Ve Bitti...

selenal23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2008
19
0
bir ara konu açmıştım abim nişanlısından ayrılıyor diye ve ayrıldı sürekli yüzük atarım diye tehdit eden gelinimiz abim yüzüğü atınca ciddi olmadığını düşündü ama yalvarış ve yakarışlar artık inandırıcı değildi ve iş işten geçmişti işte ayrılma sebepleri daha doğrusu gelinimizin abime yüzük atarım diye sürekli tartıişma çıkaran nedenler yani işin bitmesine sebep olan nedenler..
1-Bana ilgi göstermiyorsun
2-Sevgini hissettirmiyorsun.
3-Ben o beni seviyor diyemiyorum.
4-Ben çok kıskanç biriyim seni nasıl olurda özel numaradan biri çaldırır.
5-Ben sinirli olduğumda hiç alttan almıyorsun halbuki ben sana nazımı yapıyorum.
6-Ailene çok önem veriyorsun.
7-Bi bayanla nasıl konuşacağını bimiyosun bazen karşında bayan olduğunu unutyorsun..
8-Başka nişanlılara bakıp özeniyorum.
9-İlerde beni çocuğumla kapı önüne koymandan korkuyorum.
10-Benimle bazen arkadaşınmışım gibi konuşuyosun.
11-Aklında başka birileri mi var.
12-Sen bana benim sana verdiğim değer kadar değer vemiyorsun.
13-Bence sevgi bu olmamalı.
14..vs...vs.....vs........

İşte bütün koca hayalleri yıkan sevinci hüzne boğan nedenler nedir fikriniz?

Beklentileri cok fazla olan bir insan sürekli hayal kirikligi yasar....

Baskalarina özenen insaninda cok beklentileri olur...

Herseyde bir hayir vardir güzelim nasip kismet belkide abine allahin bir lutfu oldu bu...:sm_confused:

demekki ilişkide eksiklikler varmış canım,
yani bunlar saçma sebepler desek bile bir şey fark etmeyecek, ayrılığı getiren sebepler olmuş sonuçta..
ayrıca böyle evlilik öncesi,nişanlıyken olan ayrılıklarda "hayırlısıymış" demek daha doğru sanki..
inşallah herkes en az hasarla atlatır bu olayı.
söylemek kolay biliyorum ama sıkmayın canınızı..a.s.

bazı erkekler sevdiği halde sevgisini belli etmezler ama biz bayanlar devamlı ilgi bekleriz.

abin nişanlının gönlünü mü almadı sevgisini mi gösteremedi yoksa yengen mi aşırı ilgi bekliyor burada bilinmez ama anlaşılan en iyisi olmuş.

nişanlı iken bu kadar şikayet eden evlenince ne yapar ki....

bizim icin önemsiz bir sey onun icin önemli olabilir .yada bahane ariyorda olabilir.ama kisisel yorum yapamiyacagim insanin yureyini ancak Allah bilir,demekki canim hayirlisi buymus sen cok uzulme insallah daha iyi insanlarla karsilasirsiniz:):Saruboceq:

belki sizde bilirsiniz aveanın 5000 mesaj kampanyası varya aylık 3000 adet mesaj harcıyormuş gğnde en az 25-30 kere mesajlaşırlardı telefon görüşmeleride cabası bir an telefon düşmezdi elinden işyerindeki arkadaları bile şaka maksatlı takılırlarmış abime tel. elinden düşmüyo diye ilk zamanlar gelin bize abimin ilgisiz olduğunu düşününce biz de hak verdik abim namazında niyazında ağır bi adamdır fazla cıvıklığı sevmez bizde abim acaba aşkım cicim falan demiyomu diye kızda üzülüyodur zannettik babam falan baya bi öğüt verdi sonra attığı mesajları bana gösterdi ben bile şaşırdım abimin bu kadar romantik olduğunu bilmiyodum...kısacası abim hediyeler güller çiçekler ne yaparsa yapsın yaranamıyormuş kızda yaptıklarını inkar etmiyordu ama en ufak bişeyde velvele oluyordu neyse oldu bitti..hayırlısı..bu arada daha onbeş gün olmasına rağmen bir kaç ail kendi ağzıyla gelin kızımızı isteyin dedi artık siz düşünün.çok üzüldük hala şoktayız.yapılan onca masraf bütüm emekler hepsi çöpe gitti hayırlısı buymuş demekki.

Gelen mala gelsin be güzelim, abin evlenip mutsuz olsaydi ne olacakti...??benneyaptımki

Dedigim gibi bazi insanlarin beklentileri cok olur ne yapsan yaranamasin!!

Allah hayirlisini nasip etsin abinize

valla canim,ben okuyunca sinirlendim yani... arasin da bulsun bakalim istediklerini komple yasatacak olan erkegi... haspam!!

