle çocuğun arasının iyi olduğunu hatta onlar cok iyi gecindikleri için evlenmeyi kabul ettiğinizi falan söyleyin. Gerçekten kv'nize de çok üzüldüm. Allah dayanma gücü versin.

Belki kayınvalideniz de sizin için üzülüyordur yanlız kaldı diye.Bu zamana kadar elinizden geleni yapmışsınız bence anlatın Ve torununu sık sık görmesine imkan sağlayın.

Ağlattınız gece vakti başınız sağ olsun hem kayınvalidenize hem size Allah Sabırlar versin kayınvalidenizi yalnız bırakmayın belki üzülür ama durumu kabullenir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…