vefat eden ablamın kocası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Günlük belirli bir limit var. Hepsini gönderemez.
gönderir 900 binde ne var ayol :KK70: ben ticari vs. hesap değilken milyon gönderebiliyorum

o limitler ATMden para çekerken filan öyle 10 bin vs. online transfer için milyon altı limiti olan banka yoktur- ya da istisnadır

Benim aklima şu da geldi. Mesela adam sabah 7de karisinin öldüğünü görüyor ama 112yi aramiyor. 9da subeden parayi cekip (diyelim sube de ticari sube şak diye 900k cikardi) sonra 112ye haber veriyor. Tabi bu benim kurgum.
kadının telefonu adamın elinde
kadının şifresini vs. biliyorsa, kadın ölür ölmez online olarak transfer etmiş de olabilir...
sonra da telefonu satmıştr?
ay yok kızlar bu söyledikleriniz mümkün değil. Konu sahibi daha ilk mesajında ölümün ertesi günü “ölüm belgesiyle” bankaya gittiğini söyledi adamın. Ellerinde kanıtlar olduğunu söyledi üstüne basa basa.

Bu işin peşini sakın bırakmayın ama bana tuhaf gelen siz hiç ablanıza gitmediniz mi? Anası danası yok mu bu adamın? Cenaze nerden kalktı? Mevlüt falan okutulur bir yer tutulur ne yaptınız? Yani adam gitti gömdü geldi geri kalan her şeyi halletti gibi anlatmışsınız. Şaşırdım kaldım.
iskemik hastalıkları olan biriyim 100 metre yürüsem baygınlık geçirir gibi oluyorum olay olduğunun ertesi günü zaten cenazesi memleketine yani bizim bulunduğumuz şehre geldi. anası danası yokmu derken keşke acaba onların durumu iyi mi diye düşünseniz.

kadının telefonu adamın elinde
kadının şifresini vs. biliyorsa, kadın ölür ölmez online olarak transfer etmiş de olabilir...
sonra da telefonu satmıştr?
Kadın sesi ile erkek sesi net anlaşılır bu bir. Bankalar sesimizi kaydediyor zaten, benim işlemimi mümkün yok başkası yapamaz.

11 eylülde ablam vefat etti. yatağında ölü şekilde kocası tarafından bulunuyor. doktor raporu olarak kanda ketoasidoz ve beyinde epileptik bulgular olarak rapor verdiler. ablam 9 senelik devlet memuruydu. kocası bizi aramaz sormaz çok sessiz birisi. 1.5 senelik evliliklerinde sperm hareketsizliği hastalığı yüzünden çocuk sahibi de olamadılar tedavi görüyorlardı. ölümünden 1 gün sonra ablamın kocası tarafından telefonu satılmış, kendi parasıyla bekar zamanında aldığı arabası sarı siteye ilana konmuş. bankadaki 900 bin lira civarındaki birikimi ölüm raporu ibraz edilerek çekilmiş(hepsinin belge ve saat şeklinde kayıtları var). tabi biz duyar duymaz şok olduk. hem babam hem ben aradık telefonunu dahi açmadı bize. bir insan neden yangından mal kaçırır gibi eşyalarını satar ki en azından telefonunu hatıra olarak bize bırakabilirdi. öğretmen arkadaşı hem de komşusundan öğrendiğimiz kadarıyla eşi olacak şahıs 13 eylülde evi boşaltmış ve başka eve geçmiş onca kıyafetler eşyalar ne oldu bilmiyoruz. ablamın yaşadığı şehir bize baya uzak erkek kardeşim ve babam olay olur olmaz gittiler ama kapı duvar adam evde bile değilmiş. kocası telefonu sadece polise açıyor bizimle asla konuşmuyor. babam arıyor açmıyor erkek kardeşim arıyor açmıyor sadece polise açıyor numarayı işin tuhafı numaralarımızı da engellemiyor. bu şüpheli davranışlarından dolayı savcılığa şikayetçi olduk benim asıl sormak istediğim şey bu adam neden böyle davranıyor? zaten eşi olarak hukuken miras kendisinde neden yangından mal kaçırır gibi her şeyi satma telaşına girdi?
Müge Anlı’ya çıkarsınız gibime geliyor.
Anlattığın gibi ise olay çooook şüpheli…..

gönderir 900 binde ne var ayol :KK70: ben ticari vs. hesap değilken milyon gönderebiliyorum

o limitler ATMden para çekerken filan öyle 10 bin vs. online transfer için milyon altı limiti olan banka yoktur- ya da istisnadır
Benim birkaç banka hesabım var. Hiçbirinde 200 bin üzerinde gönderemiyor şubeye gitmek zorunda kalıyorum. Beni mi kandırıyorlar o zaman 🥲

Kadın sesi ile erkek sesi net anlaşılır bu bir. Bankalar sesimizi kaydediyor zaten, benim işlemini mümkün yok başkası yapamaz.
yahu benim cep telefonum zaten elinde ve şifremi de biliyorsa eşim neden yapamasın?

burada tek kritik nokta online bankacılık şifresi
onu da çoğu banka sık sık değiştirtiyor vs.
kadınlar şifreleri bir yerlere not filan alabiliyor, kocası biliyorsa gayet yapar yani.

benim kocam olsa telefonumda açılış şifrem filan da yok. online şifremi de bilse tüm hesabımı boşaltabilir.

