Vajinismus

Canim biraz gec olacak ama , bende eski bur vajinismus olarak yazmak istedim. Ben iki senelik ewliyim ve daha yedi ay once yendim o illeti. Simdi 1 aylik hamileyim. Oncelikle rabbim tum isteyenlere versin. Vajiye gelince ben neler cektim o illet yuzunden. Pskolojim alt ust olmustu. Ve vajiyi ole yendim ki hic anlamadim bile. Ameliyat bile olmustum onun da bi faydasi olmamisti. Detayli anlatmak isterim belki bi cesaret gelir sanada. Istersen ozelden ulas bana sana anlatayim. Bende diyodum ben asla kurtulamicam bundan diye. Inan bana nelerr yasadim neler.. ama simdi anliyorum ki o iki seneme yazik etmisim. Aslinda hic bisey yokmus. Daha erken anne adayi da olabilirdim. Ama nasip kismet tabi. Eger konusmak istersen ozelden ulasabilirsin.

canım bana da yardımcı olur musun ? :KK43:

Arkadaşlar İstanbul'da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde vajinismus ile ilgili tedavi polikliniği var. Terapi ve tedavi yapılıyor uzman dr tarafından.
Devlet güvencesi ile ücretsiz faydalanabilirsiniz. Özge Şahmelikoğlu adında bir hanımefendi dr, çok iyi üsluplu ve eğitimli biri.

Buna ne kadar odedin
Canım ben 2.000 tl ödedim. Ama fiyatlandırmayı hastalığın derecesine göre belirliyorlar diye biliyorum. Ama sen istersen kendileri ile iletişime geç, çok yardımcı olduğunu biliyorum. Bende kendisini, forum aracılığıyla buldum. Burdan bir arkadaşım vesile oldu. Sana tavsiyem erteleme, korkuların hiç birisi kalmayacak :)

Canim biraz gec olacak ama , bende eski bur vajinismus olarak yazmak istedim. Ben iki senelik ewliyim ve daha yedi ay once yendim o illeti. Simdi 1 aylik hamileyim. Oncelikle rabbim tum isteyenlere versin. Vajiye gelince ben neler cektim o illet yuzunden. Pskolojim alt ust olmustu. Ve vajiyi ole yendim ki hic anlamadim bile. Ameliyat bile olmustum onun da bi faydasi olmamisti. Detayli anlatmak isterim belki bi cesaret gelir sanada. Istersen ozelden ulas bana sana anlatayim. Bende diyodum ben asla kurtulamicam bundan diye. Inan bana nelerr yasadim neler.. ama simdi anliyorum ki o iki seneme yazik etmisim. Aslinda hic bisey yokmus. Daha erken anne adayi da olabilirdim. Ama nasip kismet tabi. Eger konusmak istersen ozelden ulasabilirsin.
Herşey ne kadar da zorlaşıyor gözde buyuttukce uzadı bu mevzu ve ben artık görmezden gelmeye sorundan kaçmaya basladim desteğe gercekten çok ihtiyacim var

Arkadaşlar böyle paraları ödemeye gerek yok,
Devlet zaten imkan sağlamış sigortalılara, en eğitimli Psikiyatristleri ile, üstelik kadın bunlar.
Yukarılarda yazmıştım, İstanbulda olanlar gidip hemen tedavisini olabilir.

Merhaba Hanımlar/ Kizlar
Ben bir kaç ay önce Kadın doktoruna gittim ve Kızlık zarıma bakti ve dedi ki kalın ilişkiye girince çok ağrın olabilir istersen küçük bir çizik atalım rahatlıkla ilişkiye gir.
O günden bu güne eşimle hic denemedik taki bir sayfada dilatör bulana kadar şimdi ben onlarla vaji alıştırmaya başladım en küçügü ve onun büyüğü tam olarak giriyor ama halen ne zar nede duvar hissetmedim.
Kadın yanlış bakmış olabilir mi ki?