Bunca çabasına rağmen mutlu edemediyse bu kızı, evlenince hiç memnun edemezdi. Bence isabet olmuş. Bazı insanlar yetinmeyi bilmiyor verdikçe istiyor. Hakkında hayırlısı olsun. İyi bir insanki kızlar dünür oluyor yani yazık kıymetini bilememiş abinizin.

hey Allahim ya..cümlelere bak..ben bile boguldum cümleleri okurken..abinizi düşünemiyorum bile..geçmiş olsun..

arlarında kimbilir ne geçmiş...
bence aramızda olamayan birinin arkasından konuşmayalım...allah her ikisi için hayırlısı neyse onu nasip etsin...kısmet değilmiş demek ki...

o zaman açtığınız konuyu hatırlıyorum...

hayırlısı neyse o olsun diyeyim ama bence hayırlısı olmuş...

ee fazla naz aşık usandırır demişler...

yalnızbundan sonra evleneceği kişiyi aileniz değilde abiniz seçerse daha iyi olur ,nede olsa o evlenecek değil mi?

arlarında kimbilir ne geçmiş...
bence aramızda olamayan birinin arkasından konuşmayalım...allah her ikisi için hayırlısı neyse onu nasip etsin...kısmet değilmiş demek ki...

inanki sadece bunlar başka hiç bi sebep yok ne bir kötü söz ne hakaret sadece bunlar.

arkadaşların hepsine katılıyorum canım bende nişanlıyım sorunlarım var ama
hiç bir zaman abinin nişanlısı gibi böyle yapmadım
eğer öyle ya da onlar gibi sorunum olsaydı bende ne yapardım bilmiyorum
allah her ikisi içinde yardımcı olsun canım sende üzülme
eminim ki sende onların arasının düzelmesi için elinden gleni yapmaya çalışmışsındır
hayatta başarılar dilemekten başka yapacağımız bişey yok canım

nişanlılık evlilikte yolun başı sayılır canım.
herşeyde bir hayır vardır. evlenipte ayrılmaları daha üzücü olurdu.
bu tür ilişkilerde hata payını sadece birine yüklemenin doğru olmadığını düşünürüm ben. hata her iki taraftadır ama yüzdeleri farklıdır.
gelininiz çok şey istemiş olabilir size göre ama ona göre istedikleri normaldir. çünkü onun hayata bakış açısı tahmin ettiği nişanlılık öyle değildir. tabiki insanların pembe gözlükleri çıkarıpta bakmaları gerekir ama herkes bunu başaramıyor. Artık iki taraf için hayırlar dilemekten başka yapacak birşey yok. nekadar gelininizi eleştirsekte bu yaşananları geri getirmiyecektir.

Eğer bu sebepler gerçekse,yani gelin doğru söylüyorsa ben pek haksızmış diyemicem,yani nedenler bence hiç de saçma deil,mesela hiç alttan almamak çok ciddi bi sorun,karşı tarafı tüketen bi sorun hep alttan almak zorunda olmak...ya da sevgisini hissedemiyormuş,belki daha birbirine bağlı sevgi dolu bi çift olmak istedi kız?
Bu tarz beklentilere fazla diyen arkadaşlar olmuş, benim anladığım kız bana sevgini hissettir,sıcak ol istiyormuş yani bunun neresi beklenti fazlası acaba merak ettim??? insanın bu kadar da beklentisi olamayacak mı? siz bence çok şey bekleyen insan görmemişsiniz bu kadarına fazla diyorsanız? o zaman hayatımızı birleştireceğimiz insandan hiç bişi beklemeyelim bunlar da fazla geliyorsa...
hayırlısı olsun tabi ki ama her insanın evlilikten beklediği sabit şeylerin yanında özel şeyler vardır,kimisi çok iletişim bekler,kimisi birlikte ibadet edebilmeyi bekler,kimisi birlikte filmler izleyip kitap sohbetleri yapmak kültür alışverişinde bulunmak ister,siz bu insanlara bence beklentisi çok fazla,ne yapsan yaranamazsın diyemezsiniz çünkü o insanın ilişkisinde bişiler eksikmiş ki mutsuzmuş,sitem ediyormuş,şikayet ediyormuş,bi de bu acıdan bakmayı denesenize

Kimseden birşey beklemezsen mutlu olursun...
Kimsede beklentilerini tam manasıyla karşılayamaz...
Bu yüzden beklememek en iyisi...

Hayırlısı olsun canım...
Boşverin...

Bende aramızda olmaayn bi insan hakkında suçlamalarda bulunmaya karşıyım..Ne olursa olsun..
İlişkiyi siz yaşamadınız, bunları siz söylemediniz..Asla abinizle arasında ne olduğunu bilemezsiniz..
Burada evliliklerini canlandırmak isteyen yada, kocasıyla problemi olanlara verilen tek öğüt EŞİNLE KONUŞ, NE İSTEDİĞİNİ SÖYLE..
Gelininizde öyle yapmış..Sadece abinizin değil, gelininizinde hakkında hayırlısı olmuş demekki..
O ne istediğini söylemiş..Madem dedikleri olmuyor yada yetersiz geliyor, bu şekilde evlilik yapmakta beklentilerin çöküşü ve mutsuzluk olurdu zaten..
Hiç birşeyi kendi açınızdan yargılamayın..Neler olduğunu asla ama asla bilemezsiniz..
Evet o sizin abiniz, alnızca abiniz..Yaşadıklarınını siz birebir yaşayıp hissetmediniz..
Kadınlar ilgi ve yumuşaklık bekler bu bir gerçektir..
Aynı durumda kendinizde olabilirsiniz,yani bir gün..
He ben böylşe şeyler yaşadım mı hayır..Ama bunu bilemeyiz..Neler yaşayıp neler bekleyeceğimizi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…