acaba ortak hesaptida banka öldüğünü öğrenemeden mi gidip çekti kaçırmak için paraları.
Banka hesaplarına anında bloke konuyor mu?
benim babamin borcu icin öldukten 2 3 ay sonra aradilar mesela öldüğûnden haberleri yoktu henüz
Ortak hesaptan ödeme yaparken her seferinde diğer ortagin tc sinden hayatta mi diye bakılıyor bankalarda.Ya bakılması atlanmiş olabilir ya da ölüm henüz sisteme düsmemisse hayatta gibi işlem yapılmıştır.

ay yok kızlar bu söyledikleriniz mümkün değil. Konu sahibi daha ilk mesajında ölümün ertesi günü “ölüm belgesiyle” bankaya gittiğini söyledi adamın. Ellerinde kanıtlar olduğunu söyledi üstüne basa basa.
evet, önce "ölüm belgesi ibraz edilmiş" demişti -ki ona zaten çok şaşmıştık eleştiriler yapılmıştı
ama sonra "Online bankacılık yoluyla transfer edilmiş olabilir fakat bize paranın çekildiği bilgisi polis aracılığıyla iletildi. Online bankacılık, transfer vs detayını bilmiyorum ama savcıya verdiğimiz dilekçeye de kanıt olarak geçildi." da dedi- tabi hanisi gerçek bilgi bilemem.

Ablanıza Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun. Ancak umarım konu gerçek değildir gerçekse çok üzücü.

Bana gerçek olmadığını düşündüren şeyler anlattığınız şeylerin prosedürlere uygun olmaması. Ruhsatı ablanızın üstüne olan bir arabayı nasıl satabilir? Ölüm belgesi dediğiniz şeye veraset ilamı diyoruz, mahkeme veriyor ve orda sizin anne babanızın da mirasçı olduğu paylarıyla beraber yazıyor. Bu durumda banka tüm parayı değil olsa olsa eniştenizin hakkı olan kısmı ona teslim eder. Anlattıklarınız mantıklı gelmediğinden konuya şüpheyle yaklaşıyorum. Ancak telefonu satabilir onun dışındaki şeyler hiç mantıklı değil.
Ölüm belgesi ayrı şey ölüm zamanı ve nedeni yazar.Veraset ilamı yani mirasçilik belgesi ayrı şeydir

yahu benim cep telefonum zaten elinde ve şifremi de biliyorsa eşim neden yapamasın?

burada tek kritik nokta online bankacılık şifresi
onu da çoğu banka sık sık değiştirtiyor vs.
kadınlar şifreleri bir yerlere not filan alabiliyor, kocası biliyorsa gayet yapar yani.

benim kocam olsa telefonumda açılış şifrem filan da yok. online şifremi de bilse tüm hesabımı boşaltabilir.
Kadının ölümü ile hastaneye girmesi arasında saatler vardır. Hastanede ölü ilan edilince şak diye gider her şey. Giremez. Ölüm ilan edilmeden yapması lazım adamın. Bu senaryo da çok mide bulandırıcı bir yere çıkıyor.

Hic evde olume denk gelmemistim ben ama hastane olumlerinde direkt aninda herseye bloke geliyor kartlar/ online bankacilik hepsi kitleniyor. Ama adamin ortak hesabi bosaltmasi fln cok ilginc. Bir de parayi cekti diyor. Hangi sube 900.000tlyi şak diye birinin eline sayabilir. Burda biseyler var.
50 binin üzeri için bile randevu alınması isteniyor. Bana da garip geldi yüksek meblağı hemen çekebilmesi. Baya planlamış olması lazım önceden.

Ölüm belgesi ayrı şey ölüm zamanı ve nedeni yazar.Veraset ilamı yani mirasçilik belgesi ayrı şeydir
Veraset ilamı olmadan ölen kişinin tek kuruşu bile teslim edilmez. O dediğiniz belgenin mirasçılık için hiçbir geçerliliği yok.

Bu arada arkadaşlar mobil bankacılık vs konusu üstünden tartışmayın yav. Konu sahibi zaten ölüm belgesiyle aldı diye üstüne basa basa söyledi. Dövüşmen guzum 🥲

bankadaki 900 bin lira civarındaki birikimi ölüm raporu ibraz edilerek çekilmiş(hepsinin belge ve saat şeklinde kayıtları var). tabi biz duyar duymaz şok olduk. hem babam hem ben aradık telefonunu dahi açmadı bize.

Kadının ölümü ile hastaneye girmesi arasında saatler vardır. Hastanede ölü ilan edilince şak diye gider her şey. Giremez. Ölüm ilan edilmeden yapması lazım adamın. Bu senaryo da çok mide bulandırıcı bir yere çıkıyor.
yani evet
kendi uydurduğum senaryodan kendim tiksindim ama haklısın...

belki ortak havuz hesaplarıydı bilmiyorum ama para çekildiği bilgisi kayıtlarda mevcut.
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun .

Ablaniz ve eniştenizin ortak çocuğu olmadığı için enişteniz tek mirasçı değil çocuk olmadığı için sizde mirasçısiniz anneniz ve babanız hayatta olmazsa kardeşlere kalıyor apar topar herşeyi satıp saçması bu yüzden işte.

iskemik hastalıkları olan biriyim 100 metre yürüsem baygınlık geçirir gibi oluyorum olay olduğunun ertesi günü zaten cenazesi memleketine yani bizim bulunduğumuz şehre geldi. anası danası yokmu derken keşke acaba onların durumu iyi mi diye düşünseniz.
Arkadaşım ben dünürlerinizden bahsediyorum! Onlar ne diyor? Hadi tamam siz hastaydınız ok ee babanız abiniz? Ben ablamın her şeyini bilirim 3 saat yazmasa çıkar evine giderim yani. Hiç görüntülü de mi konuşmuyordunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X