Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben uygulamaya çok güvenmiyorum kuzumm Çünkü yumurtlama tarihlerimiz hep aynı zamanda olmuyor Instagram’dan bir gebenin günlüğü sayfasını takip et orada en güzel şekliyle anlatılıyor
Doktor bize de 2 ay korunun mutlaka dedi de. Yumurtlama dönemlerinde yapmıyoruz

O kadar çok yazı okudum forumda vajinismusla ilg video izledim vs muhakkak etkisi oldu şu an alttan muayenede zorlansam da müsade ediyorum ilk zamanlar gibi değil kendim dokunuyorum eşim dokunuyor ama bu kadar yavaş ilerlemek normal mi bu aşamaya 6 ayda gelebildim. Dilatör seti ilk günden ilk 3 unu aldım diyen arkadaşlara imreniyorum bana ütopik geliyor yani onu yapsam ilişkiye de girerim kafasından çıkamadım bir turlu

Doktor bize de 2 ay korunun mutlaka dedi de. Yumurtlama dönemlerinde yapmıyoruz
Anladım canım döngülerin kaç günde bir senin mesela
Bir de şöyle anlayabilirsin yumurtlama döneminde kasık ağrısı göğüs hassasiyeti olabilir ve en önemlisi servikal mukus dediğimiz yumurta akı kıvamında akıntı varsa yumurtlama yakın demektir

İşte o kafadan tamamen çıkmaya çalış aynı şeyleri ben de söyledim aparatla yapana kadar eşimle yaparım dedim ama öyle değil aparat seni hem fiziken hem de psikolojik olarak hazırlıyor şimdi bizim kafamızda olan doğru bildiğimiz yanlışlarımız var onların hepsini ben aparat sayesinde yendim

Bak bir de sağlık personeliyim işin içinde olmama rağmen yapamadım En büyük pişmanlığım keşke daha önce yapsaydım demişliğim var

Yani bende senle aynı şeyleri düşünüyordum. Terapistim karşıma iyi ki çıktı şu an hala inanamıyorum yapabildiğime, rüya gibi geliyor.

Peki bu zorlanmama tahmini kaç denemeden sonra oluyor
Benim ilk aylar biraz sıkıntı oldu sistit olmuştum benim bitti eşimin başladı felan çok yapamadık o yüzden alışmam uzun sürdü ama bu ay gün aşırı yaptık Kolat alıştım sana da öneririm gün aşırı yapmak en iyisi

Evet Doktorumda geçen gün demişti. Aparatlar sayesinde pelvik kaslarda kas hafızası öğretiyoruz. O yuzden dilatörler çok önemli ve unutma hiç bişey beyninde canlandırdığın kadar kötü değil

Yaa çok geçmiş olsun neyse bitmiş gitmiş. Bizde gün aşırı yapmaya calışıyoruz ama bazen işler güçler, yoğunluk, yorgunluk mecal kalmıyor

Tamam hemen bitir gel
Hangi şehirdeydiniz siz çok şanslısınız yani ben daha bu kadar zaman geçmeden terapi için gittim maddi manevi kendimizi ona hazırladık bütün motivasyonum alt üst oldu kulak çubuğunu girişe sokturmadim diye tedaviye baslayamazmisiz. Kendim dokunamiyorum ben problem bu zaten. Psikiyatriye yönlendirdi dediğim gibi ama faydasını görmedim. Maddi olarak harcadıklarıkiz ve boşa geçen zamanda başka hicbi şey yok elimizde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…