vefat eden ablamın kocası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Paranın yarısını değil tamamını almış bi de adam. yarısına hakkı olmasına rağmen. Orası daha ilginç kılıyor mevzuyu 😐
Doktrinsel konuları bir tarafa bırakırsak “avukat tutmuş aç köpek “ gibi bir başlıkta veya buna benzer bir başlıktı fena giydirmişler valla avukatlara desteğe bekleniyorsunuz hdgdgdgd 😃😃 savunma makamı ana avrat hakarete uğruyor

Doktrinsel konuları bir tarafa bırakırsak “avukat tutmuş aç köpek “ gibi bir başlıkta veya buna benzer bir başlıktı fena giydirmişler valla avukatlara desteğe bekleniyorsunuz hdgdgdgd 😃😃 savunma makamı ana avrat hakarete uğruyor
Ay bu sitede bu tarz konulara girmeyi hiç sevmiyorum. Hatta siteden gider ve yeni hesapla gelirsem meslek bölümüne işsiz yazarım o derece 😄 en son bu tarz bir mevzuya girdiğimde “ev sahipleri sözleşme süresi bitti diye kiracıyı çıkaramaz” yazmıştım dümdüz. Beğenmedim yağmurları ve ev sahiplerinin lincine uğramıştım. Sonra ne halt ediyorsanız edin dedim, elimi eteğimi çektim bu işlerden 🥲 siz de bence fazla yormayın kendinizi.

Yangından mal mı kaçıyormuş hiç mi yas tutmuyor ne biçim insanmış yahu.Evdende taşınması huylandırdı beni umarım ölümünde parmağı yoktur.Başınız sağolsun bu arada genç insanın acısı başka oluyor

kadının telefonu adamın elinde
kadının şifresini vs. biliyorsa, kadın ölür ölmez online olarak transfer etmiş de olabilir...
sonra da telefonu satmıştr?
Bu ihtimal fazla gibi yoksa banka parayı hiçbir şekilde vermez istediği kadar aracısı anası danası olsun alamaz konu sahibi de gitmiş ya

Ben simdi anlamadim. Diyelim ki cocuklari olmayan bir kari koca 20 sene ikisi calisip biriktirip ev satin aldilar. Sonra koca vefat etti. Bu kocanin da babasi yok diyelim.
Yirmi yil kari koca biriktirdileri seyin yarisi bu durumda neden erkegin kardesine kaliyor? Ne emegi var ki?
Kaldi ki kocasinin ailesiyle iyi gecinememis bir kadinsa vay ki vay. Hem kocasini kaybetmis olacak hem de mal varliginin yarisini?

Bu ihtimal fazla gibi yoksa banka parayı hiçbir şekilde vermez istediği kadar aracısı anası danası olsun alamaz konu sahibi de gitmiş ya
sabah kadını yatakta ölü görünce telefonu alıp direkt transfer yapmak en "vahşi entrika" yol olmakla birlikte aslında en kolay yapabileceği şey, sadece şifreyi bilmesi yeterli.

dediğim gibi birisi benim şifremi bilse, şu anda online işlem olarak tüm hesabımı boşaltabilir cep telefonumdan.

Yalnız şunu farkettim bu konu sahibi ablasıyla ilgili aralarındaki ilişkiden hiçbir detay vermemiş ya ablasıyla arası pek iyi değildi ya da konu sahibi kesinlikle kardeş değil

Günlük belirli bir limit var. Hepsini gönderemez.
Ben o limiti geçen yıl 1milyona çıkarmıştım kimlikle NFC açarak yapılıyor. Ben de eşin vefatını görür görmez online dan hesabına geçirdiğini düşünüyorum. Konu sahibesi de tahmin yürüterek bankadan çektiğini düşünmüştür, polisten detaylı bilgi almadıysa.

sabah kadını yatakta ölü görünce telefonu alıp direkt transfer yapmak en "vahşi entrika" yol olmakla birlikte aslında en kolay yapabileceği şey, sadece şifreyi bilmesi yeterli.

dediğim gibi birisi benim şifremi bilse, şu anda online işlem olarak tüm hesabımı boşaltabilir cep telefonumdan.
Şifreyi bilmesine gerek yok ki şifreyi çok kolay değiştirebilir konu çok tuhaf konu sahibi de gitmiş