Kızlar lütfen bana da yardımcı olun vajinismusum parmağımı sokuyorum ama eşimle olmuyor yardım çok kotuyun
Selam arkadaşım aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. Parmak olayını eşim denedi oluyordu ama normal ilişki olmuyordu. Çok çözüm aradım internette bakmadığım yer kalmadı. Ama hiçbirini uygulamadım. Birgün koydum bir kaba sıvıyağı esim kendine de bana da pamukla sürdü. Ve kolaylıkla oluverdi şaşırdım kaldım bu kadar kolay miydi diye. Öyle olunca kendimi kasmayın bıraktım. Birkaç kez öyle denedik sonra normal ilişki yaşadık. Çok kolay oluyor önemli olan kendini kasMamak. Acı bile duymadım inan.

Selam arkadaşım aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. Parmak olayını eşim denedi oluyordu ama normal ilişki olmuyordu. Çok çözüm aradım internette bakmadığım yer kalmadı. Ama hiçbirini uygulamadım. Birgün koydum bir kaba sıvıyağı esim kendine de bana da pamukla sürdü. Ve kolaylıkla oluverdi şaşırdım kaldım bu kadar kolay miydi diye. Öyle olunca kendimi kasmayın bıraktım. Birkaç kez öyle denedik sonra normal ilişki yaşadık. Çok kolay oluyor önemli olan kendini kasMamak. Acı bile duymadım inan.
Anladım canımmm ya bilmiyorum . Artık yenmem lazım ama olmadı bir türlü. Rabbim yardım etsin bana blie herkese.

Merhaba Hanımlar/ Kizlar
Ben bir kaç ay önce Kadın doktoruna gittim ve Kızlık zarıma bakti ve dedi ki kalın ilişkiye girince çok ağrın olabilir istersen küçük bir çizik atalım rahatlıkla ilişkiye gir.
O günden bu güne eşimle hic denemedik taki bir sayfada dilatör bulana kadar şimdi ben onlarla vaji alıştırmaya başladım en küçügü ve onun büyüğü tam olarak giriyor ama halen ne zar nede duvar hissetmedim.
Kadın yanlış bakmış olabilir mi ki?
Aldım herhalde senin kizligli olabilri mi öyle bişey. Çanm

Kızlar ne olur yardım edin aylardır vajinismus derdi ile bogusuyorum ama gün geçtikçe bu dert yerini bebek sahibi olamamaya bıraktı artik vajinismusu kabul etmis gibiyiz ama eşim ve ben bir evladımız olsun diye yanıp tutusuyoruz Rabbim hayırlısı ile nasip eder inşallah vajinismus olup da hamile kalanlar varsa fikirlerini paylaşabilir mi

Merhaba Huzurum

Bende vajinismus hastalığı yaşadım bilirim bu geçen süreci bu hastalığın tedavi olmadan hamile kalabilmem % 5 lik bir durum ben çok yıllardır çektim ve çok doktora gittim ama sadece para tuzağı ve sizi ilişkiden soğutmak için elindenn geleni yapıyor.Bana psikolojik dedi alkol al öyle dene olmadı buhar banyosu dedi olmadı parmak egzersizi dedi gene olmadı ve bunlar hep ayrı doktorlar arasında yapılan tedavi yöntemleri ve bu süreçte paramıza mı yanalım emeğemi evliliği kurtarma çabasıdamı en sonunda Arkadaş tavsiyesiyle

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende esra demir gitmek istiyorum suan araştırıyorum . Gerçekten cokmu memnun kaldınız bende 1.5 yıldır bogusuyorum derdimle

Arkadaşlar merhaba vajinismusum hamileyim diye sevinirken dünden beri gebeliğim sona ermeye başladı çok şiddetli bir ağrıyla ve kanamam oldu lütfen vajinismusu yenmeyen hamile kalmayın Tabiki Rabbim verirse asla ondan gelene hyr denmez ama çok zor.oluyor öyle. Alttan bakmak istiyor Dr. Bakamıyor önemli birşey olsa yine bakamıyor...Ve moralim psikolojim herşeyim sıfır yinede şükür ediyorum .bebeğim eğer sağlıklı gelisseydi 9 hafta 4 günlüktu.:KK43:

X