VAJİNUSMUS YARDIM EDİN

mies16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2024
14
0
32
Ya lütfen yardım edin artık ağlamaktan kendimi bitirmekten başka bir şey yapamıyorum. Doktora gidiyorum kendini kasıyorsun diyo. Parmak egzersizi yapamıyorum. Ya ben ne yapıcam nolur biri yardım etsin lütfen 😭😭😭😭😭

Ya lütfen yardım edin artık ağlamaktan kendimi bitirmekten başka bir şey yapamıyorum. Doktora gidiyorum kendini kasıyorsun diyo. Parmak egzersizi yapamıyorum. Ya ben ne yapıcam nolur biri yardım etsin lütfen 😭😭😭😭😭
Canım çok geçmiş olsun 10 aylık vajinismus hastası olarak tek söyleyebileceğim her şey zamanla geçiyor parmak egzersizi , kegel, çok önemli

Arkadasım da sızın gıbıydı ama iyi bi doktor ve tedavıyle duzeldı hatta cocukları var bence iyi bi doktor ve rahatlamaya calısın

bende bir dönem böyleydim kendimi zorlayarak doktora gitmeden durumu kısa sürede çözmüştüm ben daha çok psikolojik olduğunu düşünüyorum ama fizyolojikte olabilir zarın aşırı kalın olması ya da dar olması gibi. kendinizi harap etmenize gerek yok öncelikle kafa olarak daha sonra beden olarak gevşemeniz gerekiyor aksi taktirde oraya demir bile giremez 🫤

bende bir dönem böyleydim kendimi zorlayarak doktora gitmeden durumu kısa sürede çözmüştüm ben daha çok psikolojik olduğunu düşünüyorum ama fizyolojikte olabilir zarın aşırı kalın olması ya da dar olması gibi. kendinizi harap etmenize gerek yok öncelikle kafa olarak daha sonra beden olarak gevşemeniz gerekiyor aksi taktirde oraya demir bile giremez 🫤
Evet biliyorum ama nasıl olurda kendimi bu kadar kasıp rahatlayamıyorum aklım almıyor

Evet biliyorum ama nasıl olurda kendimi bu kadar kasıp rahatlayamıyorum aklım almıyor
Canım acıyacak düşüncesinden kaynaklanıyor olabileceği gibi aşırı stresle büyütülen kadınlarda da görülmesi oldukça yaygın. Eşinizin psikoloğa izin vermeme sebebi nedir? Fazla muhafazakar bir çevrede misiniz ?

Öncelikle kesinlikle yanlış yönlendirmek istemem ama kendi izlediğim yoldan bahsedeyim evliliğin 20. Gününde ilişkiye girmeyi başardık parmak egzersizi yapamıyorum demişsiniz parmak biraz can yakıyor bence ben internetten dilatör set aldım çok uygun bi fiyata boy boy set olarak satılıyor en küçüğünden başlayıp denemeye başladım ve aslında hiç bi şey girmeyecekmiş gibi duran bi yerin ne kadar genişletebildiğini gördüm zaten bunu anlayınca psikolojik olarak girmeyecek düşüncesini kafadan atıyorsunuz ha biraz acı var tabi ki ama en azından girmeyecek bi yere mi zorluyorum düşüncesi yok oraya girebildiğini biliyorsun bunun rahatlığıyla deniyorsunuz

işte tam o noktaya vajinismus deniyor internet üzerinden vajinal dilatatör denilen tıbbi aletler var çapı ve kalınlığı değişiyor onlar ile deneyin başta en küçük ile bir de aynadan bakarak tam deliğe denk gelecek şekilde yerleştirip ileriye itin ve bu hareketi yaparken sanki çişinizi yapıyormuş gibi gevşeyin yavaş yavaş yapın zannettiğiniz gibi bir acısı yok çok az dişinizi sıktıktan sonra anlayacaksınız

Canım acıyacak düşüncesinden kaynaklanıyor olabileceği gibi aşırı stresle büyütülen kadınlarda da görülmesi oldukça yaygın. Eşinizin psikoloğa izin vermeme sebebi nedir? Fazla muhafazakar bir çevrede misiniz ?
Artık izin verdi şimdi doktor araştırması yapıyorum. Bildiğiniz doktor var mı online ama instagramda fzt. Zeyneb Özer diye biri var bilen duyan var mı

Ben evde kendim yendim ama bir çok arkadaşı Nazife Hocadan yardım aldı.
Ayrıca vajinusmus olan arkadaşlarımız aşağıdaki aktif topikte birlikte ilerliyorlar. Dilerseniz siz de dahil olun, yorum yazın.

Esinizin izin vermemesinden dolayi surekli devam ediyor bu durumunuz bence. Çocukluktan gelen Baskici aile baskici es kadınsın açık giyinme kadınsın bacak bacak ğstüne atma kadınsın psikologta ne işin var vs diye diye evlenince durum bu. Vajinesmjs tamamrn psikolojik.

İyice sarhoş oldum ama benden faydalanmak istememiş o haldeyken yanlış gelmiş ve günah olur diye korkmuş

X