Ben o limiti geçen yıl 1milyona çıkarmıştım kimlikle NFC açarak yapılıyor. Ben de eşin vefatını görür görmez online dan hesabına geçirdiğini düşünüyorum. Konu sahibesi de tahmin yürüterek bankadan çektiğini düşünmüştür, polisten detaylı bilgi almadıysa.
Herkes yükseltiliyor yazmış kocama carlamayı düşünüyorum şimdi. Beni o kadar iş arasında banka banka gezdirdi resmen öf🤦🏻‍♀️ yatırımları farklı şekilde yapıyoruz oradan oraya aktarmak gerekiyor bazen. Kendisi de finans sektörde bu arada. Madem yükseliyor neden uğraştırıyorsun🥲

Konu sahibi niye gitti ay. Yoksa koca o muydu da taktik öğrenmek mi istedi?🤔

11 eylülde ablam vefat etti. yatağında ölü şekilde kocası tarafından bulunuyor. doktor raporu olarak kanda ketoasidoz ve beyinde epileptik bulgular olarak rapor verdiler. ablam 9 senelik devlet memuruydu. kocası bizi aramaz sormaz çok sessiz birisi. 1.5 senelik evliliklerinde sperm hareketsizliği hastalığı yüzünden çocuk sahibi de olamadılar tedavi görüyorlardı. ölümünden 1 gün sonra ablamın kocası tarafından telefonu satılmış, kendi parasıyla bekar zamanında aldığı arabası sarı siteye ilana konmuş. bankadaki 900 bin lira civarındaki birikimi ölüm raporu ibraz edilerek çekilmiş(hepsinin belge ve saat şeklinde kayıtları var). tabi biz duyar duymaz şok olduk. hem babam hem ben aradık telefonunu dahi açmadı bize. bir insan neden yangından mal kaçırır gibi eşyalarını satar ki en azından telefonunu hatıra olarak bize bırakabilirdi. öğretmen arkadaşı hem de komşusundan öğrendiğimiz kadarıyla eşi olacak şahıs 13 eylülde evi boşaltmış ve başka eve geçmiş onca kıyafetler eşyalar ne oldu bilmiyoruz. ablamın yaşadığı şehir bize baya uzak erkek kardeşim ve babam olay olur olmaz gittiler ama kapı duvar adam evde bile değilmiş. kocası telefonu sadece polise açıyor bizimle asla konuşmuyor. babam arıyor açmıyor erkek kardeşim arıyor açmıyor sadece polise açıyor numarayı işin tuhafı numaralarımızı da engellemiyor. bu şüpheli davranışlarından dolayı savcılığa şikayetçi olduk benim asıl sormak istediğim şey bu adam neden böyle davranıyor? zaten eşi olarak hukuken miras kendisinde neden yangından mal kaçırır gibi her şeyi satma telaşına girdi?
Bu işi ancak Müge Anlı çözer, kesinlikle ölümü şüpheli, peşini bırakmayın derim ...

Ablanıza Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun. Ancak umarım konu gerçek değildir gerçekse çok üzücü.

Bana gerçek olmadığını düşündüren şeyler anlattığınız şeylerin prosedürlere uygun olmaması. Ruhsatı ablanızın üstüne olan bir arabayı nasıl satabilir? Ölüm belgesi dediğiniz şeye veraset ilamı diyoruz, mahkeme veriyor ve orda sizin anne babanızın da mirasçı olduğu paylarıyla beraber yazıyor. Bu durumda banka tüm parayı değil olsa olsa eniştenizin hakkı olan kısmı ona teslim eder. Anlattıklarınız mantıklı gelmediğinden konuya şüpheyle yaklaşıyorum. Ancak telefonu satabilir onun dışındaki şeyler hiç mantıklı değil.
ölûm belgesi gömülebilmesi için verilen ayrı bir kağıt, veraset farklı

Ölüm raporuyla para çekemez. Başka bir iş var orada. Vefat eden kişinin devlete vergi,sgk vs borcu varsa ödenir, veraset ilamı yayınlanır. Bankacılık kanunları gereği bu paranın alınması için tüm varislerin aynı anda orada bulunması gerekir. Nereden baksanız elde kalan bir durum, dilerim enişteniz kötü bir şey yapmamıştır. Başınız sağ olsun.

Biz işin parasında değiliz aslında. Mirastan yüzde 25 alsak ne olur almasak ne olur. Adamın belli ki ablama hiçbir sevgisi yokmuş 1 gün sonra her şeyi satma telaşına girdiğine göre. Tüm para çocuk derneklerine gitsin ama o adama kalmasın telaşımız bu. Destek olacak avukatlar varsa mesajla iletişime geçebilirler daha detaylı veririm bilgileri teşekkür ederim.
Bu adama kalmasın telası mı
Ona ablanız karar verebilirdi gonlü be isterdi esine Cok mu aşıktı ıletısımlerı neyı hakedıyordu ablana gore fılan falan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X